Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (32)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Vali bine ai venit ...
Amy ce site a recomandat Aralia??... ca am fost plecata si ..... nu am reusit sa citesc un capitol din urma

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

vailik, da bb meu sta singurel in camera.bine, nu il las mult..dar dc vad ca e interesat de jocul lui, il las in pace..dc se uita aiurea pe pereti, atunci stau cu el. cd il las deschid mereu usa sa vad ce mai face..cam la 10 minute, plus ca am tot timpul babyphone/ul in functiune.
si asa adoarme.dc stau lg el nu adoarme. al meu are 4 luni jumate si inca nu diversific..dupa 5 luni.

lui bb meu ii place tare mult sa se tina pe picioare..si chiar sa paseasca..il tine sotu asa pe genunchii lui si el se urca la el pe piept..

ggaby, nici al meu nu se ridica..am tot vazut cd mergem la dr la ctrl ca il apuca de manute sa vada dc se ridica, dar al meu..nu..eventual le studiaza. le baga in gura..da nu se agata de ele

oho..sorina e bine 10 hemoglobina..mie imi iesise 8..uff..i/am dat cam 2 luni fier.acum vreau sa ma duc iar la ctrl la dr sa vedem ce zice.da nu am chef sa il intepe din nou. Doamne ajuta!

dany, adica sa le fierbi cu capacul pus pe oala.nici eu nu il mai stresez cu sculatul pt masa nr 5.

BB..hahaha..asa face stefanut cu biberonul..baga si biberonul dar ar baga si destu'..

eu la 6 luni voi schimba laptele, pe nan2

eu stiu ca telina se introduce mai tarziu in supa, are gustul puternic.




mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

stefi - e vorba de laptele muls proaspat. Nu de cel de la frigider. De aia ma si ingrijoram ... ca am inceput sa produc direct branza . Se pregateste fata de diversificare se vede ...

ank - deci puteam sa i-l dau Silviei si asa ...

Nu a mai patit nimeni ca mine?

*************************
Petronela si Silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Victo acum am vazut si eu filmuletele cu Stefanut... e un dulce... ... la vazut si mama mea...si a zis ca e un bebe voinic

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

[quote]Originally posted by Ank83

Victo acum am vazut si eu filmuletele cu Stefanut... e un dulce... ... la vazut si mama mea...si a zis ca e un bebe voinic



ma voinic /voinic ca imbraca haine de 6/9 luni..da n./are numa 6,400 kg..da e suplu...la cat face bicicleta toata ziua..eu as avea febra musculara

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

da Petro... eu il dadeam asa[incalzit] si il papa cu o pofta ...yamiii... prima data l-am gustat si eu sa vad daca nu e acru...

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by Victo

[quote]Originally posted by Ank83

Victo acum am vazut si eu filmuletele cu Stefanut... e un dulce... ... la vazut si mama mea...si a zis ca e un bebe voinic



ma voinic /voinic ca imbraca haine de 6/9 luni..da n./are numa 6,400 kg..da e suplu...la cat face bicicleta toata ziua..eu as avea febra musculara

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)



stii ca si eu ma gandeam cum as rezista toata ziua cu picioarele in sus sa fac lumanarea... intr-o zi chiar m-am pus langa el sa ma iau la intrecere cu el sa vedem cine sta mai mult cu picioarele sus... ... ghici cine a castigat ??

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

ank - ok, merci de raspuns

*************************
Petronela si Silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Am gasit si eu site-ul dat de Aralia... am vazut ca era pe mail

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

quote:
Originally posted by Ank83
stii ca si eu ma gandeam cum as rezista toata ziua cu picioarele in sus sa fac lumanarea... intr-o zi chiar m-am pus langa el sa ma iau la intrecere cu el sa vedem cine sta mai mult cu picioarele sus... ... ghici cine a castigat ??

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito






www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput