FIV 169

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Multumesc mult, girls. Am descris atmosfera ca sa vedeti diferenta, cat de mult mai e pana departe in Romania - retinand faptul ca nu fac fiv-ul in vreo luxoasa clinica privata, ci intr-un spital de stat, deci asta e regula, nu exceptia. Pe de alta parte, cum am zis, ratele de reusita sunt comparabile. Cu Dumnezeu inainte, oriunde ne-am afla.
Ma gandesc la biata Mihaele, care asteapta rezultatul, sper sa ii soseasca mai repede, ca altfel o paste tahicardia. :rasu-plansu:

Cat despre hotarat cati embrioni punem, aici e simplu: doi. Doi recomanda medicii, foarte rar accepta sa puna trei, pentru femei in varsta si cu esecuri repetate. Insa eu, deocamdata, astept sa aflu DACA vor fi embrioni. Pe bune, iau in calcul varianta.... Nu o sa aflu decat joi dimineata, cu doua ore inainte de transfer, in cazul in care acesta se face in Z2. Nu e posibil sa mi se dea stiri intermediare maine, pentru a nu mi se da sperante false - maine sa fie, iar poimaine nu (fac cruce cu limba pe cerul gurii). Daca joi, in Z2, sunt mai multi embrioni la exact acelasi nivel si cu sanse reale sa supravietuiasca, se asteapta pana la stadiul de blastocist, sa se faca o selectie naturala. Caz in care transferul ar trebui facut in Z5, fix in Duminica Pastelor. Cand nu se fac transferuri. Asa ca, daca se ajunge la blastocist, voi avea transfer fie in Z4 (sambata), fie chiar in Z6 (luni). O sa vedem. Nu pot decat sa astept si sa ma rog sa fie bine. Ceea ce va doresc si voua. :)

Felicia, tu cand ai testul? Verga, tu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanademunck spune:

Da oare pick-upuri duminica Pastelui s-or face?Nu de alta da n-as vrea sa-mi fi facut burta flower power (floricele mici galben albastre) iar nea doftoru sa stea sa s-mbete cu taica popa dupa altar in timp ce io n-am alta treaba a face si ovulez!
LucaLucama super bucurez ca a trecut totul usor, frumos si cu aroma de capsuni. Nu te mai gandi ca nu devin embrioni no way Jose pacat ca nu poti tu vedea ce iubire mare e acum in capacelele alea, cum domnul cu o floare-n codisa se face comod la tanti ovocitul si incep diviziunea[;)
Mihaelehai cu rezultatul ca eu il astept aici ca si cum ar fi al meu propriu!!Asa as vrea ca macar o veste super buna sa fie in seara asta pe aici!
Korabafta bafta bafta
zouzoutin pumnii!!


whisk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns verga spune:

Luca-maine dimineata la ora 7 am punctia suntem la o zi diferenta
intadevar vor mai trece multi ani lumina pana spitalele din Romania vor ajunge la nivelul celor de afara iar maine cand voi fi pe pat la spital voi visa la tot ce ne-ai povestit tupentru-ca diferentele sunt mariiiii


A visa asta-i fericirea;a astepta asta-i viata-Victor Hugo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Iubitele mele va msc ca sunteti cu gandul si cu sufletul alaturi de maine .Rezulatatul al aflu maine la ora 14.
Ce sa va mai zic nu mai curge nimic acum of Doamne .Nu stiu ce sa zic mai e pana maine.
Va pup.
Elenada nu am cuvinte iubita stiu ce inseamna te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_prea spune:

Verga, mult succes maine, sa vii cu rezulatate ca si Luca!
Fara emotii!
O seara buna tuturor!
Mihaele, asteptam cu sufletul la gura, n-ai aflat nimic?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_prea spune:

Mihaele, scriam in acelasi timp.
Daca nu mai curge nimic e de bine, daca era menstra nu se oprea, probabil a fost asazisul semn de la DD ca bebe e acolo.
O seara buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

quote:
Originally posted by mihaele

Iubitele mele va msc ca sunteti cu gandul si cu sufletul alaturi de maine .Rezulatatul al aflu maine la ora 14.
Ce sa va mai zic nu mai curge nimic acum of Doamne .Nu stiu ce sa zic mai e pana maine.
Va pup.


Mihaele, da' tahicardia? Cu tahicardia cum stai? :))

Auzi, promite-mi ca daca faci bebelusul asta o sa fii cea mai relaxata gravidutza din sistemul solar, sa compensezi chinuiala si stresul si amareala si jalea cu si fara motive din zilele astea. Ca iese si ala micu direct cu tahicardie! :)) Promiti? :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

Fetelor
desi in ultimul timp mai mult am citit decat am scris va rog ajutati-ma cu un sfat.Cand m-am dus sa-mi ridic rezultatul secretiei facute in vederea unui nou fiv am avut un soc - chlamydia pozitiv . In conditiile in care in august 2007 era negativ si nici eu nici sotul meu nu am schimbat partenerii.Am primit tratament cu doxacilina 2/zi timp de 4 zile.Ce credeti este necesara o noua analiza in urma tratam.si daca da la cat timp dupa tratament.
Lucaluca
felicitari pentru rezultatul tau , sa dea DD ca ovocitele tale sa se fertilizeze si sa se divida frumos.
Rubia , elenada



mihaele
si eu sunt una din persoanele care cred ca vei reusi.Multa bafta maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misa_21 spune:

MIHAELE!!!!!

Somn usor si noapte buna!!!!

Deci????Stii ce vei fi de miine?O MAMICAAAAAAAAAAA!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Nu am nici o veste
ce sa va zic cand merg la baie mai vine foarte putin ceva rozaliu atat.
LucaLuca cu tahicardia stau foarte prost dar PROMIT ca o sa fiu cea mai relaxata mamica ma bucur pentru rezultatele pe care le ai avut pana acum si bafta incontinuare mai ai putin 9 luni si o fi mamaica.Va pup pe toate.Doamne nu va puteti imagina cat bine ami faceti sufleteste. Sincera sa fiu eu nu cred ca o sa-mi dea maine rezultatul mult asteptat de mine si de sotul meu dar o sa vedem cum aflu ceva va scriu imediat .Va pupacesc de va zapacesc.

Mergi la inceput