Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (31)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

ce scaune de masa ati luat / veti lua ?

mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonicutza spune:

La Multe Luni!!! micutei Sophia,iti dorim multa sanatate,fericire si o viata plina numai de lucruri bune,iar mamei Mihuta sa te bucuri de clipele fericite alaturi de puiutzul tau !!!


Simo fericita de TOBIA 12.12.2007

http://www.flickr.com/photos/12428784@N05/sets/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Multumim, am sarbatorit cu o plimbare in parc in trei ! Ghiciti ce am facut eu la ora asta? Aluat de paine....

mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

quote:
Originally posted by mihuta

Multumim, am sarbatorit cu o plimbare in parc in trei ! Ghiciti ce am facut eu la ora asta? Aluat de paine....

mami de Sophia




uau ce harnica esti....yamiiiiii de cand nu am mai mancat paine calda.....mai ales de casa....

www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

DANY, nu cred ca e problema ca regurgiteaza, asa imi faceam si eu probleme inainte, acum o las sa regurgiteze, ma rog sa nu mai vomite iar; cand va fi cu jet iti dai singura seama, desi sper sa nu ai ocazia; vomita cantitati mari(poate intreaga masa) si arunca si la 1/2 metru.

ROXXY, nici Alessia mea nu plange cu lacrimi, 1-2 ori a avut si ea lacrimi, cand a fost deocheata si nu se linistea nicicum.


PUSSI, ce mai faci? Te simti mai bine?

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Dany, eu n0am facut niciodata paine de casa (daca nu pun la socoteala singura data cand am facut placinta de mere cu aluat de casa si mi-a ramas o tona de aluat pe care am bagat-o la cuptor cu stafide...) Am gasit o reteta care nu necesita framantat (se lasa la dospit 17 ore).



mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adyanna spune:

Buna dimineata fetelor! Bea cineva o cu mine?

Mihuta la multi ani Sophiei pentru ieri, sa fie sanatoasa si fericita! Si tu sa te bucuri de ea!

La multi ani si sarbatoritilor de azi !

Avem si noi o problema! Pitica mea ieri a avut la ochisorul stang o secretie galbuie. Am spalat-o cu ceai de galbenele si vad ca i-a trecut. Eu cred ca a fost din cauza vantului de sambata, pentru ca si duminica trecuta s-a trezit cu acelasi ochi lipit si sambata trecuta fusese ceva vant. Iar toata saptamana ii mai curgea cate o lacrima cand si cand din ochisor. Voi ati mai patit asa ceva? Ce ar putea fi?



Adriana si Antonia ( 2.12.2007 )
http://community.webshots.com/album/562773629OKAygZ?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

quote:
Originally posted by mihuta

Dany, eu n0am facut niciodata paine de casa (daca nu pun la socoteala singura data cand am facut placinta de mere cu aluat de casa si mi-a ramas o tona de aluat pe care am bagat-o la cuptor cu stafide...) Am gasit o reteta care nu necesita framantat (se lasa la dospit 17 ore).



mami de Sophia





ahaaaa....scuze...e clar ca mi-era foame cand am scris mesajul ala de m-am gandit direct la paine caldasi am scris si analfabet....iesi=esti...merg sa modific....


ellis ...of dar regurgitatul asta dureaza de o luna si ceva si chiar si dupa o ora sau 2 tot mai da afara....10-15 ml si de obicei are o consistenta vascoasa...ca o mucoasa....iar cand sta in patutz ii cuge lapte din gura...de 2-3 ori in 30 min....Doamne vreau si eu un dr bun care sa imi explica sau sa afle cauza....Am incercat sa ii dau 170 ml la 3,5 ore in loc de 200 la 4 ore cum papa inainte si degeaba....
si dupa cum stii i-am dat suc de para 5 zile 5-15 ml,si tot nu a facut kk si apoi 2 zile 10 ml suc piersica si degeaba....plus ca se tot strangea de burtica chiar si in somn...si am decis sa fac o pauza 2-3 zile.....poate d'aia vomita mai mult....
e asa aiurea ca din cauza regurgitatului care dureaza de atata timp....nici nu am cum sa imi dau seama sigur daca ii priesc sucurile astea....deci ciu-ciu diversificare...

www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata
Maria cred ca a racit ca de dim tuseste din cand in cand si stranuta

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

neata

ia sa vedem dc merge

http://www.youtube.com/my_videos

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput