Timisoara, Impreuna! (96)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda spune:

Neatza la lume si de la mine.

Lore, si io-s intr-o depresie mascata desi nu asa avea motivele tale. Ma gandeam serios zilele trecute sa apelez la ajutor de specialitate. Nu de alta da un lucru-i sigur...nu e normal. Ce-o mai fi si normalul....Terapiile insirate de tine ma tin doar "ocupata" ca-n rest ma intorc in lumile mele...O fi si primavara de vina.

Katik, daaaa ma pregatesc de zilele mele de nastere. Zugravesc terasa in sensu asta. Ieri am facut cumparaturi la praktiker de l-am socat pe al meu. Lopeti, cazmale, seminte de iarba, flori, baitz de lemn...si alte alea Am vazt si niste sosoni de cauciuc de toata frumusetea da erau cam scumpi.

Claudelu, tzuc la Andi sa-i treaca repede. Reteta romaneasca cu stat in pat, pupat pe toate partile si o supa de pui calda merge intotdeauna.

Dorisake tu ce-ai bre de te zdrobesti asa tare? Lasa mama ca ne-om surprinde noi cumva nu te mai agita.

Silva, ce bine ca macar tu ma crezi. Ca pe-aici nu mai crede nimeni. Si ca sa te dau gata, afla ca am gatit niste sandwichuri si niste cereale cu lapte dupa ce m-am foit prin bucatarie mai bine de un sfert de ora. Ca ai mei urlau in cor la 9 jumate seara....schintzeleee, schnitzeleee. Io m-am facut ca ploo.

Aidule si mitzule de mii de ori.

Simonelu la tine-i prea primavara, ma-nervezi

Anouk? pusi si tie. Si la restu de gasca.




Anda, mami de Ed

Viata
Pasiunea
Blog DC de Timisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Vai Andule dar nu te mai zdrobi asa in bucatarie mai ,bravos ptr uneltele de gradinarit,cine le foloseste ,la noi sosonii de cauciuc is ft ieftini,iti aduc la vara daca vrei.
Andi nu a mai facut febra de dimineata a luat si siropelul acu sa vedem daca reusim sa mancam ceva...
Laura spor la treburi.
Andi tocmai a vomitat de la antibiotic dat pe stomac gol,dar nu vrea sa mance nimic,numai stiu ce sa fac cu el.




www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Lore ce m-am bucurat sa vad ca mai ne scrii si tu cate ceav despre voi -ici,acusica ne intalnim la intersectii si punem de o givaneala noi,nenea Radu,tanti Maria,TantiAida... si blocam traficu'


Clau io asa mis de satula deja de raceli si febra de mi-a iesit pe ochi,saracu' Andi da macar sa bea multe lichide daca chiar nu papa.
Uite muuulti -ici la ca sa treaca repede.

Simo tu tot la sapa? Foarte fain coltul tau de rai ce ash' vre io la casutza...... pasarea malai viseaza....

Dorisake de la tine ma astept la un big surpise la cat de frumos scrii,cred ca o sa treaca o saptamana pana o sa-mi revin la ce voi citi

Silvana da cum e vremea la voi? Ninje ??
Ti-ai mai revenit?

Danutza haida iesi te rog din butoiul cu melancolie,lasa-l pentru altii.......mai pove cate ceva de spiridusa,de sefu'....de POLI......haida baga un ochisor si o povestioara dinaia faina de a ta,ca tare mi dor.

Andutzuu il dovedishi pe nenea de la lucru? Tu ce mai spui,ce mai face Edi?

Lormi te-o sechestrat sefa la munca? Iar nu te lasa mai lejera?

Anaaaa hai macar si asa ca supersonicu' numa haida iar esti la secretariat?

Kati tu iar esti singurica.... of,of....macar de nu ar ploua sa poti s arezolvi repede treburile si sa stea Robi cuminte in carut. Daca chiar ploua nu ai husa dinaia de carucior,sa nu-l ploua pe baietel? Kristinuta e mai bine?
-ici multi si voua.

Deya draga sper ca esti bine acum,da?

Mihi fa-ti cata timp si baga poze cu de la chef. Cum e fluturik din burtik?





Varsta Maya Maria (19.09.2006)

Povestea zanei Maya Maria

Poze cu noi

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=32" target="_blank">Votati:PartyDC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

laura, n-am husa din aia la carutz dar sper ca va tine vremea cu noi. krisztina e f. bine, are baterii noi, le descaraca acasa, mai ales seara cind restul lumii e rupta de oboseala. ne-a nimerit dr tare bine antibioticul(azitro, evident) ca dupa o doza deja nu mai avea febra si i-a trecut si tusitul in mare, mucii au disparut ca prin minune. dupa 5 doze e ca noua
anda, mie tare imi place gradinaritul, asa ca, daca tu iti asumi doi teroristi, io vin si-ti aranjez gradina
cred ca azi voi gati ce ai gatit si tu ieri!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

'neatza
deci ne-a insirat Anda pe juma' din batalion...e sarbatoare! hai, putina concentrare si pentru cealalta jumate de batalion, va rog
bey Laurelu....ce o saptamana...inca fro 50 de capitole o sa fie nevoie pentru delectare cu ce pregateste Mama Dolores

am uitat sa va povestesc faza tare dupa kinder party. ma intreaba un vecin (care stie ca am fi vrut sa adoptam un bb) cica, ce-a fost mai aici??? a 'cumparat' al tau atatia copii de-odata?!?! (asta trecand peste exprimarea cu 'cumparatu')

va pup pe toate, ma duc sa bag un intravenos si revin
o zi linistita sa aveti. si cu spor.



pentru Emma
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=2" target="_blank">Agonie si Extaz, @Lyme, www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=32" target="_blank">PartyDC , blog DC,Timisoara impreuna


"mai bine mori in picioare decat sa traiesti in genunchi" Che Guevara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Pai da mey , anda insira aici si cu mine pe mess abia intelegea ce se vorbeste ca pana la urma ne-am cracanat de ras



Aida
voteaza www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=0" target="_blank">10 gherute pictate ... multumim
POZE
Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda spune:

quote:
Originally posted by aidaciolac

Pai da mey , anda insira aici si cu mine pe mess abia intelegea ce se vorbeste ca pana la urma ne-am cracanat de ras



frica cea de pe urma a lui "cucu's nest" aka je.....adica ma faci nebuna??? sau incoerenta (ca asta ar fi mai light...)






Anda, mami de Ed

Viata
Pasiunea
Blog DC de Timisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Bey , mamicuta ta te-a facut , dar ai fooooost to_ta_la



Aida
voteaza www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=0" target="_blank">10 gherute pictate ... multumim
POZE
Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

Saluti gasca ...

Visai ca am nascut...da stiti cum...in timp ce dormeam m-am trezit cu copilul afara...statea pe burta mea si m-a prins de deget...ne lega doar cordonu...si l-am alarmat pe al meu c atre sa merem la spital sa-mi taie cordonu ca noi nu stim cum se face...eram fericita in vis...ar fi fain sa fie asa simplu...

Ando...ce ai mai...lasa depresiunile...noi suntem aici in campie...ne mangaie mai iute soarele si vantul...uitat-te in jur si vezi ca ai mai multe motive de bucurie decat de suparare..."dracusor neastamparat iesi din mintea Smarandei...si meri departe pe alte planete si lasa oamenii in pace!!" amin...no ca-ti descantai

Primi si Arpi un carnetel cu pix...si pe ala i se casuna lui Lorand...ca vezi doamne Arpi nu stie sa scrie...si i-am zis ...bine ca din gramada de cadouri nu te intereseaza nimic...asa cauta motive de suparare...ca nu ai destule sa te bucuri...asa suntem noi oamenii ...de mici suntem nemultumiti...nu vedem padurea de copac...

sanatate bolnaviorilor, energie muncitorilor, si distractie voiajorilor...

elefantul mihi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

'Neata...berea taie greata...

Iaca,Laurelu' draghe si supersonicu' in zona...si da,dragelor,la secretariat mi-s...dar din nefericire,din pacate si din nu mai stiu io ce motivatiuni...n-am cum sa dau,Kati,sfaturi online...chit ar trebui si la Anda si la Lore si la Silvana si la Dana...lipsa timp la apel.Si ,sincer,si lipsa inspiratie...Asa ca ma limitez sa ii zic la tanti Lore sa stapaneasca pe masinache sanatoasa si cand o ia sa ma dea si pe mine o tura cu ea,sa-i fac un descantec colea ca sa nu-i rugineasca tabla(poate un dansul ploii,ceva)...Ce marca e draghe doamna?!
Bay madame Fuzionake...te plimbi,ce-ti pasa?????Una peste alta...misto de voi cu plimbatul,brava la voi.Ati pus numerele definitive?Ati recuperat banii pe alea rosii?Ati gasit rovigneta????
Aidule....ma bucur ca pana la urma s-a rezolvat si problema coletului...sper sa ajunga cu bine.Cu prietenii...ce sa mai zic?Poate ca ai dreptate!
Anda...mergem la apa verde sambata?Asa zice Luana,asa zice si eu...
Simona...lasa-i tu fata pe frustratii claxonati...daca nu au pe ceva mai mare de pus mana,pun pe ce le iese dinainte...pe volan...

May gashca,hai c-o tai....mai vin io cand am vreme...e treburi p-acilea...revin cum e mai liber!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput