Mamici de Italia (24)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Raluk-eu ma simteam nici eu nu stiu cum,aveam multe ginduri de cum ma voi descurca in acele momente dar frica nu-mi era deloc,eram curioasa de cum arata,sa o vad odata,nu puteam sa mi-o inchipui nici cum arata cel mai mult banuiam ca seamana bine cu sotul ca asa e in general si a semanat leit cu el chiar cind s-a nascut din a doua zi si-a schimbat f tare fizionomia
acum ai vazut si tu in poze ca nu prea seamana bine nici cu unul nici cu celalalt a luat de la amindoi
pt epiziotomie asa e apa rece in rest nimic ca ustura cam tare si nici sapun intim pina trece putin,apa rece calmeaza



ticker
mamicąde GIULIA
mai dire mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Mamii,tu esti perseverenta

Katia,daca mi-e frica de ceva e ca nu voi rezista fizic..dar probabil orice femeie in situatia asta gaseste resurse

Raluca

in asteptarea micutei Anais

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51e87b128f6d33e1755853&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

ciao fetelor
Raluca de Pastile ortodoxe nu cred ca vom fi in Ro,pt ca mergem doar eu si Delia,iar tati dispera fara noi ,atata timp.
Mie ,dupa nastere mi-au pus un tampon cu gheata care a calmat durerile epiziotomiei.

dana si delia (11.03.2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

raluk toate mamicile fac fata!chiar vb zilele trecute cu cineva ca este un fenomen formidabil cum...facem fata noi femeile la programul extenuant al unui bebelus si cum pierdem nopti intregi nedormite in totalitate!eu una de 8 luni nu am mai dormit 2 ore legate dekt de 2 ori knd a stat sotul cu bebe!altfel....daca nu ai avea bb si ar trebui sa depui atat efort fizic,psihic cu siguranta nu ai face fata!deci bebe iti da forte pentru orice!

de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex 13.07.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by katiapam

Slimatei-care cum are timp cy capitolul,daca nu vrea sa invete nimeni





ticker
mamicąde GIULIA
mai dire mai



parerea mea nu e ca nu e de invatat(caci am vazut eu ca se poate si mai mult..nu zic mai mult)...sincer fara ofesa...nu-mi sariti in cap..dar nu vor sa se complice.. pai tb sa te loghezi de 2 ori..sa copii de la unul la altul.. pai cine are chef si timp de asa ceva... nu e mai simplu cand ai de-a gata....

raluka pai daca te gandesti la frica.... ia dute tu frumusel in speranta ca va fi totul bine si ai sa nasti usor si fara dureri..si ai sa vezi ce bine o sa-ti prinda ..caci cu frica durerile se multiplica..in schimb daca ai incredere in tine totul va fi altfel..si mai degajat eu una asa am facut..si a fost tare simplu nu ma asteptam..stii ce ziceam..eu 2 impinsaturi si gata.. defapt a fost una jumate glumesc..dar nu mi-a fost greu cum am mai auzit alte povesti... asa ca pleaca de la ideea ca va fi usor..chiar daca nu va fi, iti va fi de folos

mamii cat adevar graieste dej'tele tale asa ca doar nu te aud..dar vad ce scrii..

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"
Nasterea unei stele...numita Stefania!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Stefi,ma gandesc asa tocmai din cauza incidentului din spital de cand am fost ultima oara,mi-a luat ceva ore sa-mi revin si,la urma urmei,ce a fost?!un soc,dar care totusi nu se compara cu durerile travaliului...si apoi sunt sigura ca ma intelegi,ca vei fi avut si tu destule temeri inainte de nastere

Raluca

in asteptarea micutei Anais

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51e87b128f6d33e1755853&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Raluk-e normal sa ai temeri
si eu aveam temeri de necunoscut,cu toate ca citesti mult sau te uiti la filmate sti la ce sa te astepti dar cind sa treci prin ele e divers
tot ce simti e normal,ai sa vezi ca te descurci,gindeste-te sa respiri cum trebuie sa poti controla durerea
eu sincer iti spun ca nu ma gindeam numai sa se termine odata s-o vad
curaj



ticker
mamicąde GIULIA
mai dire mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex14 spune:

buna fetelor !!
am intrat sa va salut pe toate , miine plecam in ro.
facem bagajele( daca o sa incapa toate , sotul meu cind o vazut ce bagaje am pregatit so luat de cap )
mie cam frica sa nu fie agitat aleks dar sper sa fie totul ok.
sper sa ajung cit mai repeda sa imi sarbatoresc ziua cu parintii mei
va pe toate si sanatate bebelusilor

raluk - nastere usoare iti tin pumnii si cu prima ocazie cind ajung in ro o sa intru sa vad cum te simti !! doamne ajuta !
http://flickr.com/photos/alex_14/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Alex,sa aveti drum bun si vacanta minunata!Ce m-as mai duce si eu pe undeva..

O seara buna,gagici!..sau ce vreti voi

Raluca

in asteptarea micutei Anais

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51e87b128f6d33e1755853&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Alex-drum bun,vacanta frumoasa
sa ne auzim(scriem)cu bine
Raluk-avem de unde alege



ticker
mamicąde GIULIA
mai dire mai

Mergi la inceput