Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (79)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

Raisa Maria

David

Tudor Ionut

Alexandru Daniel

Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Martie 2008


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.dumex.com.my/members/tickers/98439/ticker4.png" target="_blank">Varsta Winnie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:


Kara exact asa arata si la noi iritatia. niste brobontele mici, ridicate,care se multiplicau din zi in zi, cu bepanthen nu reuseam nimic, la un momentdat pe deasupra brobonitelor erau si niste cojite albe, parca asa am vazut.Deci, mergi fuguta si ia fetii Nidoflor.O sa vezi ca in prima zi brobonitele nu vor mai fi asa ridicate, va fi rosie zona, noi dupa 2-3zile am ramas cu 2pete cafenii pe labiute.
io spalam fata dupa fiecare pampers schimbat si dadeam cu nidoflor.
O sa scapati imediat!!Va pupam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefaniya spune:

La multi ani
Ana Maria
Cezara Elena
Arthur
Alexia Maria
Raisa Maria

David
Tudor Ionut
Alexandru Daniel

Sa fiti sanatosi si sa aveti parte numai de bine!

Elpower - Foarte frumoasa si isteata Thea!
ElenaGiulia - frumos tortulet si frumosi copiii vostrii! Sa va traiasca 100ani!
Martutza - sa va traiasca nepotica! La multi ani pt ea!

Aseara am avut si eu cu Klaus prima noastra seara fara Carlut.Ne-am petrecut-o la teatru,balet.A fost super si sper sa ne mai permitem seri singuri.

O zi buna!



CARL IUBITUL 05.04.07 si mami Stefaniya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La muuuuuuulti ani

Nectaria

Cristina

Bianca Maria

Catalina Teodora



La muuuuuuulti ani, Arissa!





Si pt. ca o sa trag chiulul zilele urmatoare, va zic de acum:


La muuuuuuulti ani

Noemi Antonia

Vlad

Mihai

Denis Mihai




La muuuuuuulti ani, Iarinaaaaaaaaaa!





Daca va plac pozele noastre, votati-ne! www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">cei trei sau www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=22" target="_blank">in2 ... sau amandoua

Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

La multi ani Nectaria, Cristina, Bianca Maria, Catalina Teodora!

La multi ani, Arissa!
Sa va fie viata ca o zi frumoasa de primavara!

Noroc cu Elyanne, ca ajungeam pe pagina 3! Unde sunteti? La summit?
Elyanne, sa ai un "concediu" folositor si placut(cat se poate), sa nu tragi chiulul pe acolo!

Stefaniya, asa deci, v-ati intors in luna de miere, va petreceti seara singurei!

Mihael@, ce dragutica trebuie sa fie cum mimeaza ea!

ElenaGiulia, ce copii frumosi ai!!!!

Crina_mio, eu cand l-am intarcat pe Raul avea 1 an si 4 luni si l-am trecut direct pe lapte de vaca. Acum nu stiu ce sa-ti spun, cred ca depinde si cum e copilul de sensibil, probabil unii recomanda laptele praf pt ca ar fi mai sigur si imbogatit cu vitamine. Oricum nu cred ca ar trebui sa fie o problema, sunt totusi marisori deja.

Loradin, ce sa facem, sunt perioade mai bune si mai rele, trebuie sa trecem peste ele. Gandeste-te ca daca au iesit dintisorii acum, nu te mai chinui cu ei pe rand. Ia partea buna a lucrurilor.

Giulia e relativ ok, adica e bine, dar nu ma pot bucura ca e bine fiind pe regim foarte strict si pe ecoflorina, nu stiu cum o sa reactioneze cand incepem se reintroducem alimentele.

Apa plata folosim Borsec si acum am luat Dorna, pe ideea ca trebuie sa mai schimbam. La gatit am folosit tot apa plata, dar putin ma streseaza ideea ca se concentreaza mineralele la fiert.

As mai avea de scris, dar sta familionul in spatele meu si ma priveste dezaprobator!



Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina.todor spune:

Nratza fetele!

LA MULTI ANI !!!!!
Nectaria
Cristina
Bianca Maria
Catalina Teodora

ElenaGiulia copii frumosi ce mai ....

Loradin

quote:
Ana este posesoarea a 8 dinti ,2 maselute si inca doua maselute inflamate. Cu ce am gresit? Dar ea? De ce vin toti o data? Uffff
Cand zic gata....o luam de la capat! Nu stiu daca asta e cauza dar de trei zile Ana nu mai vrea lapte.Ati patit si voi? Asta mai imi trebuia sa ma necajesc cu mancarea.In rest cum le stiti.Copilasul meu a mostenit energia ultimilor 7 generatii.Nu sta o secunda.Nu ca nu mi-ar place dar ...ma gandesc asa...oare ei nu obosesc? Nu sunt din acelasi aluat cu noi? Sau e Ana mai speciala?


Nici noi nu mai vrem sa papam nimik, nu stiu cu ce traieste. noi avem numai 2 dinti si nu vad daca vor sa iasa alti sau nu dar stiu doar ca nu mai vrea sa manance nimik. Si e marait tot timpul, nimik nu e bun.
Energie, cred ca toti au mai multa decat vrem noi, si Radu e intr-o miscare continuua.
Asa ca rabdare, rabdare si iar rabdare.

Apa plata / izvor noi folosim apa de masa, se gadeste la Real, Billa sau alte magazine mai mari, sau mai folosesc apa de izvor microbiologic pura. Se vand la bidoane de 5 litri.

Lapte praf / de vaca noi am trecut la Milumill junior ( Multumesc Karra de pont ca io habar nu aveam ca exista asa ceva) si am primit directiva de la doamna doctor sa trecem la lapte de vaca ( de care vrem noi) pana la un an jumate. Acu sa vedem daca o sa ne placa laptele de vaca. Daca tine greva foamei pana atunci, ce ma fac?

Va doresc o duminica placuta si numai bucurii!!!!

la toata lumea de la Doina & BB Radu (23 Martie 2007)
Poze Radu
Filmulete Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

La multi ani albinutelor si bondareilor care ieri au implinit un anisor, Raisa, David, Tudor si Alexandru. Sa cresteti mari, sanatosi si voiosi.

Nectaria Cristina Bianca Catalina
Dumnezeu sa va dea multa sanatate si noroc!


Noi ieri am lipsit motivat, deoarece dupa vaccinul facut miercuri (ROR), ieri Raul a vomitat, a refuzat mancarea, a facut diaree. Nu mai putea nici sa faca doi pasi, era mai mult pe jos decat in picioare. Acum e mai bine, dar inca suntem la regim.

Andra - cred ca ar fi interesant un filmulet cu voi, cand faceti ca indienii

ElenaGiulia - Arthur ginerica, frumos baiat ai!

Elyanne - tinem pumnii si te asteptam cat mai repede cu vesti bune. "Concediu placut! "





Ane & Raul - 17 martie 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1cb90b71924d712907dbca&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> filmulet Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

La multi ani!!! pentru toti sarbatoritii din ultimele zile. sa fiti sanatosi si voiosi!

noi am dus copilul inapoi la mama. am avut o saptamana f frumoasa.
inainte de asta, vineri i-am facut ITP-ul . deci e vaccinat. intr-un final i-am facut infanrixul, chiar daca pana acum am mers pe schema de stat. s-a jelit la intepatura, dar cred ca a fost mai mult si pt ca i se cam facuse somn si foame.
concluzia reviziei de 1 an si 2 saptamani:
- 82-83 cm
- 10.850 kg sau 10.800 (asta pt ca am cerut eu sa fie cantarit de 2 ori ca mi se parea cam putin. "la mana" il credeam mai greu
- trebuie sa-l decalotam. ei ... mi-e cam frica de procesul asta, dar cred ca dupa paste o sa facem si asta.
- trebuie sa-i facem si o eco cardio-pulmonara pt ca pediatra a zis ca "parca" aude ceva, si ca sa fie sigura mai bine facem eco.
- are 2 dinti si vreo 4 pe drum.
- merge singur de 1 saptamana, dar ii este frica sa treaca pragurile
- merge de-a-busilea de 2 saptamani
- nu vb decat pe limba lui
- este pe lapte de vaca de la 7 luni si jumatate. in lipsa de lapte de vaca a mancat si lapte la cutie: milli, zuzu, cedra-napolact.
cam atat mi-am adus acum aminte.

biky musai sa ne spui de unde ai luat ciuperca.

karra super site-ul. l-am salvat, ca cei de la worldkids mi-au cam tras teapa in ultima vreme. noroc cu fetele dragute de-au facut comanda in germanica ca ne-au donat si noua cereale. totusi mi s-au parut cam scumpe jucariile. 35e cuburile clementoni???

jucarii: nu m-am putut abtine si i-am luat un con cu cerculete colorate, de trebuie sa le bage el in ordine si o tablita gen puzzle cu animalute.

sa zicem gata ... ca am reasezat mobilele si acum sa bem o cafea. se mai inscrie cineva?

mamica lui Matei Stefan 12.03.2007
Varsta lui Matei
poze cu matei - 1 AN!!!
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

La multi ani cu sanatate, fericire si noroc pentru puisorii care au sarbatorit in ultimele zile sau sarbatoresc azi!
Cezara Elena
Arthur
Alexia Maria
Raisa Maria
David
Tudor Ionut
Alexandru
Nectaria
Cristina
Bianca Maria
Catalina Teodora
Daniel




Carmen, mami lui Vlad Gabriel - atat de mare
Poze cu puisorul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:

Salutare fetelor

va multumim frumos pentru urari dar la noi a fost o zi de pomina.....

Ieri dimineata s-a tezit si ea mai vesela si a mancat un danonino mic...o minune ca de la vaccin nu mai manca decat lapte si ala in cant mici 100 ml cel mai mult.....era frumos si hai sa imbracam copilu sa iasa afara cu mamaie ca eu sa termin pregatirile pt petrecere....cand am imbracat-o am vazut sub ochisor doua pete rosii ...am crezut ca a muscat-o ceva...

duap o jumate de ora intra mamaie pe usa disperata...(mama cand e disp e de rau ca ea e destul de tare de felul ei)...Raisa pe langa cele doua pete care se marisera intre timp mai avea inca 4 in diferite parti ale fetei (era a 5 zi de vaccin Dr ne avertizase ca s-ar putea lasa cu eruptie pe piele)...sunam dr pana vb cu ea in 10 min i-au aparut si pe urechiuse....vine dr ...urlete de mama focului ..ganglionii la spate umflati si fata plina deja de pete mai mic si mai mari....concluzia..RUBEOLA...cum tocmai azi de ziua ei....copii sub un an nu au ce cauta ceilalti daca au facut pot veni daca nu e la alegerea parintilor

Cateva minute eram disperata, suparata, trista era prima aniversare , erau pregatiri, erau invitati si mici si mari de venit...ce facem...Raisa era vesela (desi dr a zis ca o sa faca febra )ne-a apropiat capetele mie si lui tacso sa ne pupam...ne-a umplut de fericire

Petrecerea am continuat-o ...am anuntat toata lumea sa lase picii acasa....a avut decat 2 baietei ai unei verisoare ca e pediatru si a zis ca nu e bai daca e sa faca.....la patru soseau invitatii si Raisa nu se mai tezea...cand ne mai uitam bine la ea nu mai avea pe fata nimic....Uite rubeola nu e rubeola....a fost fascinat de verisorii ei ...la cei mari a maraita si cel mai mult i-a placut piscina cu bile adusa de mosica ei....

Astazi s-a umplut pe tot corpul deci este rubeola...uitasem de pe tava a ales masina (de jucarie) termometru si haine...ce o insemna nu stiu

Nu va suparati dar m-am usurat si eu si ma simt bine sa impart cu voi lucrurile astea

La multi ani sarbatoritilor de ieri si de azi...sa fiti sanatosi ca e cel mai important

La multi ani puiul meu mic sa fii sanatoasa ...altceva nu imi vine in minte ca sunt obo

O sa pun cateva poze dupa aceea de la petrecere...va pup si va doresc o duminica placuta...00

Raisa luna a doisprezecea

Raisa luna a zecea

Diana Mamica fericita de RAISA-MARIA






Mergi la inceput