FIV 169

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

hai mihaela mai e o speranta
ce am bucur iti tin pumnii
Felicia si tie iti tin pumnii. Te pup si te astept cu rezulate pozitive.
De fapt pe toate va astept cu rezulatate pozitive .Luca bafta multa Vive la France!!!
Sunt ochii pe voi.va pup


elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Elenada sufar alaturi de tine. Nu a trecut prea mult de cand am trecut prin aceeasi situatie. Nu te da batuta, te rog, esti doar la prima incercare din cate am vazut.

Rubia

Mihaele, eu zic ca e bebe, stai linistita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Stati sa vin si eu cu noutatile : am fost azi la eco ( Z11 ) si am aflat ca am un endometru de 8.9mm si un folicul de 18.5 pe OD.
Era vorba ca, in functie de rezultatul de azi sa decida dr daca fac ET luna asta sau luna viitoare.

Asadar, luna asta voi trisa in sensul ca voi face IAS. D-na dr a decis ca e prea tarziu pt ET, asa ca mi-a facut pregnyl si voi face inseminarea maine la ora 15. A zis ca e pacat sa pierdem luna si frumusete de folicul ( chiar daca e doar unu' ), si eu am fost de acord..

Ar fi culmea sa nu fi prins FIV-ul dar sa iasa cu inseminarea. Hi, hi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Verga, acum mi-am amintit: cand am fost azi la eco, mi-a zis Bucur ca maine dimineata e in spital pentru o punctie. Tu erai! Acum mi-a picat fisa. Bafta multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

elenada n-a fost sa fie acum...dar va fi data viitoare
LucaLuca super conditiile de acolo...si in Atena e bine..nu aduc papica,dar in rest sint cu totii foarte amabili...succes ca in noaptea aceasta, sa fie o adevarata love story
mihaele de maine simt ca vei fi oficial graviduta..viitoare mamica...simptomele acestea sint exact simptome de...pina si mami a ta a avut ciclu peste sarcina...haide,sterge-ti tristetea de pe fatuca ta frumoasa si zimbeste...ca de maine vor incepe cele mai frumoase "griji"..cele de viitoare mamica
goggy endo este bun si sigur va creste cel putin pina la 9 mm...bafta in continuare
Antosit,claudia_prea,dariela,kora va multumesc din suflet pt.gindurile voastre
..maine dimineata voi merge la echo,si voi stii daca endometrul si-a dat startul sa creasca intr-adevar...va voi tine la curent maine...va pupilesc pe toate cu drag...sa aveti o noapte linistita si un somnic pufos...Doamne ajuta!


"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit;
a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.slide.com/r/IKu2kAsImz-u2VovpRqcSJA0BEUza-Al?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">me...

www.slide.com/r/fnRY8xtt2D_VUyFEmJByVOmyMTMOCB?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">
iconita

www.politieanimale.lx.ro" target="_blank">SALVATI ANIMALELE SI VOTATI
www.photagious.com/slideshow?db570aedbf6afebfeb3c1f1197223805" target="_blank">zouzounaki licurici cu sclipici...
www.snowjoke.com/viewer.php?id=52333" target="_blank">LA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Zouzou, ma treci si pe mine pe listuta, te rog? V-am rugat si zilele trecute, dar nu ati observat, nu prea m-am simtit primita pe aici, sincer va spun . Sper sa fie doar in imaginatia mea.
Eu cred ca voi intra la FIV de mai, cel mai probabil. Acum imi fac analizele pt dosar si dupa 2 aprilie cand sunt gata ma duc la Giulesti sa fac dosarul.
O sa fac FIV + ICSI cu Niculescu si Cocei.

Mercic, va pupic si bafta multa fetelor"in focuri", mai ales multa bafta Mihaele, sa dea Doamne Doamne sa fie bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Kora-pop eu nu am mai facut tratament cu antibiotic pentru ca nu a mai fost cazul, insa am luat 3 zile(pentru ca-l incepusem). Eu am facut urocultura si la alt laborator la 7 zile diferenta de prima urocultura si mi-a iesit negativa. Pe prima nu am facut-o cum trebuia, adica atunci aveam amigdalele umflate si luam PenicilinaV(Ospen1500) si deaceea mi-a iesit eronata analiza. Cand esti racita si iei si antibiotic nu trebuie sa faci urocultura, pentru ca sigur i-ti iese eronata. Acum m-am linistit!
Zouzounaki multumim de capitol!!
Nusy eu sunt inca pe inhibare cu Diphaereline, saptamana viitoare Joi voi merge la eco si sper ca voi incepe tot atunci si stimularea. Dr. Cocei mi-a facut o schema cu Puregon 100 UI - 5 zile, dupa care Puregon 100 UI si Menopur 75 UI inca 5 zile. Te pupic dulce!
Rubia, Elenada i-mi pare rau!
Mihaele tin pumnii sa fie bine!
Luca Luca multa bafta la punctie!!

Astept fiv-uletul meu norocos de martie-aprilie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Zouzu iubita mea asa sa fie sa dea Dumnezeu sa fie cum zici tu si toate fetele sa fie bebe.
Fetelor sotul meu iubita in seara asta mi-a dat din nou aripi sa pot zbura in seara asta mi-a zis ca daca nu am reusit voi face fiv 2 el e convins ca am reusit are baniti si pentru fiv 2 a strans ma iubeste enorm si asta si eu la fel .Doamne ce sa mai zic Dumnezeu sa al tina sanatos .Doamne cand ma asigurat ca avem bai pentru un alt fiv trec mai usor peste esec dac o fi. In seara asta am avut ameteli.Eu nu mai sper ca mi-au venit si gheaguri acum pe seara taman ce ma bucuram ca nu mai curge oeri cum nu curge ca la un ciclu normal foarte putin pe tampon si cand ma duc la baie.astazi am fost la clinica si am intrebat asa pur si simplu dac pot sa mai fac fiv dar mai repede ca nu vreau sa am-i expire analizele ca nu vreau sa o iau de la capat cu analizele.Asa ca nu scapati de mine .va pup. Dumnezeu sa va dea numai reusite .
Zouzou hai ca faci si tu Et o sa fie bine .
Incodata va pup
LucaLuca sa ati dea Dumnezeu embrionasi frumosi si lipiciosi
Posik06 iubita esti bine venita la noi si sa te ajute Dumnezeu sa resuseti si sa mergi la odisee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kineta spune:

ELENADA,,nu am cuvinte. MIHAELE,pt maine. LUCALUCA,bafta multa . NUSY ,am o intrebare,la schema pe care ti-a dat-o de tratam,pe parcursul stimularii ti-au spus sa continui cu 1/2 de Diphereline,sau cu o fiola intreaga? EU pe langa stimularea pe care o fac de azi cu Menogon 3 pe zi,voi face si DIPH una intreaga,si am vazut ca altora li-se da doar 1/2 Diph.si nu inteleg de ce,ma gandesc ca de aceea nu am dezvoltat nici un ovocit in toamna,pt ca eram prea inhibata de la Diph,si stimularea nu a facut nk,bine asa cred,nu este obligatoriu sa fie adevarat,.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Mihaele o sa reusesti la urmatorul FIV!! Multa noroc si putere sa treceti cu bine peste acest moment!!
Misa_21 ce mai faci, in ce stadiu esti???

Astept fiv-uletul meu norocos de martie-aprilie 2008

Mergi la inceput