Regasiri (11)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns TLD spune:

o zi buna va doresc


"nu lasa greselile trecutului sa umbreasca felul in care vezi viitorul. concentreaza-te asupra lucrurilor bune ce vor urma"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

TLD... o zii buna si tie..inca ne mai tzii in suspans?
koko m-ai facut sa rad cu `paiul` Sophiei...nu toti copii au bucle aurii, ochi imensi albastri, sau mai stiu eu ce...(apropo, ce n-as fi dat eu sa aiba Danii oki imensi...si au iesit chinezesti ca a lu Paco)

Miro ...speram sa se puna Dani repede pe picioare...
In parc: de obicei Dani ma acapareaza, il urc de topogane, hutzunushe...si nu vad ocazia de-a ma juca cu alti copii. Daca sunt verii si verisoarele poate ne jucam in grup, dar Dani e inca mic sa-l las nesupravegheat intr-un spatiu deschis...adica, dac-as sta in cerc cu alti copii el ar lua-o la sanatoasa pe unde apuca...mai un catel, mai un fluture...
Daca ar fi o tanti ca tine cu copii in jur facand `spectacol` l-as baga pe Dani in primul rand, sa se bucure si okisorii lui
Cand ma apuca, atata imi pup/dragalesc/maimutaresc/ling/zapacesc copilu de nu-mi mai aduc aminte ca ni-s in public...hehe mi-am adus aminte de dragul meu bunic care zicea: copii trebe pupati numai cand dorm... nu care cumva sa se invete sa fie dragaliti, noroc ca fii'su(tatal meu) a ost tot timpul pupacios si jucaus cu noi la maxim...

Dbunny cu Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

roana,ceva vesti despre verisoara ta? sper sa iasa bine

desiree - va doresc din tot sufletul sa va iasa mutarea in anglia, abia astept vesti bune, ma bucur mulkt de tot!!

dianarus - la fel , pt plecarea in canada: multa bafta!
cand aflati raspunsul?

mirona - nu prea am timp sa ma joc , stau tot timpul dupa el
am vazut cateva mamici care se jucau , se implicau, radeau si mi.au placut mult de tot,recunosc ca eu cu greu pot fi asa chiar daca mi,ar place, poate pe asura ce creste ivan sa invat , sa ma obisnuiesc
rusine nu mi.e ...poate din timiditate sa zic asa

despre cat e de social...recunosc , ca pt comoditatea mea as prefera sa.si ia o jucarie sa se joace sau sa stea dupa mine, da de unde, cand ajunge in parc fuge dupa toti copii, ii ia in brate , ii impinge ii pupa, daca nu e nimeni in parc nu sta , nu e chip, nici cu toate jucariile din lume

ivan si dayanara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

am fost la groapa cu nisip, avem noutati si bune si rele:

vestea buna: octavian a pupat o fetitza...frumusica foc, cu ochi albastri, brunetica, a venit si s-a asezat timid langa el si se uita la el, asta micu o studia, imi arata capul ei: da mami are par, nas, gura , urechi si ochi foarte frumosi, etc...la un moment dat, al meu incepe sa zambeasca cu gura pana la urechi si intinde botu sa o pupe pe obraz, asa cum face cu jucariile, dupa ce le tranteste pe jos, daca mami a spus ca le doare ca sunt si ele niste suflete, el le ia la rand la pupat..cu fetitza a fost ceva spontan, cred...v-am zis ca are preferinte golanul meu....am fost asa mandra de el...acu ma mandresc da peste vreo 18 ani o sa-i caut petele de ruj de pe camasi!..ups,sa fug ca ma prinde iulia ...

vestea rea..a inceput sa arunce intentionat cu nisip in cap copiilor...unu mai mare ca el a venit si se juca cu camioneta lui, octavian a vrut-o pe a copilului, ala nu i-a dat-o le voia pe amandoua, ma-sa il tot certa, asta mare nic...octavian si-a luat o lopatica si s-a tras mai incolo..dupa cateva mnute revine si incepe sa scormoneasca nisipul cu o lopata..drept in capul aluia a aterizat nisipul...a facut-o de vreo 3 ori pana sa il pot opri..se uita asa urat la copilul ala..era frustrat ca el nu s-a putut juca cu nici o masinuta ( cum mama masii sa il feresc de copii din astia, ca nu-i recunosti cand te uiti la ei)....l-am luat de acolo si i-am spus o poveste din care reiesea ca stiu cat e de nervos, dar daca procedam asa sa ne razbunam, in curand nu se va mai juca nici un copil cu noi....nu stiu, da eu rar am vazut copii aici unde merg eu care sa imparta jucariile cu altii, ba mai vin si ti le mai iau si pe ale copilului tau, ca deh il vad mai mic...

miro,.... sa nu cumva sa iti bagatelizam fasul.....nu esti normala! revin cu povestea neinteresanta a fasului!


Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

eu imi vars pe aci plamanii - degeaba bag sirop de tuse ... fac urat de tot - al meu boleste in pat si Kara fuge de la unu la altu si ne vrea fresh.

nu mai pot - am pus piciorul in prag - i-am dat un algocalmin sa-i scada febra - mai tarliu ii bag o aspirina si un paracetamol - i-am facut si un fresh de portocala - frecata cu banana si piersica - un deliciu.
fug sa-i fac si un ceai.

is franta - da cine se mai uita si la mine ....
revin io ...



Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TLD spune:

mirona, multa sanatate



"nu lasa greselile trecutului sa umbreasca felul in care vezi viitorul. concentreaza-te asupra lucrurilor bune ce vor urma"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Salutare

Eu sunt suparata,suparata si iar suparata ,cred ca iar ramane sotul fara permis cica nu a dat prioritate la un pieton,el zice ca nu a vazut nici un pieton ,sper sa rezolve cu contestatia

Antonia e mai bine cu manuta,azi am fost la oftamologie,marti mergem iar punem picaturi sa vedem daca are nevoie de ochelari,doamne ajuta sa nu aiba nevoie
De vreo 2 zile am inceput sa primesc palme peste ochi de la Antonia asa din senin,nu mai sta la pus pampersul si nici la imbracat greu tare

Alexandra-f frumoase pozele,imi place mult masina de tuns baiat gospodar Mark
Dbunny-nu i-am dat inca carne de miel,f frumoase tablourile
TLD-bine ai venit in grupul nostru [:D
Roana-ce a mai facut verisoara?
Dianarus-ma bucur ca e mai bine mama ta
Desiree-vazut soferul Octavian si noua ta schimbare de look ,tin pumnii sa plecati in Anglia
TLD-am avut si noi o intamplare cu o mamica care isi lua jucariile de la copiii si de obicei depinde de atitudinea mamei daca o las sa puna mana pe jucariile altor copii
Mirona-multa sanatate ,cand mergem in parc mai mult fuge in toate partile,topogan,leagan,balansoar cu copii cam putin se joaca,la noi in parc nu am vazut o mamica "abracadabra" dar daca am vedea am fi incantate
Desiree-wow Octavian deja da pupici fetelor
Kkorina-sandokanii si mamica

cat despre discutiile care sunt ma abtinam destule pe cap acum
n buna

(era sa pierd tot ce am scris )




Bamboletta si www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TLD spune:

febra in timpul tratamentului cu antibiotic. v-ati confruntat cu asa ceva la copii?

mami de nazdravan


"nu lasa greselile trecutului sa umbreasca felul in care vezi viitorul. concentreaza-te asupra lucrurilor bune ce vor urma"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

fetelor scuze ca nu am reusit sa citesc din urma si vin repede sa pun o intrebare,dar pe mine ma obsedeaza rau.

a cazut sophia de pe canapea,dar nu de pe partea unde te asezi(aia n-ar fi nimic),de pe peretele canapelei(partea pe care te sprijini cu spatele).noi avem canapeaua pusa cumva pe mijloc in sugragerie,detine ea niste perne mari,dar cum sophia a devenit a doua capritza dupa antonia(se urca si pe casa si pe masa)....a mai avut asa tentative sub ochii mei sa vrea sa escaladeze peretele canapelei si sa ajunga pe partea ailalta(ea si asa e o neatenta,ea vrea sa treaca prin ziduri si prin usi...crede ca se poate).de atunci stau cu ochii pe ea si daca e cocotata pe canapea stiu ca ii da in minte sa vrea sa escaladeze si nu plec de acolo pana nu se da jos.azi erau copchii cocotati pe canapea si tacsu le dadea melodia cu bau bau la comp.,eu spalam niste biberoane....odata aud buf!!!!am zis ca mor,mi-am dat pumni in cap in sensul propriu al cuvantului,cand am vazut ca andi o ridica de jos....am inceput sa plang ca o nebuna,pascal nu stia ce se intampla,se uita la sophia ca plange,s-a apucat si el....am fugit cu sophia in baie si acolo s-a oprit din plans.deci practic nu a plans decat 3 min si nu tare de sa cred ca o doare ceva intr-atat.apoi a fost destul de voioasa,dar totusi peretele canapelei e mai inalt decat 1 m.acu vin si va intreb:oare daca s-a intamplat ceva,imi va da semne cumva?frica mi-a fost sa nu fi cazut in cap,sa-si fractureze mana,piciorul,soldul,coaste rupte si cate si mai cate imi treceau prin cap in numai o secunda.adica eu am vazut ca ea merge bine de dupa cazatura....dar ce ar mai trebui sa observ?ca a fost putin timpul de la cazatura pana i-am bagat in pat.va rog sa-mi spuneti ca eu sant tare suparata si speriata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

quote:
Originally posted by TLD

febra in timpul tratamentului cu antibiotic. v-ati confruntat cu asa ceva la copii?

mami de nazdravan


"nu lasa greselile trecutului sa umbreasca felul in care vezi viitorul. concentreaza-te asupra lucrurilor bune ce vor urma"






se poate sa nu isi fi facut inca pe deplin efectul antib..sau poate e prea slab..antitermic nu poti sa dai? nurofen?panadol?




Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput