Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (32)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

Baietii mei sforaie la unison de ceva vreme...asa ca merg sa-i acompaniez si eu
Va doresc noapte buna si somnic usor!



AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Helau!
Am recuperat ,ati fost harnicute azi,si acum merg la culcare.
O noapte linistita! Pe maine!

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

buna(ce-o fi...noapte sau dimineata)

Iti urez bun venit Valik79
Slimatei,eu am incercat sa zic ca nu o tin nici macar la 45grade(sprijinita);m-am exprimat gresit acolo cu statul in fundulet,eu consider ca e prea devreme sa stea asa (45 grade) in carucior,mai ales daca plimbarile dureaza cateva ore ,ca e suficient cat sta in brate sau in cadita de baie ( cazul fiicei mele,care sta destul de mult timp in brate la fel si la baie)si nu trebuiesc oprite incercarile copiilor care fac parte din procesul lor de dezvoltare...corpul lor se pregateste
Amy26,ce fain...a mea scoate suzeta dar retur inca nu stie...se chinuie dar ajunge sa suga pe portiunile din plastic...apoi maraie si...vineee mami!
in legatura cu statul singura in camera ...are zile si zile...dar mai multe sunt cele in care nu vrea singura,vrea doar sa se joace cu degetele mele,nu vrea nici o jucarie pt. ca stie ca daca ii intind vreuna am de gand sa plec de langa ea

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

Dany26...eu zic ca nu e bine,copii doar se pregatesc atuci cand incearca sa se ridice,nu sunt pregatiti

Slimatei,ce varza de mesaj!sper ca am reusit cat de cat sa ma fac inteleasa

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

Mihuta,la fel si a mea ....mi-e un drag de ea cand o vad ce disperare o apuca si cum ne cauta din priviri sa o salvam

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

doar ca ea ajunge singura pe pozitie,nu o pun eu , astfel ca de multe ori cand eu cred ca ea doarme de fapt" munceste" din greu si ma trezesc cu ea maraind pe burta

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

ma retrag si eu ...e tarziu ...iarasi am stat prea mult

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by slimatei

quote:
Originally posted by valik79

Fetelor, spuneti-mi si mie bb-ii vostrii stau singuri in camera?
pentru ca bb-le meu sta ff putin si apoi incepe sa strige.
Am incercat sa-l las cu caruselul cantand dar nu dureaza mai mult de5-10 min si gata se rupe vraja.


nu sta deloc singurica... si nustiu daca am apucat sa-ti spun bun venit..dar o fac acum..sper ca nu te superi cam tarziu dar...

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"
Nasterea unei stele...numita Stefania!



Bine ai venit !
Al meu sta acum singur dar la inceput statea doar 5 minute, apoi 7 min, 10 etc. Eu am perseverat si l-am tot pus sa stea. Cand incepea sa planga ma duceam, vorbeam cu el , daca "jalea" continua il luam si ne pupam. Azi asa maine il puneam din nou pana a inceput sa-i placa. Acum sta si o ora si se joaca cu jucariile din pat, ascultand caruselul.
Dar am patutul lui plin de jucarele ca sa aiba ce mangaia/ morfoli/linge/ vorbi Poti vedea in poze.

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Poftiti si calda si aromata !
Dimineata scrancea Andrei si mai mult adormita m-am dus sa il iau din patut. Cand sa pun mana pe el surpriza: flacaul meu avea picioarele unde eu il pusesem cu capsorul S-a rotit in sensul acelor de ceasornic si probabil ajunsese la ora 6.30 si a sunat alarma..din burtica

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valik79 spune:

Multumim de cafea!
Sa aveti o zi minunata, in ciuda prognozei meteo care anunta o zi mohorata si racoroasa!
Vai Lala, la noi ceasul din burtica suna la 6.

Vali,BB Andrei(16.12.2007) si Mihaela(20.07.2002)

Mergi la inceput