Emma - 5,9 ani are nevoie de ajutor *5*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Mie mi se rupe sufletul cind ma gindesc la Emma si la suferinta voastra.
Nu pot sa cred ca nu se mai poate face nimic
Profesorul din Ungaria, cei din Galati, chiar toti cred ca nu se mai poate face nimic? Daca faceti radioterapie acum, sau tratamentul de la Galati, ce se intimpla?


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iahim spune:

Aida,nu vreau sa rascolesc sentimente...ieri pe la ora 1 noaptea am vazut pe National Geografic un reportaj cu cei doi vindecatori...Erau si oameni de stiinta care comentau aceste fapte...Nu stiu daca l-ai vazut,poate urmaresti daca este reluare ...A fost foarte interesant!Concluzia cercetatorilor a fost clara!!!....Eu ma gandesc ca nu traiesc cu frica lui DUMNEZEU,si acest lucru ma infricoseaza....Toti avem parinti,copii,frati,surori...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

iahim nu am vazut si chiar as fi vrut sa vad.
Si care a fost concluzia?




Aida
POZE
Matza Emma in actiune
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=0" target="_blank">10 gherute pictate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

iahim te rog da mai multe info
de ce zici ca erau 2 vindecatori la abadiania erau 2 sau in alta parte?
care era concluzia cercetatorilor? pro sau contra vindecatorului?


monica

Daca doriti sa ne vedeti in concurs ne gasiti www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=23" target="_blank">Intre Flori


mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Un link la un filmulet facut de Discovery www.youtube.com/watch?v=qyA-mkOrye8&feature=related" target="_blank">aici. Asta a fost difuzat? (Eu inca nu l-am vazut)


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iahim spune:

Aida,trebuie sa fie o reluare,sa ma uit in programul tv...
Pe scurt,un cercetator spunea ca toti acesti oameni care se adreseaza(si crede-ma erau mii,m-a impresionat!),din speranta sau disperare,cred in puteri miraculoase si credinta este tot ce le-a ramas.

Rezultatele miraculoase,spune el,se explica fie prin efectul placebo al prafurilor(in procent de 39-90 la suta toate medicamentele au efect placebo!)administrate(cele mai multe pe baza de plante),fie unui diagnostic incorect(chiar si cei mai experimentati si mai buni medici gresesc si dau erori in diagnostic!).Se pare ca numai 69 de persoane s-au vindecat prin metodele lui John din Brazilia,restul au fost ameliorari trecatoare...

Au fost prezentate multe exemple,cum ar fi cel al unui copil cu o boala aretinei sau al unui tanar cu o tumora cerebrala ,ultimul afirmand ca s-ar fi vindecat prin credinta ,in Brazilia...In schimb,medicul care l-a tratat pe tanar,spunea ca acesta a urmat o cura intensa de radioterapie inainte de plecarea lui in Brazilia,ceea ce explica reducerea tumorii...

Trebuie sa fie o reluare,astfel iei decizia cea mai corecta!
Incearca pe site-ul lor,poate afli detalii(www.nationalgeografic.ro)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iahim spune:

quote:
Originally posted by monica-elizabet

iahim te rog da mai multe info
de ce zici ca erau 2 vindecatori la abadiania erau 2 sau in alta parte?
care era concluzia cercetatorilor? pro sau contra vindecatorului?


monica

Daca doriti sa ne vedeti in concurs ne gasiti www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=23" target="_blank">Intre Flori


mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post




Da ,era vorba de John din Abadiania si inca unul din Franta,nu mai retin numele ,nici orasul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Oamenii credinciosi se roaga(sau cel putin asa ar trebui sa se roage) la DD si atunci cand sunt sanatosi si ii multumesc pentru asta, normal ca toti cei care "cauta" Abadiania(sau alt loc asemanator) o fac sperand intr-o minune, pentru ei sau pentru cei apropiati lor.
Da, asa este cum au spus si pe dicovery, sfatul este ca atunci cand vii la Abadiania sau iei capsulele(ceaiurile) prescrie de vindecatorul din Brazilia sa nu intrerupi nici un tratament pe care il iei(chimio sau naturist) prescris de medic
Chiar daca prin Abadiania se obtine doar o ameliorare si tot cred ca este un rezultat bun...repet si eu cand am vazut un simplu reportaj am gandit rau despre vindecator insa acum un om apropiat mie(de aici) stie 3 cazuri reale ameliorate si/sau vindecate (nu stiu daca este vorba de o vindecare definitiva fiindca este f putin timp de cand prima persoana din ro a venit aici la Abadiania)
In Abadiania este o persoana care dupa ce a fost vindecata de cancer acum 30 de ani a ramas voluntar acolo.
Sotul meu a fost vineri la Abadiania(initial se dusese sa ia capsulele pentru Emma) dar a intrat in legatura si cu vindecatorul, am vrut sa mai vedem inca o data dupa ce miercuri fusese o persoana de contact cu poza Emmei la el sa ne convingem daca tot asa ceva ne spune) s-a dus cu alta poza(desi numai in ziua aceea sotul meu a estimat ca erau cam 150 de persoane la el) vindecatorul a luat poza Emmei si a pus-o intr-o cutie spunand ca el a mai vazut poza si ca deja a dat remediul si sa mai vina peste 2 sapt de la inceperea tratamentului...nu s-a lasat(fiindca parca nu era acesta raspunsul pe care-l asteptam) si a venit din nou in fatza lui si i-a spus ca Emma se simte bine fizic si ca ar putea sa vina acolo...insa rapsunsul lui a fost acelasi sa ia mai intai capsulele si apoi sa vina...(si sa nu intrerupa tratamentul)...a mai spus miercuri(persoanei de contact) ca nevenirea Emmei aici nu inseamna ca nu mai este nimik de facut...ca minunile exista si la distanta.
A luat capsulele(sau ce-o fi in cutiutele acelea)ca nu le-am desfacut, am incercat vineri sa le punem prin DHL insa se inchisese deja asa ca maine la prima ora le punem prin curier rapid si speram ca maxim miercuri-joi sa ajunga la Emma.
De aici mai departe numai Dumnezeu stie ce se intampla, eu am auzit despre asta i-am spus Aidei, ea a vb la Bucuresti cu o persoana care a fost aici si i-a spus mai multe amanunte, ele erau pregatite sa vina aici insa raspunsul vindecatorului a fost altul...acum asteptam sa ajunga capsulele sa dea randamente si sa mergem din nou la Abadiania cu poza sa vedem ce spune.
In sufletul meu de mama ma rog sa fie bine
Doamne ajuta!


Aida, Emma multa sanatate si numai bine va doresc




monica

Daca doriti sa ne vedeti in concurs ne gasiti www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=23" target="_blank">Intre Flori


mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iahim spune:

Monica,nu neg cele povestite de tine,m-as bucura din tot sufletul sa fie asa!Cred ca adevarul este undeva la mijloc...Dupa cum am spus,poate nu sunt o buna credincioasa,poate ca credinta puternica iti da puterea sa treci peste boala...Sper din tot sufletul ca acele capsule sa faca minuni pentru Emma!!!Cel mai important mi se pare stoparea evolutiei bolii...

Mergi la inceput