Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (79)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La muuuuuuuuuuuuuuulti ani

Raisa Maria

David

Tudor Ionut

Alexandru Daniel




Nu ma gandisem la albinute si bondarei... o sa intreb daca se exista si din asta...



Daca va plac pozele noastre, votati-ne! www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">cei trei sau www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=22" target="_blank">in2 ... sau amandoua

Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ElenaGiulia spune:

Iubitelor va multumim mult de urari,ne cerem milioane de scuze dar ne-am mutata in alt oras si deabia acum mi-au dat drumul la net.
Arthur a fost bolnav o sapatmana a vomitata non-stop am mers numai prin spitale cu el ca a luat un virus nasol si-a revenit 2 zile inainte de ziua lui,acum e bine vioi si nebunel,merge singurel de pe 8 martie se joaca toata ziua cu surioara lui,e un copil tare fericit rade la toata lumea e mereu bine dispus.
Sant si eu foarte ocupata dar promit ca o sa incer sa intru cel putin o data pe saptamana sa va dau vesti.
La multi ani sarbatoritilor de azi Raisa Maria,David,Tudor Ionut si Alexandru Daniel sa cresteti mari si sanatosi sa va faceti parintii fericiti!!!!
Aici poza cu tortuletul si Arthur!!!
Incepand de aici poze cu Arthur de ieri de la ziua lui.
Va pupam si va dorim un sfarsit de saptamana minunat!!!

Elena fericita Mamica a Alexandrei(16-8-2000)Giulia(27-2-2004)si Arthur 28-3-2007
http://www.sonia.as.ro/
Ajutati-o pe Sosonica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

LA MULTI ANI!
RAISA MARIA
DAVID
TUDOR IONUT
ALEXANDRU DANIEL
SA CRESTETI MARI, SANATOSI, SA AVETI PARTE DE TOT CE ESTE MAI BUN SI SA VA BUCURATI PARINTII ASA CUM STITI VOI MAI BINE!


cata mami de STEFAN(9.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:



La multi ani sarbatoritilor zilei
Raisa Maria

David

Tudor Ionut

Alexandru Daniel

Loradin imi pare rau ca va chinuie dintii asa rau, ca nu va lasa sa papati...

Si Teodora are la fel :8dinti, 2masele(de jos) complet iesite si sus 2masele pe juma'.
Acum cateva zile a gacut o iritatie urata in zona genitala, i-am dat cu bepanthen la greu, nu a avut nici un efect, apoi am sunat la asistenta, ea mi-a zis sa-i dau cu crema de galbenele, Alexa mi-a zis de Nidoflor.Dam de 3zile, si astazi deja nu se mai vede, am inteles ca treburi d-astea ar putea fi asociate cu eruptie dentara. Adica or iesi caninii?

A, si sa nu uit, La multi ani pt Alex, sotul Alexeicare azi mai imbatraneste un pic!

Gata, fugim, ca tre' sa ne facem baie, ca azi avem petrecere!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crina_mio spune:

La Multi Aaaaani sarbatoritilor de ieri Arthur si Alexia

La Multi Aaaaani sarbatoritilor de astazi:

David
Raisa
Tudor
Alexandru



Sa fiti sanatosi, veseli si norocosi

Laura – pai cum sa oboseasca?!?!?! Sa ne dea si noua ragaz cateva minutele?!?!? Nu, nu, nuuuuuuuuuuuu trebuie sa alerge toata ziulica, daca se poate sa sara peste mese. Cel putin nu sarim peste somnul de zi (baga 2 reprize de cate aproape 2 ore).
In rest o calarim pe mami, mamaie sau tati (depinde care suntem de serviciu ), ne pitim ca sa o cautam noi si sa o papam toata cat mai zgomotos posibil, scotocim prin toate sertarele si scoatem tot ce mai gasim pe acolo (a avut mami grija sa ia din ele ce era mai important ), sa mergem prin toata casa (tinuta de manute ca nu are curajul inca sa mearga singurica, nici macar in picioare nu sta nesustinuta), sa lipaleasca in 4 labute si eu in urma ei (tot in aceeasi pozitie de mers) si rade in hohote si spune le-pe-de. Jucariile ne atrag pentru maxim 5 minute dupa care le aruncam. Incearca sa se urce pe canapea si e foarte suparata ca nu reuseste (nici n-o sa reuseasca prea usor ca e cam inalta). Ii plac revistele nu si carticelele ei, aduna si baga in gura toate firimiturile pe care tot ea le-a facut (din biscuiti sau covrigi, pe care-I place sa-I rontaie), daca prinde cutia de servetele umede si eu nu-s pe faza le imprastie prin toata casa si chiuie fericita. La sfarsitul meselor aratam ca un purcelus, ca-I place sa se joace cu mancarea si eu o las, ca asa-I distrag atentia si-I bag lingurita in gura. Rade in hohote cand ii spun ca s-a facut ca o purcica (cred ca-I place cum suna, daca ar sti ea si ce inseamna)


Biky – ce tort frumos a avut Caterina si ce de bunatati i-ai pregatit de ziua ei. Super piscine cu bilute. E fain ca e si acoperita. Deci am scapat de o grija, dau adresa si tu trimiti olita si biberon, dar ambele produse trebuie insotite de instructiuni clare de folosire, ca nu stim de nici unele.
Si camasa de noapte a Martei o astept, desi nu vreau neaparat baiat, inca un copuil, indifferent daca va fi fata sau baiat.

S-a mai discutat si de apa plata – noi folosim Dorna, nu ma intrebati de ce, ca nu stiu, asa am ales de la inceput si pe asta am mers. Lapte praf – nu ma bag, noi inca nu folosim, desi am o mare dilemma. Dupa Paste o sa o las la Rucar, deci automat o intarc sin u stiu ce lapte sa-I dau. Dr. zice ca pot trece pe lapte de vaca, mama la fel. Pe langa asta nu stim nici sa bem cu biberonul si mi-e teama ca din cescuta nu o sa mai bea prea mult laptic.

Yamyyyyy cum arata tortuletul lui Arthur. Mihaela ce ginere fain si carliontat ai!!! Deci Stefi nu mai vrea sa manance?!?! Si eu care speram ca ti-o trimit pe Maya sa ia lectii de la ea. Sper sa-si revina repede. Mai erau albinute si bondarei care nu papa, asa ca le urez la toti sa le revina pofta de mancare.

Am mai vazut poze, toate frumoase, dar am uitat pe toti.

Fug sa fac curat cat doarme Maya ca dupa trezire incepe iarasi distractia.


Crina si Maya Georgia

Luna a 11-a


varsta Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La muuuuulti ani sot de Paxela!




Daca va plac pozele noastre, votati-ne! www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">cei trei sau www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=22" target="_blank">in2 ... sau amandoua

Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:



Apa plata folosim si noi tot Dorna, cam de cand s-a nascut.
Cand era mai mica si bea lapticul cald, ii puneam apa intr-un bibe si statea permanent calda apa.Nu am fiert-o niciodata.Acum lapticul cu cereale se bea cu apa la temp camerei.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

La multi ani David,Raisa,Tudor,Alexandru!

La multi ani pentru sotul tau, Paxela

ElenaGiulia, Arthur este absolut superb, si nu spun asta doar pt. ca e ginerele meu, ce par carliontat are si ce ochisori...e adorabil!si Giulia e o domnisoara tare delicata

Crina mio, da, am un ginere pe cinste...sper si eu sa-si revina cu mancatul ca sunt tare disperata cand nu mananca...e si slabuta, i se vad oasele, pt. ca la lungimea ei ar trebui sa aibe mai multe kg..si eu ii spun purcica stefaniei

Sa va spun ce face ea mai nou ...mimeaza diverse chestii...aseara statea pe covor cu un castron in fata si se prefacea ca mananca...mai dadea si capul pe spate cand ducea mana la gura si molfaia dupa aia.
Sau sta in picioare langa canapea si se preface ca ia jucarii de jos si le pune pe canapea. ..mor de drag cand o vad

Mihaela siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1199" target="_blank">Stefania (19 martie 2007)

Poze
Varsta Stefaniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:


cu intarziere pentru sarbatoritii de ieri si cu mii de scuze,timpul bata-l vina...
La multi ani Arthur si Alexia
si pentru cei de azi
Raisa Maria, David, Tudor Ionut, Alexandru Daniel

Sa creasca mari, sa fie fericiti si sanatosi!

O zi buna si un weekend minunat tuturor.noi azi sarbatorim pe nepoata mea Sofia care implineste 2 ani.vom fi la party dupa amiaza asa ca acum am rogram administrativ.
Va pupam cu drag Marta si Victor.

Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Asa s-a nascut Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

quote:
Originally posted by carmenefr



Acum cateva zile a gacut o iritatie urata in zona genitala, i-am dat cu bepanthen la greu, nu a avut nici un efect, apoi am sunat la asistenta, ea mi-a zis sa-i dau cu crema de galbenele, Alexa mi-a zis de Nidoflor.Dam de 3zile, si astazi deja nu se mai vede, am inteles ca treburi d-astea ar putea fi asociate cu eruptie dentara. Adica or iesi caninii?

A, si sa nu uit, La multi ani pt Alex, sotul Alexeicare azi mai imbatraneste un pic!

Gata, fugim, ca tre' sa ne facem baie, ca azi avem petrecere!!

poze cu Teodora

povestea nasterii Teodorei aici

Carmen si Teodora Ioana ,8 martie 2007


Cum arata iritatia? suni bubitze mici multe si rosii? ca si Winnie a facut la pasarica.....pe labiile exterioare...si am dat cu bepanthen da vad ac nu e nici o schimbre...ba chiar 2 s-au facu ca si cosurile galbene la vf si pana luni cand merg la dr sa stiu cu ce sai dau.....

Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Martie 2008


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.dumex.com.my/members/tickers/98439/ticker4.png" target="_blank">Varsta Winnie

Mergi la inceput