Mamici de Italia (24)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

ALEX drum bun!Sa va simtiti bine acasa si sa iti petreci ziua de nastere cum iti doresti!


Eu sunt asa de fericita!Maine merg cu printesa mea la piscina,e o proba sa vedem daca va vrea sa faca un curs de inot.Sper sa ii placa. RALUK te inteleg,si eu,dupa atatea ore de travalui ii ziceam intr-una la asistenta ca nu mai am forta,ca nu mai pot,si ea zicea ca sa stau linistita ca am forta.Sa nu iti faci probleme,va fi totul bine.

berarpiri ,,In tot raul e si umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by Raluk31

Stefi,ma gandesc asa tocmai din cauza incidentului din spital de cand am fost ultima oara,mi-a luat ceva ore sa-mi revin si,la urma urmei,ce a fost?!un soc,dar care totusi nu se compara cu durerile travaliului...si apoi sunt sigura ca ma intelegi,ca vei fi avut si tu destule temeri inainte de nastere

Raluca

in asteptarea micutei Anais



www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51e87b128f6d33e1755853&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">povestea noastra

neata si o sunt eu de turn azi

raluka sincer eu nu aveam temeri... prea mari atata doar ca ma speriase dr. gine. si nu stiam de ce..spunea ea ca ii este frica pt. mine la nastere..dar eu tocmai de asta nu am citit si nu am vrut sa aud nimic prima de nastere..am plecat linistita si am zis ce va fi, va fi si cu Doamne ajuta! va trece tot ...se va termina cu bine... si cum a spus ioana mai degraba mi-e imi era frica de necunoscut..mi-e sincer imi era mai tare frica de perioada de dupa...si cum se spune de ce ti-e frica de aia nu scapi..asa a si fost.. am avut mai mult de suferit dupa..mai ales pana mi-am revenit psihic... pt. mine gravidantza si nasterea a fost floare la ureche pe langa prima luna dupa nastere..nu stiam cum sa procedez..cu fiimea..cum sa ma comport nu-i puteam face nici baie la inceput... de frica sa nu-i fac ceva rau..si ea ma simtea si se agita mai tare... meno male ca a trecut perioada si am capatat mai multa incredere in mine si vad totul cu alti ochii..sigur ca temeri sunt dar depinte..la mine era de alta natura si nici decum proprio de nastere... intr-un fel te inteleg ..si intr-un fel nu... dar parca tu nu stii cand scriam pe aici ..si spuneam ca nu-mi-e frica de nastere ca eu termin repede si voi m-ati incurajat si ma laudat... aveam un pic de timore..dar nu stiam de ce... pleaca linistita cum ti-am mai spus..ca daca pleci de la ideea ca va fi greu si dureros iti va fi si mai tare... dar daca pleci linistita va fi mult mult mai uusor totul...ai sa vezi..fiecare are experienta sa si nici o nastere nu se aseamana..asa ca la tine va fi mai usor ca la toate.. sa dea Dumnezeu... sa vii sa ne spui ca a fost floare la ureche si ca deja il programezi pe bb2... ca n-ai avut nevoie nici de epidurala ca mine
te pup si te rog eu mult nu te mai complica si incurca in ganduri fii senina ca doar esti capricorn..nu?

alex..drum bun si petrecere frumoasa cu ai tai..

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"
Nasterea unei stele...numita Stefania!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Buna dimi la toata lumea!

quote:
Originally posted by slimatei

te rog eu mult nu te mai complica si incurca in ganduri fii senina ca doar esti capricorn..nu?


Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"
Nasterea unei stele...numita Stefania!



..atunci probabil ca sunt un capricorn atipic!
Oricum,mersi pt incurajari si urariCat despre faza de dupa,he he,ma gandeam si la ea,dar mai nou primeaza nasterea,ca e mai aproape

Raluca

in asteptarea micutei Anais

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51e87b128f6d33e1755853&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Va amintiti de Diana,nu-i asa?A nascut in 24 februarie ,iar ieri a anuntat la mamici de martie ca Bogdanel n-a rezistat interventiilor medicale..D-zeu sa-l odihneasca!

Raluca

in asteptarea micutei Anais

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51e87b128f6d33e1755853&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Of ce rau imi pare
Diana-d-zeu sa va dea putere,sincere condoleante si sintem alaturi de tine,cind ai nevoie sintem aici





ticker
mamicąde GIULIA
mai dire mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

ciao fetelor
offff ce rau imi pare de Bogdnel
Diana sa va dea Dumnezeu multa putere sa treceti peste necazul asta mare

dana si delia (11.03.2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

Buna dimineata!mai intii de toate un MULTUMESC mare sin suflet ptr urari .


ptr Bogdanel sa il aiba bunul Dumnezeu in paza lui si mamici Diana sa ii dea forta sa treaca peste asa mare durere.


Simonicutza da am primit felicitarea ta si iti multumesc din suflet,iar lui Tobia ii trimit un mareeeeeeee mareeeeeeeeee.

Raluk nastere usoara si cer scuze ca am promis ca iti urez in fiecare zi,dar am avut atit de multe drumuri de facut ca nu am mai avut timp sa intru pe forum,darrrrrrrrrrrrr de citit nu ati scapat va citeam mereu si de cite ori deschideam despre copii ziceam "vrei sa vezi ca aflu ca Raluk a nascut deja".In ceea ce priveste nsterea dute linistita ca de acolo de sus Dumnezeu si Maica Domnului ne aista si are grija de no si de micutii nostri .

Despre noi ce sa va spun ca ne pregatim de botez ca il avem pe 30 Martie la ora 10 in Vatican,ca am reusit ieri sa obtinem aprobarea,eram asa fericita ca Dumnezeu ma ajutat sa imi tin promisiunea fata de el adica faptul ca daca imi va da minunea de a deveni mama o voi boteza sau il voi boteza(ca nu stiam sexul)in sediu lui central .

Luni am ajuns si la comune de Roma ptr certificatul Sarei ca "domnii" de acolo sint atit de comozi ca nu au binevoit sa imi trimita certificatul la comuna de care apartinem noi,si dupa 3 luni de asteptari si pt faptul ca imi trebuia mi-am pus fata in marsupiu si mam prezentat la ei,si aici surpriza ca mi-l da peste 10 zile offfffff pe astia o sa ii omoare comoditatea.Sara mea nu stiu ce are ca de citeva zile este scincita si seara are o ora a ei care plinge si scinceste odata trecuta ora se linisteste si redevine ea Sara care este mereu,ma gindesc sa ceara botez?

Acum pup toate fetele pe tote toate fara exeptie si pe puiuti vostri.

MIRELA CEA MAI FERICITA DE SARA-MARIA
DOAMNE ITI MULTUMESC DIN SUFLET PTR MINUNEA NOASTRA .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micio spune:



Ce veste trista...Diana, imi pare tare rau

Alex, drum bun, La Multi Ani pt maine!

Mikuta, "expertii" spun ca bebelusii plang seara pt a se elibera de tensiunea acumulata in timpul zilei...Eduard mai are si acum momente cand e foarte obosit si pana nu-si face numarul de plans nu adoarme...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Buna fetelor!
Nu prea intru ca sant zombiiiiiiiii....da rau...ma scoala fimea din ora in ora...trage un picut din san si somn...la 6 scularea generala...muncai munca...noroc cu mama...pe baiat l-am lasat leser cu cititul etc

Micio ,Katia va multumesc...nu prea sant profesionista da dacat deloc...nu stiu cum de au intrat in acelasi album.

Diana sper sa va dea Dzeu puterea sa treceti peste asa necaz.

Raluk sta bine in piscina la mami fetita.

Alex drum bun si sa-ti sarbatoresti ziua asa cum ti-ai propus alaturi de cei dragi.







Ali , Sonia 22.10.07 si Enrico 8ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

Micio multumesc tare mult,asa m-am mai linistit.Eu credeam ca este ce se zice din batrini ca cere botez. lui Eduard si tie binenteles.

MIRELA CEA MAI FERICITA DE SARA-MARIA
DOAMNE ITI MULTUMESC DIN SUFLET PTR MINUNEA NOASTRA .


Mergi la inceput