FIV 169

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Rubia
Zouzoule o scoatem noi la capat cu endometrul asta,mai ramane sa vrea puisorii sa se cuibareasca bine pentru 9 luni.Bafta multa!Poate ma treci si pe mine cu majoretele alaturi de gasca de la inceputul paginii...ca eu una am mari sperante cu acest nou fiv.
Mihaele sa fie cum vrea DD!
Elenada
Moni cred ca imi sta mai bine asa cum sunt,nu m-ar prinde deloc bruneta cu par scurt .Zilele astea oricum nu ne sta capul la ,suntem in doliu dupa nasul nostru drag....si oricum trompele mele sunt varza asa ca astept cu nerabdare cm si un start norocos...
Oana stai super,bafta maxima!
Ioanatugs la cate zile de la terminarea traamentului pt e.colli ai refacut analiza?Cat timp ai facut tratament si in ce a constat tratamentul exact?Dr. Cocei a spus ca dupa terminarea tratamentului se poate face analiza la minim 10 zile,altfel poate sa dea un rezultat fals.Cum stai cu pregatirea fiv-ului?Bafta multa!



Fetelor mi-au ramas 4 fiole de gonal f de 75 UI de la fiv-ul trecut.Daca exista doritoare va rog sa ma anuntati.Sunt valabile pana in septembrie 2008.

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dariela spune:

rubia - E bine ca ai deja un plan pentru vara aceasta. Doamne ajuta sa reusesti tot ceea ce ti-ai propus!
zouzounaki - Ma bucur ca ai vesti bune cu privire la endo. Daca a inceput sa creasca sigur vei face ET-ul curand.
LucaLuca- Sper ca ai avut o punctie usoara cu rezultate super!
mihaele - Temperatura e prea mare ca bebe sa nu fie acolo. Sigur petele au fost de la implantare.
elenada -

dariela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Buna dragutele mele
A venit si rezultatul negativ b hcg 0.18
va multumesc din suflet ca ati fost alaturi de mine.
a contat enorm si ma rog pentru voi sa fie bine si sa aud numai vesti bune de la voi.
Mihaele iti pumnii sa dea Dumnezeu sa vii cu un rezultat pozitiv.
Eu o sa iau o pauza pt moment.
Cand o sa imi revin o sa o iau de la capat cu siguranta.
Dar o sa va urmaresc in continuare si o sa va tin pumnii.

Va pup dulce si multa multa bafta

elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_prea spune:

Elenada, iti doresc sa-ti revii cat mai repede, si data viitoare sa fie cu final fericit!
Stiu ca sunt de prisos cuvintele, dar majoritatea am trecut prin asta si stim cat este de greu.Ai grija de tine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Rubia, Elenada - i'm speechless... Sa va dea Dumnezeu putere. Mihaele, hai macar tu cu vestea buna.


Va multumesc pentru gandurile bune si incurajari. La mine punctia a fost bine, peste asteptari, si ca procedura, si ca productie. Am 11 ovocite!:) La sotul meu a fost iarasi relativ bine, in context, a avut peste 8 milioane/ejaculat, deci avem cu ce lucra. Duhul Sfant sa le dea viata embrionasilor!
Procedura a fost un vis; eu, fiind sanatoasa ca o iapa, ultima data am fost in spital in urma cu mai bine de doua decenii, cand am fost operata de apendicita. Un spital de provincie, comunist, oribil. Asa ca aveam niste amintiri cosmaresti, mi-era teribil de frica de spitalizari, fie si ambulatorii. Ca sa vad azi-dimi totul luminos, calduros, zambitor, explicativ, calmant, si da! de ce mi-a fost frica, am scapat: anestezic general, la cerere.:) Nu am simtit absolut nimic! Mi-au pus o masca cu un gaz care mirosea a capsune, eu am apucat sa zic ca de fapt capsunele sunt pentru femeile gravide si cu pofte, deci anticipam, am apucat sa mai aud rasul asistentei si am adormit ca un bebe. M-am trezit fara nici cea mai mica durere, nici in cap, nici in ovare, nici in cot, m-au bagat intr-o rezerva ce semana cu o camera de hotel ***, unde barbat-meu citea Le Monde, am discutat iar apoi am ascultat stirile la tv (ati vazut ce se intampla pe burse? jale! chiar vine recesiunea), mi-au adus mancare calda, buna si (prea) multa - ciuperci pe salata ca entrée, pulpa de pui cu sos si cartofi natur ca fel principal, branza si o salata de fructe ca desert -, mi-au mai luat o data tensiunea, m-au instruit inca o data cum sa iau medicamentatia zilele astea si m-au trimis acasa.:) Joi la 9h sun sa vad ce fac embrionasii. Pana atunci ma rog. :)


A, da. Dupa anestezie - pe care eu nu o simt deloc, deloc - mi-au dat o hartzoaga cu ce nu am voie sa fac 24 de ore (sa nu conduc, sa nu utilizez aparate menajere periculoase etc.). Si scrie acolo: "sa nu luati nici o decizie importanta!" Si ma tot tachinez reciproc cu *tatal copiilor mei*: "Nu stiu, sa imi ridic sau nu perna?" La privirea lui uimita - eu fiind o persoana foarte voluntara si independenta -, dau din gene ca mironsitza: "Nu stiu ce sa fac, e o decizie importanta!" Dar mi-a platit-o, in aceeasi nota. :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_prea spune:

Luca, super!
Sa-ti dea DD si un final la fel de bun ca tot parcursul de pana acum.
Sa ai embrionasi frumosi si lipiciosi de mama lor!
Ati discutat, cati veti introduce?
Pupici, si spor la alintat! (sa nu iei nici o decizie importanta)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blanche25 spune:

Elenada , suntem alaturi de tine

Oanademunk, felicitari pentru productie!!!

Luca , barvo, super, bafta sa se iubeasca toti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Oooff, Elenada....


poze www.slide.com/r/dCBFcIkWyT8qTm6zqmE3_Z0Uzm4PEDxK?view=original" target="_blank">noi2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Zouzou: te rog frumos,modifica la mine ,in listuta,FIV de ianuarie-februarie, nu februarie-martie(am inceput tratamentul in ianuarie,punctia am avut-o pe 12 februarie,iar ET pe 15).E valabil si pentru Kittikye,care a facut odata cu mine.

Rubia,Elenada: imi pare tare rau!

Mihaele: bafta multa maine,sa dea DD ca scurgerile alea sa fie de la sarcina!

Luca: felicitari pentru rezultat,tin pumnii sa aveti embrionasi frumosi!

Kora: condoleante,e socant ce s-a intamplat.O adevarata tragedie!

Feli: cum e asteptarea?

Ioana: in ce stadiu mai esti?

Eu ma simt bine,n-am deloc greturi,doar sanii mari si durerosi si pic de somn seara.

Va pup pe toate si va urez multa bafta!

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns verga spune:

Elenadacuvintele sunt de prisos dar va veni si ziua cand vei avea puiul tau
Luca foarte bun rezultatul la punctie sa se iubeasca toti si peste 9 luni sa ai mult dorit
desi credeam ca a doua oara nu voi mai avea emotii presimt ca la noapte nu voi dormi prea mult


A visa asta-i fericirea;a astepta asta-i viata-Victor Hugo

Mergi la inceput