Emma - 5,9 ani are nevoie de ajutor *5*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GiaDavid spune:

Sanatate tuturor!

Aseara aveam multe de spus si nu am apucat sa scriu, iar acum parca am uitat ceea ce vroiam sa spun!
Bineienteles ca sunt sufleteste alaturi de Emma, incerc sa-i transmit curaj, dar cel mai bine ar fi sa-i pot transmite curaj Aidei.Draga mea, stii de ce suntem supusi incercarilor? Stii de ce ni se intampla "lucruri negative" in viata? Pt a aprecia BUNUL, pt a crede in miracole! Asa ca, nu inceta sa crezi, exista f multe miracole, lasa credinta si nu te mai acuza, gandeste DOAR pozitiv, vei vedea cum vei ajunge sa-l simti pe Dumnezeu, vei simti curajul pe care EL ti-l da in a merge mai departe! Gandeste-te doar ca ingerii nu sunt trimisi degeaba pe pamant, ei au un scop, in cazul acesta- din cate am citit-, monica-elizabet este unul dintre ei (sunt f multi, candva vei ajunge sa-i "vezi")!

Capul sus , mamica curajoasa, si nu uita ca TOATE sunt de la Dumnezeu, DAR noi avem liber arbitru, deci: GANDESTE POZITIV!

Gia (mami de David Lee Turbo 2ani+1luna)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:

Multa sanatate, Emei! Sunt alaturi de voi. Daca te pot ajuta si eu cu un pic din putinul pe care-l am ?, o fac cu mare placere.

Mihaela,Tatiana si Mihai
Poze http://community.webshots.com/user/mhldvrc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

[size=2]EU CRED CU TOATA FIINTA MEA CA EMMA SE FACE BINE[/size=2

si asta nu o zic doar ca sa dau speranta Aidei,doar simt ca MISHA se v-a face bine....Nu stiu cum ..dar se v-a face bine

EU cred ca exista persoane cu puteri vindecatoare,asa cum sxista oameni care pot calca pe jar si nu se frig,asa cum exista oameni clarvazatori.


Mata Emma lupta iar cu cancerul


http://www232.rockyou.com/my_gallery.php?source=smgb&instanceid=84575297&islocal=true#
http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?instanceid=77828117

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Din pacate DHL a venit astazi sa ridice pachetul pentru Emma, toate bune si frumoase, am completat forumularul trimis de ei, totul era pregatit pana in momentul in care au intrebat ce-am in pachet...cand am zis medicamente din plante a spus ca medicamentele sub orice forma nu se trimit prin ei
decat cu prescriptie medicala(tradusa in 3 limbi...ro, portugheza, engleza) primita de la dr din ro si de la cel din br...i-am spus ca-s niste suplimente din plante si degeaba...acelasi raspuns, acum cautam o alta metoda sa trimitem
...stie cineva cum am putea face?
posta ajunge f greu si este nesigura de aici
persoane care sa ajunga in ro abia sapt viitoare ajung aici pana se intorc acasa dureaza
altceva mai este?

monica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GiaDavid spune:

Monica, poti incerca prin TNT! (par avion)
Multa bafta, sper sa reusiti!

Gia (mami de David Lee Turbo din 27.noiembrie.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

quote:
Originally posted by GiaDavid

Monica, poti incerca prin TNT! (par avion)
Multa bafta, sper sa reusiti!

Gia (mami de David Lee Turbo din 27.noiembrie.2005)




ai cumva un link, cum functioneaza firma asta? si sti cumva daca primesc medicamente?
multumesc

monica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Monica, ar fi www.tnt.com si www.ups.com. Insa, sigur mai sunt firme de curierat rapid. Poate o cautare pe google.......Pb e ca intr-adevar, cele mai multe cu accepta medicamentele.

Multa sanatate Emmei si Aidei curaj!

Edit: caci mi-am mai amintit de Fedex:
http://fedex.com/br/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

a reusit sa puna pachetul la posta, ajunge in 3-6 zile
Doamne ajuta

monica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Fetelor mii de multumiri
monica-elizabet si toata trupa de acolo de langa tine

Emma e in continua miscare. Abia asteapta sa mergem la Disneyland.
Vom pleca atunci cand vom primi pastilutele.
Acum trebuie sa fug ca ma cheama la joaca



Aida
voteaza www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=0" target="_blank">10 gherute pictate ... multumim
POZE
Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iahim spune:

Super,Aida!Cred ca nici nu-si imagineaza ce lume de basm o asteapta!Cand plecati?Am inteles ca pastilele sunt in drum spre tine,sper, de data asta ,sa le primiti!

Mergi la inceput