Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (32)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valik79 spune:

Am citit ca mai multi bebelusi fac,,concerte" mai ales seara.Detin si eu un astfel de specimen.
Aproape in fiecare seara inainte de culcare plange,iar noi cautam tot timpul ceva nou ca sa-l pacalim dar nu merge tot timpul.
Iata ce a functionat la noi:
-caruselul cantand in timp ce mananca si adoarme mancand
-zdranganitul unei jucarii
-de cele mai mu7lte ori plimbatul in brate pana adoarme(asta cand e foarte suparat)

Vali,BB Andrei(16.12.2007) si Mihaela(20.07.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by creem

Pai mai Gaby...ai nostri sunt cu o luna si ceva mai mari! Ai si tu rabdare!

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

da a mea n-are inca trei luni..dar sunt deacord cu faptul ca fioecare are ritmul sau

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"
Nasterea unei stele...numita Stefania!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valik79 spune:

Stefania, Iasmina multumesc pentru primire.
Fireste ca nu ma supar, mesajele mele inca nu arar in timp real.
Ma bucur ca ma aflu printre voi in sfarsit!

Vali,BB Andrei(16.12.2007) si Mihaela(20.07.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

gata,l-am verificat pe bubu...doarme dus,mie imi tiuie si acum in urechi maraiala de mai devreme..tot am impresia ca il aud..dar el doarme;doamne o iau razna?
Valik,bine ati venit!
Stefania,nu-ti mai face probleme cu slabitul,o sa vezi ca o sa dai jos kg.in plus;acum important este ca ai laptic si ca poti alapta printesa.


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

a comandat cineva produse de la Humana de pe site-ul rec. de Aralia zilele trecute?
dc da,ati fost multumite,sunt seriosi,sunt prompti?


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

stefi despre sangele din nasuc,nimic grav! asa cum spunea sorina,trebuie sa pun ser mai mult si astept si pe urma sa aspir...dimineata l-am aspirat de doua ori,dar a doua oara nepunand ser si de asta. Dar ce harnice ati fost mai! Al meu david a fost cam miorlait azi si nu am putut sa fac mare lucru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by Amy26

quote:
mai e cineva de varsta sabinei care nu se intoarce singur pe burtica de pe spate? sabina face drumul pana la jumatate si apoi revine pe spate, ori fiindca e grasuta ori fiindca nu poate inca.


nici Iustin nu reuseste,poate unde nici nu-i place sa stea pe burta;se intoarce pe-o parte si revine la loc
in schimb isi scoate suzeta, o studiaza si apoi si-o baga singur in guritza(cateodata nu-i iese din prima si se enerveaza rau)


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)



he he he nici noi nu ne intoarcem si vorba aia avem 5 luni ... dar acum stau linistita... Am auzit si bebei care de abea pe la 7 luni s-au intors prima data si altii care niciodata si sunt perfect normali

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by ellis

arunca cu bolta suzeta; doar dc o tin eu e bine...cand ies cu ea afara pot fi recunoscut f usor ca merg cocosata peste carut sa tin suzeta pana adoarme, ca altfel tipa.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII





Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by dany26

aaaa si cica sa trec pe NAN2 pt ca are 7 kg ca un bb de 6 lunioare asa sa fac???

www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007




asa ti-a zis??? ... pai noi aveam 7 kg pe la 3 luni

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by slimatei

quote:
Originally posted by pet.cost2005

Vin si eu cu o intrebare: de vreo 2-3 zile, can ma storc cu pompa, gasesc in sticluta cheaguri de laptic, precum caimacul. E normal, e bine, e rau? E laptele prea gras sau ce e aia? Pana acum l-am aruncat, e bine de dat la bb?

*************************
Petronela si Silvia

petro eu una cred ca e doar grasimea... acum nustiu.. ce sa zic e parerea mea...nu cred ca are ce sa fie rau... doar nu s-a branzit?..imediat cum il storci sau cel luat din frigider? daca e lapte abia muls ce sa fie de rau..? nustiu sincer..pai daca il sugea ea direct.. si daca e cel din frigider.. asa se face..am patit si eu ..si l-am aruncat la fel ca tine..dar nu cred ca avea ce sa fie rau...acum stau si ma gandesc

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"
Nasterea unei stele...numita Stefania!




si eu cand mai aveam laptic... hohohoho, a trecut ceva timp ... pateam asa ... ca il depozitam la frigi... dar dupa ce il incalzeam isi revenea la forma initiala... era grasimea doar

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput