Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (32)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valik79 spune:

Hai ca am trimis mesajul inainte de-al termina.
Mai vroiam sa zic ca dupa ce papam mai dormim pana la7.30 apoi,dupa care vorbim cu jucariile si apoi strigam la mami.
Dimineata este singurul moment al zilei cand sta mai mult de 10 minute singur.
Sa aveti o zi asa cum v-o doriti!

Vali,BB Andrei(16.12.2007) si Mihaela(20.07.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adyanna spune:


Buna dimineata! Ma inscriu si eu la !
Pitica mea se intoarce singura de pe burta pe spate, dar mai des cand e in pielea goala, cu pampers-ul e mai greu. Invers inca nu reuseste. Se intoarce pe o parte dar nu prea stie ce sa faca cu fundul si apoi revine pe spate. Pe burta sta si ea cam 5-10 min max dupa care daca nu reuseste sa se intoarca singura ma striga sa o iau de acolo. Si ea sta in fundulet daca o pun dar nu da semne ca s-ar ridica singura. Oricum in brate nu vrea decat ridicata. Daca o tin in pozitia de somn iese scandal mare!

Eu am mai scris un mesaj zilele trecute dar a fost moderat destul de tarziu. Avem si noi o problema cu un ochisor. A inceput sa stranga in coltul lui o secretie galbuie. Cred ca ar putea fi de la vant. Am vb cu dr pediatra si mi-a spus sa o spal cu ser si o sa ii treaca. Acum nu mai strange secretie dar ii lacrimeaza ochiul din cand in cand. A mai patit cineva asta? Ce e de facut?

Adriana si Antonia ( 2.12.2007 )
http://community.webshots.com/album/562773629OKAygZ?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata
Lala bine ca l-ai mai gasit
O zi buna fetele

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

vai mai bianca da de ce nu dormi matale la orele alea..phuii..2 noaptea...

hehe lala..asa l/am gasit si eu intr/o zi..doar ca nu era in patut, ci in patul mare.noroc ca mai avea pana la margine..imi placea cum se uita peste cap la noi...si bineinteles, in loc sa il intorc, l/am tinut la o sedinta foto..

e mortal acum cum isi pune limba intre buzite si scoate scuipici si tot felul de sunete si e tare incantat..:):)..mai nasol e ca face din astae si cd ii dau sa suga..dar at il ignor si ii tot zic ca ne jucam mai tarziu..

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Buna dimineata.. Buna cafeaua Lala ... Glumet Andrei de dimineata

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

pt. stefi..aseara l/am culcat la 10..oricum, devreme..fata de 10,30..11 cum era obisnuit..si s/a trezit la 4 jumate..:(:(..adevarul e ca era si ud mititelu de el..ufffff..

mie nr 3 de la scutece mi se pare deja mic, mai ales cel de la huggies..cred ca de aceea a iesit pisu, ca nu se acopera f bine lateralele acolo la picoruse. noroc ca am luat un bax mic, de numa 50 de bucati.data viit trec la nr. 4.sper ca la pampers sa nu mai fie tot cu parfum, ca ma dispera

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

ma duc sa/l alimentez. ne auzim mai tarziu

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Lala la ce varsta s-a urcat Bogdan prima data pe schiuri???

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by Victo

pt. stefi..aseara l/am culcat la 10..oricum, devreme..fata de 10,30..11 cum era obisnuit..si s/a trezit la 4 jumate..:(:(..adevarul e ca era si ud mititelu de el..ufffff..

mie nr 3 de la scutece mi se pare deja mic, mai ales cel de la huggies..cred ca de aceea a iesit pisu, ca nu se acopera f bine lateralele acolo la picoruse. noroc ca am luat un bax mic, de numa 50 de bucati.data viit trec la nr. 4.sper ca la pampers sa nu mai fie tot cu parfum, ca ma dispera

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)



ba da sunt tot cu parfum... cahhh .....ca noi suntem pe 4 de multtttt..

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Si noi suntem la nr 4 de mult (de vreo 3 sau 4 pachete jumbo, mai precis), dar parca nu mai au lotiunea aia groaznica de la nr 3.

Nu stiu ce e cu micuta mea, de cateva nopti se trezeste de 3-4 ori, scanceste, ii mai dau suzeta, o mai pun la san...Plus ca adoarme foarte greu, se vaita, parca incearca sa muste din umarul meu cand o tin in brate. Gingia nu pare sa fie inflamata dar ce stiu cum arata o gingie inflamata...

mami de Sophia

edit : trec printr-o perioada mai dificila si sunt cam incordata,poate si asta se rasfrange asupra ei; din pacate nu e ceva ce pot controla...

Mergi la inceput