Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (31)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

Amy,nici dupa baita nu se linisteste? La ce ora o faceti?

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...


nu Miha,nici macar dupa baie nu se calmeaza
ii fac baie pe la 19:30(rareori pe la 21)


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

Cred ca sunt singura pe aici....asa ca ma retrag si eu
Noapte buna mamici si bebici!


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Ufff Amy...imi pare rau...Se pare ca toti trec prin perioada asta.Mai scurta sau mai lunga. Multa rabdare si putere sa treceti cu bine peste ea va doresc.
Stiu ca este greu,dar incearca sa ramai calma,el simte imediat nelinistea ta si se agita si mai tare.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by anacami

hello!
Lala,mi se pare mie sau Andrei seamana mai mult cu tati,iar Bogdan c tine?cum ii merge lui Big Brother la scoala?

va pupam,noi dam stingerea (poate imi trece si mie durerea de cap...)!

Camelia, Sebastian si Stefania



Camelia cred ca amandoi sunt o combinatie intre mine si tati . Cert este ca Andrei este copia leita a lui Bogdan la aceiasi varsta.
In privinta scolii nu am decat cuvinte de lauda. Este un copil silitor, isi face temele singur si are numai rezultate excelente. Am avut si norocul unei invatatoare minunate care stie sa ii stimuleze si sa ii tina in priza mereu.

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

quote:
Originally posted by geo_ionita

Iti multumesc ROXXY de raspuns, sper sa pot vorbi si cu Amy despre toate astea daca si ei i s-a intamplat...numai ca eu ii dau numai san bebelinei mele...
Acum plange de mama focului si nu stiu ce are , numai la tatal ei se linisteste seara si nu stiu de ce...oare sunt o mama rea????
In seara asta nu i-am mai dat picaturile pana nu ma lamuresc daca tratamentul este sau nu foarte tare ptr ea.

Georgiana
mamica clopotelului Bianca Maria (25.12.2007)



In primul rand si mie mi se pare exagerat tratamentul pentru bebe, mai ales ca metoclopramidul are niste efecte secundare nasoale la bebei. Iti recomand sa te mai duci la un doctor, sa mai auzi o opinie.
In al doilea rand, cred ca se linisteste la tati ca il vede rar si ii e dor de el. Si Alexia rade la ta-su tare,tare, in hohote, la mine doar zambeste..

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


www.earthhour.org/user/dBsp" target="_blank">Earth Hour 2008
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Mai Amy, imi pare atata de rau ca treci prin starile astea. Eu ma gandesc ca vomita in jet tocmai din cauza agitatiei. Oare o avea colici? Poate il doare burtica sau poate urmeaza vreun dintisor. Chiar as vrea sa te ajut dar nu stiu cum. Imi dau seama ca nu ai o stare psihica buna, dar incearca sa fii tare. Eco la stomacel i-ai facut? Baga-i tu o mana in gurita si controleaza pe acolo ca s-ar putea sa-si fgaca aparitia vreun dintisor.

Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Vroiam sa va intreb cand isi definitiveaza bebeii programul? Adica sa ma fac inteleasa: cand zic si eu ca Matei nu se mai trezeste decat o singura data pe noapte, urmeaza o noapte sau doua in care se trezeste de 2 ori si, rar, de 3 ori. Acum 2 seri s-a trezit de 3 ori sa manance (nu se mai trezise asa din prima luna). Aseara a dormit 7 ore legat, deci nu s-a trezit decat o singura data. Ora de baita este acceasi (21.00) si de mancat 21.30-21.45. L:a ultima masa, manaca mai totdeauna 210 ml, dar orele de somn nu sunt mereu aceleasi. Acum 2 nopti eram zombi (ca m-am obisnuit sa dorm mai multe ore legat).

Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Cred ca sunt singura pe zici .
Ieri am fost la Cora si erau multe hainute dragute d evara. Desi jurasem ca nu-i mai cumpar nimic, am plecat cu 2 tricouri, cateva carticele (ca mami vrea ca Matei sa inceapa sa citeasca daca s-ar putea de acum ). Am o gramada de hainute de vara (i-am luat atunci de la Fox vreo 10 costumase cu pantaloni scurti si tricou). Eu cred ca nu sunt normala la cap. Am primit si la botez o gramada de haine. Gaza asta mica are in aproape 4 luni de viata mai multe haine decat mine si tati la un loc .
Fetelor, eu ii citesc zilnic vreo ora. Oare imi pierd timpul sau inregistreaza si el ceva?

Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Si am uitat sa va zic (azi am chef de vorba ) ca la Cora am mers si cu Matei. E prima oara cand iese si el intr-un spatiu cu multa lume (exceptand botezul). Eu nu l-as fi luat, dar a insistat sotul meu. Sper sa nu raceasca ca m-as simti tare vinovata.

Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

quote:
Originally posted by Lala_D

quote:
Originally posted by ellis

pup toate fetele, multumim pt gandurile voastre; Alessia mea a fost si este in continuare vioaie, ea asa este mereu - super activa si nu mi-a dat de banuit nimic, am zis ca nu manca de la rosul din gat si mucisori, nu ca are altceva mai grav; si joi seara la spital dupa ce au aspirat-o si a vomat iar, cand si-a revenit si a inceput sa fluture din manute si picioruse, dr se intreba ce are, daca a patit ceva de e asa agitata - si i-am zis ca asa trebuie sa fie ea, ca are ardei iute in fundic.

LALA -D, daca intri nu ma iuta cu colargol, cum se da, avand in vedere ca ii pun si picaturi cu antibiotic? I-am pus azi 1 sg data cate o picatura.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII



Eu i-am dat de 2-3 ori pe zi cate o picatura in fiecare nara. Apoi l-am lasat o ora/ doua ii puneam ser si il aspiram cu batista . Sa nu te sperii ca mucisorii vor iesi ruginii de la picaturi, vei avea prima data senzatia ca a sangerat. Dar nu-i decat culoarea picaturilor. Sanatate multa !

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze





multumesc mult; cred ca am gresit ca dupa ce i-am pus picaturile, vazand ca respira mai bine, am incercat sa-i dauputin ceiut si mi-a varsat iar si putinul lapte pe care il mai avea in stomacel...si a varsat si picaturile, mi-am dat seama ca ele erau, nu m-am mai speriat si de asta, ca si-asa sunt la pamant de frica.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput