Durerea unei pierderi de sarcina (68)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Miruna, eu nu te prea pot ajuta, la mine chiuretajul a fost pe viu, asa ca...dar e groaznic
Liana,Ninia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns digeka spune:

Buna seara!

Ma alatur si eu grupului vostru. Pana acum 3 zile eram o superfericita gravi in asteptare de BB, dar rezultatul USG de sambata m-a lovit in cap ca o bata - sarcina oprita in evolutie la 9s.
Azi am facut chiuretaj si ma simt aiurea de tot, nu de durere fizica, ca a fost suportabil(anestezie generala cu dureri ca la CM in jur de 1 ora dupa, acum incerc sa-mi ocup mintea cu diferite ca sa nu ma apuce plansul), dar ...
E groaznic;
ma bucur sa va vad acordand sustinere reciproca, incerc cu mintea sa inteleg si sa cred ca poate asa a fost mai bine, dar inima imi e sfasiata de durere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Digeka,imi pare rau ca te alaturi si tu grupului nostru...din pacate nu o sa iti poti explica de ce s-a intamplat asa...doar, pot sa iti spun ca..timpul va atenua aceasta durere.Cred ca in toata povestea aceasta...cu pierderea unei sarcini...cel mai traumatizant este chiuretajul! pt . mine momentul asta a fost chiar traznetul acela...care m-a facut sa inteleg ca nu e doar un cosmar din care as putea sa ma trezesc...ci e chiar realitatea!Imi pare foarte rau...Digeka!Aici, iti vei gasi adevarate prietene si vei putea vorbi despre ceea ce simti fara sa fii judecata, ci doar inteleasa!

Ninia
http://dw.daisypath.com/sj4jp2.png
http://tt.lilypie.com/Blzop2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yubi spune:

Digeka ,stim toate ce simti acum si cum vorbele sunt de prisos ,putem doar sa fim alaturi de tine si sa te sustinem cu o imbratisare virtuala http://tt.lilypie.com/oGbdp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Digeka imi pare tare rau ca ai trecut si tu prin trauma asta! Cum a zis si Ninia, timpul va mai atenua durerea asta cumplita! Te strang tare in brate si-ti doresc tot binele din lume!


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Poze Laura
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Poze cu hainute primite si rochita de botez + matusile mele
Am 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ignatica spune:

Digeka imi pare enorm de rau ca te-ai alaturat noua, iti inteleg durerea foarte bine ( nu au trecut decat 2 saptamani de la chiureatjul meu pe acelasi motiv), din pacate deseori nu se pot gasi explicatii pentru ceea ce ni s-a intamplat. Ramane numai durerea noastra si lacrimile varsate si cand sufletul decide ca este gata, lupta pentru implinirea visului de a avea un bebelus.
Suntem aici, ne poti transmite tot ceea ce simti, vei gasi un cuvant de alinare de la toate sufletistele.



Ignatica - mamica de David (29 iulie 2006)



Nasterea sufletelului nostru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ignatica spune:

Liana m-am gandit eu ca vii cu butoaiele...si cu niste cozonac, fripturica, ce mai ai pe-acolo bun?



Ignatica - mamica de David (29 iulie 2006)



Nasterea sufletelului nostru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Digeka, imi pare tare rau ca ai trecut si tu prin experienta asta.Te pup , te imbratisez si mergem inainte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

quote:
Originally posted by digeka

Buna seara!

Ma alatur si eu grupului vostru. Pana acum 3 zile eram o superfericita gravi in asteptare de BB, dar rezultatul USG de sambata m-a lovit in cap ca o bata - sarcina oprita in evolutie la 9s.
Azi am facut chiuretaj si ma simt aiurea de tot, nu de durere fizica, ca a fost suportabil(anestezie generala cu dureri ca la CM in jur de 1 ora dupa, acum incerc sa-mi ocup mintea cu diferite ca sa nu ma apuce plansul), dar ...
E groaznic;
ma bucur sa va vad acordand sustinere reciproca, incerc cu mintea sa inteleg si sa cred ca poate asa a fost mai bine, dar inima imi e sfasiata de durere

Digeka




Imi pare tare rau pt ce ti s-a intimplat...
Daca dau timpul inapoi,mi-amintesc ca eu nici nu realizam ce mi se intimpla,nu constientizam ca mi se intimpla mie,refuzam sa asimilez ideea ca nu mai sint insarcinata,parca acel corp nici nu-mi mai apartinea...Nashpa tare...Multa vreme am trait in virtutea inertiei,imi refuzam aproape orice, ma autopedepseam inconstient,asa ca vreau sa-ti spun ca nu trebuie sa-ti impui sa nu plingi.Ba din contra,descarca-te...plingi cit poti,si fa ceea ce simti ca vrei sa faci!!
Durerea fizica trece pt ca organismul uman e destul de intelept sa remedieze lucrurile insa cum durerea psihica e individualizata responsabilitatea revine persoanei in cauza!
Fara doar si poate ai sa gasesti sprijinul necesar aici si incet-incet o sa-ti revii!!! Cu toate o sa te ajutam sa fie asa!!!!




www.comadronas.org/galeria/index.php?action=showpic&cat=4&pic=110" target="_blank">Cautind o bucatica de viata

"E mult mai usoara dezintegrarea unui atom decat a unei prejudecati"-
Albert Einstein

Mergi la inceput