Emma - 5,9 ani are nevoie de ajutor *5*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Daaaa , a fost superb la party.
Emma vorbeste cu Venezuela acum la telefon ... ii explica la principesa cum sta treaba cu avioanele



Aida
POZE
Matza Emma in actiune
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=0" target="_blank">10 gherute pictate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

Pai da,imi explica ca nu-i place in avion ca nu intra aer ..si i-am zis ca ba da intra ..la care ea.."adica pot sa deschid geamul?"[:-

nu s-a mai preocupat de aer cand i-am zis ca vine stuardesa si o intreaba daca vrea suc de ananas,de portocale,daca vrea pui sau vita ?ca apoi vine si ii aduce parfumuri..cand a auzit de `parfumuri parca a inceput sa-i placa in avion
si cand i-am zis ca in aeroport sunt magazine multe cu parfumuri si altele cu toate felurile de ciocolata...parca am convinso

aiduto daca mai vorbesc cu ea si maine ..pleaca la aeroport pe jos inaintea ta.
s-a intrerupt chemarea si nu am putut sa-mi iau la revedere......pa si pe maine


Mata Emma lupta iar cu cancerul


http://www232.rockyou.com/my_gallery.php?source=smgb&instanceid=84575297&islocal=true#
http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?instanceid=77828117

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Am vazut copii dragalasi si pusi pe distractie, mamici frumoase si fericite la party, bravo!!!!!! Am lacrimat cand am vazut ce unite sunteti fetelor si ce gest minunat!!!!!!!!! AIDA ai o matza numai buna de pupacit si de jumulit!!!!! suntem alaturi de voi!


Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Aida, cind plecati?
Sper ca pe Emma nu o mai doare piciorul.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Mii de scuze pentru lunga tacere.
Am vrut sa mergem www.youtube.com/watch?v=qyA-mkOrye8" target="_blank">AICI
Luni trebuia sa plecam , dar ieri a zis sa nu mergem ca Emma nu rezista la drum si la ce va urma acolo. Am ramas socati avand in vedere ca am un copil in fata ochilor care nu arata a copil bolnav si aparent este cel mai sanatos copil de pe lume. , dar nebanuite sunt caile.
monica-elizabet ne va trimite cat mai repede ceaiurile sau capsulele care ni le recomanda.
Poate ca stie ce a vazut si chiar nu ar rezista , poate a vazut ca eu nu am credinta.
Nu as fi plecat acolo daca nu as fi crezut in minuni. Am crezut ca asta este sansa mea sa ma intorc in credinta , ca Emma se va vindeca iar eu voi crede iar cu toata taria ...

Nu stiu ce sa zic

O zi buna la toate!



Aida
POZE
Matza Emma in actiune
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=0" target="_blank">10 gherute pictate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iahim spune:

Aida,am vazut si eu videoclipul.Nu am inteles foarte bine tot...dar am observat ca foloseste atat bioenergia cat si metode invazive(chirurgicale???)...Nu vreau sa judec nici pe cel ce le practica nici pe aceia care apeleaza la aceste metode...


Poate ca adevarul este la mijloc...Imi este parca teama sa spun mai mult...Multi dintre noi devenim mai credinciosi atunci cand pierdem pe cineva drag sau suferim...Nu stiu daca credinta vindeca orice suferinta...

Ma intreb de ce ,atunci,sunt atati copii care sufera???De ce???Poate ti-ai pus si tu aceasta intrebare de zeci de ori!

Nu vreau sa fac o polemica...Poate astepti o parere,un raspuns...

Poate merita sa incerci,nu se stie niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Nu le am nici eu prea tare cu credinta, dar de cand o am pe Cristina am invatat sa ma rog la Dumnezeu si invat in continuare sa cred in El. Cand ne este greu ne rugam impreuna, eu si Cristina, si parca se rezolva totul, atunci. Intotdeauna mi s-a parut ca avem un inger pazitor, care nu ne lasa la greu.
Sunt convinsa ca si voi aveti unul ! Altfel, poate nu ajungeati pana aici, nu ?
Fara credinta n-ai fi facut atatea pentru minunea ta de fetita, fara credinta nu exista speranta ! Nu fi atat de cruda cu tine, Aida !
Sa dea Bunul Dumnezeu sa o ajute ceaiurile si capsulele pe Emma si veti merge sa-i multumiti omului, in Brazilia !
O imbratisare stransa si pupici dulci de la noi !





Nina, www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=11" target="_blank">copilarind alaturi de Nina-Cristina, www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=29" target="_blank">Mica Visatoare, la "Clipe de viata 2007"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Marturisesc ca si eu cand l-am vazut pe omul asta acum cativa ani pe dicovery am gandit ca este un escroc si-un sarlatan si ca e nebun si tot ce mai vreti voi rau despre un om...
Insa cu 1-2 luni in urma am aflat(caci nu pot spune ca am intrat in contact pesonal cu persoanele respective decat prin mail) de 3 romani care au fost aici la Abadiania si s-au vindecat, unul dupa mai multe cure de tratament la Abadiania se vindecase si un alt domn( de la Bucuresti, de fapt cel cu care a vb si Aida la telefon) care are un diagnostic asemanator cu cel al lui Dan, baiatul Doinei Bita, dupa numai 2 saptamani de tratament a sunat aici in Brazilia sa multumeasca si sa spuna ca se simte mai bine si deja are rezultate.
Un alt domn de aici apropiat noua ne-a ajutat f mult a obtinut un contact cu o persoana din Abadiania, Aida a trimis poza Emmei pe mail noi am trimis-o acolo pe hartie si ieri poza a fost dusa in fata vindecatorului care a spus ce a scris aida mai sus.
El o vede pe Emma slabita si nu poate sa faca fata la drum+tratament si cel mai bine 15-20 de zile sa ia ceaiurile prescrise de el...caci minunile se intampla si de la distanta a spus el
pentru mine a fost un soc, am fost daramata si devenisem din nou neincrezatoare in puterile lui(stiind ca Emma tzopaie, alearga toata ziua se joaca, e vesela, etc), insa si Aida si eu stim ca nu este bine sa treci peste cuvantul lui fiindca initial ne gandisem sa vina aici chiar daca el a spus asa si sa se prezinte la el...
dar vorba Aidei poate nu este numai atat, poate el a vazut mai mult...cine Dumnezeu mai stie...poate nu este vorba numai de drum ci mai ales de tratament(unii oameni spun ca simt energia lui din prima pensiune de langa casa unde vindeca el)
va rog sa ma credeti ca daca nu as fi auzit de cazuri REALE care s-au vindecat... nu filmulete nu dicovery...nici nu as fi indraznit sa ii spun Aidei despre acest loc, nu as fi zgandarit o mama care sufera si asa f mult...nu...nu-mi sta in fire...nu stiti cat de greu mi-a fost sa-i spun ieri rezultatul primit
Acum incercam insa sa mergem cat mai repede dupa ceaiuri si sa le trimitem prin cel mai rapid curier la Timisoara iar apoi peste 20 de zile de ceaiuri sa ducem din nou poza sa vedem ce spune.
Mai trebuie mentionat faptul ca el nu sterilizeaza niciodata locul in care se produc micile operatii si cu toate astea comisia de medici care l-a urmarit nu-si explica cum nu a fost semnalata nici un caz de durere sau infectie...
Aida cunoaste un domn in bucuresti care organizeaza grupuri de oameni care vin la Abadiania deci faza de neincredere este depasita, oamenii care au fost acolo povestesc de ce se intampla acolo.
Acestea fiind zise asteptam minunea
Doamne ajuta!




monica

Daca doriti sa ne vedeti in concurs ne gasiti www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=23" target="_blank">Intre Flori


mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

aida .


mamica lui Matei Stefan 12.03.2007
Varsta lui Matei
poze cu matei - 1 AN!!!
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Aida, orice licar de speranta e o noua spreranta !
Sper ca cele 20 de zile sa treaca repede si rezultatul sa fie unul foarte, foarte bun.
Doamne ajuta !!!



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput