MAMICI DE ITALIA (25)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

fetele daca nici astazi nu sunteti ACTIVE va pun ABSENTA si nu va mai dau CAFEA!

mami de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex

povestea nasterii lui bebitz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Auguri lui Matteo
Piccaflor-mai da un semn



ticker
mamicąde GIULIA
mai dire mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Eu vreau cafeaaaaaaaaaaaaaaa
N-am dormit nici 2 ore asta noapte ,Mishucu meu are meteorism si daca nu face puc puc se freaca si geme toata noaptea....si acum as vrea sa fac aluat pentru pizza da' nu ma lasa ca au intrat in priza amandoi...acu' unul e ci soacra si ulul in pat cu mine ,i-am pus muzica de pe you tube ,cu ninna nanna ...
Multzam fain de urari , dau o bere

Mamica de gemenasi smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Berarpiri emailul e fabrieditori30@yahoo.it si daca poti sa-mi explici mai detaliat ca pt o babaurmatori pasi.

Ginger dar esti gospodina rauuuuuuu...dupa ce ca esti zombi mai te apuci si de framantat.

Raluk cat ma bucur ca ti-ai intrat in mana si mai alesca reusesti sa te odihnesti,chiar daca sant cam invidiasa ptr asta.

A mea de cand facut vaccinul ptr meningita e si mai agitata...offf si va mai avea 2.





Ali , Sonia 22.10.07 si Enrico 8ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

ROXALI iti spun sincer ca nici eu nu ma pricep,stiu ce stiu de la sotul meu.Oricum,diseara cand vine sotiorul de la lucru iti trimit un e-mail si iti explic tot acolo.

Ambra are o zi proasta,de cand s-a trezit e smiorcaita rau.Pe la 16 mergem la piscina,poate se mai relaxeaza putin.Cu burtica e mai bine Azi e a treia zi cand nu ii pun glicerina.

Sunt fericita ca se incalzeste afara,mie imi place la nebunie vara,mai ales sa merg la mare.De abia astept!

LA MULTI ANI GINGER!

berarpiri ,,In tot raul e si umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Roxali-si eu tot de pe net descarc antivirusul ori panda acum am nod 32 si gasesti versiunile gratis si daca sint pe 30 de zile cind scad il scoti si pui din nou
si descarc si filme si muzica no problem
am descarcat deja o gramada de filme walt disney pt Giuliama pregatesc
Berarpiri-asa e mai au si zile deastea,si mie imi face citeodata
poate ii ies dintisorii uita-te la gingii ca atunci sint asa scrincite,poate incep dintisorii
las ca inpiscina se mai relaxeaza ai sa vezi
e departe piscina? mergi cu masina? ai patente?
Ginger-chiar asa cum apuci sa mai faci si pizza,cumpara aluatul si risparmi il tempo sau comanda pizza



ticker
mamicąde GIULIA
mai dire mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

KATIAPAM m-am gandit si eu ca poate sunt gingiile.Mai inainte a adormit tare greu la mine in brate.Piscina e aproape de noi,merg cu masina.Am patente(l-am luat in tara),de 4 ani,dar de 2 conduc,pana atunci nu am avut masina.

berarpiri ,,In tot raul e si umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:


Berarpiri-la a mea i-au iesit 2 inainte sa faca 6 luni
acum are 4 iesiti si crescuti si i-au iesit inca 2 de putin
roade mereu cite ceva
ora scappo la vizita,va spun dupa cit a mai crescut buburuza mea



ticker
mamicąde GIULIA
mai dire mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micio spune:



Ginger, LA MULTI ANI!

Mamii, daca mi-ai pus absenta motiveaz-o ca am umblat prin Roma pe la ambasada....
Katia, am intrebat de inscrierea copilului...am primt acelasi raspuns ca tine, deci nu exista nicio posibiliate sa rezolvi prin intermediul lor daca ai in pasaport domiciliul in ro...ori schimbi pasaportul, ori faci procura pt cineva din tara.
Noi am rezolvat repede cu actele, am intrat primii ca aveam nr 2 si am avut toate formularele scoase de pe net si completate, doar a semnat Cristi o declaratie...Eduard a fost tare cuminte, a dormit in scaunel tot drumul ca am plecat noaptea,doar cand l-am trezit sa plecam a plans ca ii era somn. ne-am plimbat putin prin Roma, in zona istorica, apoi i-am facut o vizita Stefaniei, am ajuns acasa la 12 noaptea rupti de oboseala...Eduard s-a jucat frumos la Stefania in curte, i-a facut jucarii la Stefi mica, vroia s-o stearga cu servetele, nu a fost gelos ca am luat-o in brate. Stefi e o scumpa si o cuminteeeee, nu am auzit-o plangand! Le-am facut poze, daca vrea si Stefania o sa incarc cateva.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

micio esti motivata

??

mami de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex

povestea nasterii lui bebitz

Mergi la inceput