MAMICI DE ITALIA (25)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

neatza si o cafeee amara ca sunt rupta....



cum sa nu oana pai de ce nu as fi deacord...
ginger
scz fetele ..momentan ma cheama datoria.. ieri am avut parte de o sperietura..nici acum nustiu ce s-a intamplat, dar imp ca suntem biner ..va pov. dupa acum fug....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Salut
am scris un mesaj si mi-a picat reteau de nu a intrat o iau de la capat
Micio-multumesc ca ai intrebat
renunt la vizita in olanda,vroiam o vacanta mica de 10 zile si cind voi merge in ro il fac daca nu am de ales


Multam de cafea fetele
la noi e o zi splendida
o zi faina va doresc



ticker
mamicąde GIULIA
mai dire mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:


Noi azi noapte iar am avut show...
Deci, Mishucu cu dureri de burtik s-a frecat si mi-a gemut toata noaptea,deci am facut avanti'n dietro prin casa cu el in brate; Grig a inceput sa-mi faca figuri cu mancatul deja de vreo 2 saptamani ,ca sa bea 150 ml lapte ii trebuie 40 de minute si ma dispera cat se zbate cand ii dau sa suga,in plus imi regurgita la fiecare masa ca nu sta deloc linistit.Azi noapte nu a mai vrut sa manance ,l-am obligat putin si mi-a vomitat ...morrrr ce sa fac? am fost cu el la pediatra marti si mi-a zis ca a crescut foarte bine,a vrut sa-mi dea Nidina mai groasa,nu stiu ce formula dar nu mi-a mai dat cand i-am spus ca face kk cam greu si doar daca-i dau Sedastip in laptic.Eu cred ca nu-i mai place laptele dar doctorita zice ca nu e asa...sa o sun iar maine sa-i zic cat a papat si sa-i dau mai rar ,nu la 4 ore...bohhhhh
La Mishucu' i s-au facut ceva zgrabuntele pe fata ,avea pielea foarte fina acum e mai zdunturoasa,mi-a zis sa nu-l mai fac cu Johnsons oil ci cu Dermana oil...
Ajutati-ma cu ceva sugestii in ambele cazuri

Mamica de gemenasi smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micio spune:

Buna!
Apar si eu tarziu la cafea, am fost la spital ca m-am lovit rau la un umar in marginea caminului cand alergam dupa bimbo...am facut radiografie, cica n-am nimic luxat, sa iau antiinflamatoare si repaus..airea repaus, vine Eduard de la gradi si ma pune sa fac "dii calu"
Katia, ai putea face un titlu de calatorie pt Giulia ca sa mergeti in vacanta in Olanda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Micio-dar titlu de calatorie e valabil doar pt tara unde mergi
eu vroiam sa merg cu Giulia vreo 10 zile la sora mea ca sotul nu poate veni si numai sa nu-i pomenesc de ambasada ca o ia razna,numai daca e fortat vine si daca nu are cale de iesire si nu vine in ambasada sa scot titlu de calatorie acum si cind mergem in ro iar pt ca nu stiu daca mergem in august
sanatate si ai grija!!!
pune pozicile
ma bucur ca v-ati intilnit
Ginger-imi pare rau ca nu te pot sfatui nu am avut parte de recurgituri,iar cu kk da-i ceai de musetel si daca nu vrea salta-i o masa de lapte lasa sa-i fie foame mai tare ca apoi accepta numai sa simta stomacul plin si dai putina para ca ajuta la kk
pupici prichindeilor



ticker
mamicąde GIULIA
mai dire mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micio spune:

Ginger, a avut si Eduard fata asa aspra si cu cojite pe la 2 luni... parca A-Derma se numea crema care i-am aplicat-o, n-a trecut foarte repede...cam in 10 zile...

poze intalnire Stefaniile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

ginger uite ca am multe sa iti zic...sper sa ai timp sa citesti.Pentru durerile de burtica da-le mylicon la Alex functiona in 20 de minute ii trecea!Cu alaptatul.. alex nu a stat niciodata linistit manca grabit si gata.Da-le de mancare cand le e foame lor formula nu mai devreme de 3 ore, san oricand.Fiecare copil are capacitatea lui de a manca deci si de absorbtie si de ardere.Alex mananca acum la 3 luni 120' 160 de lapte la o masa, nu este o regula ca toti copii sa manance 220 300 180 si crede-ma ca sta bine cu greutatea si cu energia nu mai zic.

Cat despre voma incearca sa il faci sa ragaie dupa masa iar cand el nu mai vrea lapte nu insista!

REVINNNNNN

mami de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex

povestea nasterii lui bebitz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

GINGER sunt de acord cu MAMII,da-le san cand vor ei.Cand era Ambra de 2 luni,manca si din 2 in 2 ore.Si eu am avut probleme,nu vroia sa ia sanul.Mi-am dat seama mai tarziu ca de fapt ea avea crampe(eu credeam ca nu-i place laptele),si acum daca face asa,o tin cu burtica in jos pana ragaie,si apoi mananca.Ca regurgita,nu-ti face probleme,e normal.Ambra imi voma cateodata aproape tot ce manca.Ma speriam,credeam ca are ceva la stomacel,dar nu e asa.Peste putin timp o sa vezi ca nu va mai voma.Pentru colici,mie mi-a trimis sora mea din tara un sirop(SAB SIMPLEX),e bun,pe Ambra o ajuta.Este si aici in farmacie,daca vrei,o intreb pe o prietena cum se numeste,nu imi vine acum in minte.

ROXALI,ti-am trimis e-mailul,sper sa-ti foloseasca.Daca nu sunt bune,zi-mi,ca iti mai dau altele,pana gasesti codul bun.

berarpiri ,,In tot raul e si umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Ginger pe fuga vreau sa-ti raspund...cu primul amavut probleme cu vomitatul stil jet(nu cofunda cu regurgitul) si am schimbat laptele ,dar era aproape la fel nu jet,dar era... laptele Milupa...de crescut crestea asa ca nu bai...daca nu mananca cat ar trebui sau cat auzi ca iti povestesc mamele ,iar nui bai mai ales daca ia in greutate...laptele artificial se digera greu si binenteles c daca nu are nici intestinul gol nu mananca.
Cu kk am avut tot timpul probleme cu el,cand s-a facut mai maricel 7 luni i-amintrodus in laptele de dim o ling pruna.
Tot din cauza ca nu fac kk sau au colici pot avea dureri e burta...am folosit ptr pitica Actenocol -homeopatic ,vreau sa-ti spun ca a fost superrrrrrr si pytr kk....e cam scumpel ptr 2 copii 14 eurici.
Inca o data nu te speria daca mai au episoade de voma...stomacelul lor e in crestere si nui niciinvatat cu laptele artificial...nu uita sa ragaie tot timpul.

multumesc Berarpiri inca o daca si Katia


Ali , Sonia 22.10.07 si Enrico 8ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Multumesc frumos de sfaturi,iau nota.E o diferenta intre cei doi pitici,ce sa zic...Mihai imi papa si 160 -180 ml lapte la o masa si nu ajungem la 4 ore distanta,face kk de 4-5 ori pe zi si are aere en-gros (dar tot are dureri) iar Grige contrariul lui.
Am reusit sa-i dau azi la Grig la 9' -100 ml lapte si a 13'- 120 ml dar imi regurgita oricum chiar daca ragaie si la jumatate.Offfff....
Acum incerc sa-i culc ca nu mai am forte,nu vor sa doarma....

Mamica de gemenasi smecherasi

Mergi la inceput