Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (32)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

buna dimineata!
n-am dormit deloc, ca fata mea a stat numai cu mainile in gura si mi-era frica sa nu-si provoace iarasi voma; am un body caruia i se intorc mansetele si arata ca manusi, cred ca pe ala i-l pun deseara, ca asa macar nu-i mai intra degetele adanc; se va satura de supt bluza. ce sa- fac?

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

cap.33

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"
Nasterea unei stele...numita Stefania!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Neata!!!
Ce vreme urata, fetelor!!! Ce ma fac eu toata ziua cu Mateiul meu care nu doarme in casa?
Gaby, tu parca intrebai de orele dormite de bebeii nostri. Al meu nu doarme mai mult de 2 reprize de 15-20 de minute ziua in casa. In schimb, daca iesim afara, doarme si cate 4 ore. Cred ca o iau razna azi.
Cu mancatul, avem in continuare aceeasi problema: dupa 100-120 de ml incepe joaca cu biberonul, il scoate cu limba, rade si f greu il fac sa mai manance. Nu stiu ce sa mai fac cu el. Bineinteles ca nu-i incurajez joaca. De 3 zile nu a mancat mai mult de 120-150 de ml, in conditiile in care el manca 180-210 ml. E super vesel si activ. Oare ar trebui sa-mi fac griji? De vomitat, nu vomita deloc, nici macar nu mai regurgiteaza. Ieri a mancat sucul de morcovi amestecat cu mar (bineinteles ca la primele lingurite a strambat din nou din nas si pe urma s-a obisnuit).

Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput