***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (56)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

madi uite aici site-ul fetelor care au facut pictura: www.kihi-kiha.com



Mica cu Maya Alexandra (10 mai 2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank"> Sa o ajutam pe Sonia
Poze/Poze intalnire
www.youtube.com/watch?v=mXhigPz-PX8" target="_blank">Filmulet/www.youtube.com/watch?v=PAJHlaXKGGs" target="_blank">Maya rade in hohote
Hainutze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina Roman spune:

Didi, am citit mesajul tau, dar n-am mai putut raspunde din cauza de copil plimbaret care intra sub birou si apada butonul de start al pc-ului...
Pe Tudor l-am lasat la calculator pe la 3 ani si jumatate cred, cand am primit un CD cu joculete cu Winni the Pooh...superb...joculete logice, erau si unele de colorat si combinat culori foarte dragute. L-a iubit T enorm pe Pooh din cauza asta.Si eu...aveam si o encarta kids cu niste joculete dragutele ptr varsta lui, asa a invatat corpul uman, era si haios ca zicea la plamani "fluturasul" pana s-a prins el ce si cum...
Acum isi cauta singur jocuri pe net si i-a facut taica-su un virtual pc ca se joace singur, ca ne-a innebunit programele si documentele noastre. ...si de paste isi doreste sa-i aduca iepurasul un Win Vista sau macar un macos...!
Fetelor, scuzati divagatia, dar cand e vorba de fii-miu cel mare si pasiunea lui ptr calculatoare sunt muuuuulte de povestit!
Acum suntem in vizita la serviciul sotului si n-am apucat sa citesc prea multe, dar sper sa revin cand ajung acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Am o durere de cap de-mi vine sa vomit. Nush ce naiba ca aproape zilnic ma doare capul.

Deci sosul rosu il fac in felul urmator: calesc ceapa tocata cu apa si putin ulei, cand s-a facut bine pun 2-3 ficatei de pasare si las sa se inabuse bine, mai adaug apa daca e necesar. Cand sunt gata si astia pun doua rosii din conserva taiate marunt, amestecate cu 2-3 catei de usturoi zdrobiti cu latul cutitului si apoi tocati marunt si oregano. Mai las nitel sa dea un clocot doua si gata. Merge cu piure de cartofi, cu orez si cu paste. Pentru Filip era nebunie. Nici Georgia nu pot sa zic ca se da in laturi dar nu mananca asa cum manca Filip mancarea asta. Ciorba de perisoare de azi a fost un fiasco total, mai bine zis borsul cred ca a stricat-o a iesit prea acra. a luat mandra 4-5 lingurite da cam atat. Speaking of which, ar cam trebui sa-i dau cerealele ca i-o fi venit rau de foame daca a mancat asa putin.
Mi-e asa de rau ca mi-as dori in clipa asta sa se opreasca tot in jurul meu si sa pot pune capul pe perna 10 minute.


Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudorcatalin spune:

Feteloooor , astazi la farmacie mare coada mare.(farmacista noua) nu stia de capul ei saraca, nu stia unde sunt asezate medicamentele , etc.in fine, apare in spatele meu o doamna cu un bebelus de vre-o 10 luni. dupa ce am vb despre mancarica , pemparsei etc. se ofera sa-mi spuna un bank..... (eu una de dimineata rad incontinuu.)... DECI.... la maternitatea Giulesti Panait Sarbu, mare coada mare.
la coada imensa, adica de vre-o 2 statii de tranvai , la respectiva coada numai barbati.
ultima persoana o femeie.
dupa 8 sau 9 ore ajunge si ea in fata cabinetului . doctorul!
Domnisoara ati stat debeaba la coada asta imensa, aici se doneaza sperma .!!! Dumneavoastra aveti sperma de donat??? o intreaba doctorul.
la care doamna(cu gura inchisa) IHMmmmm...

http://community.webshots.com/user/tudorcatalin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelabv spune:

Uite ca am reusit si eu sa intru un minutel sa vad ca mai faceti ...Multumesc pentru raspunsurile legat de Gerovital, am gasit pe net o masca cu argila care trebuie pusa 1 data pe saptamina, o voi incerca si sper cu venirea verii sa stau si eu mai mult la soare si sa-mi oxigenez fata asta ...
LA MULTE LUNISOARE SARBATORITILOR SI
IOANA13 ---- LA MULTI ANI !!!!

Eu m-am tot uitat pe net sa vad cum sa fac cu lapticul cind incep munca, dar sunt tare multe tipuri de formula si multe pareri...asa ca am sunat la clinica si am vorbit cu o tanti tare draguta. M-a intrebat de cite ori maninca Nicole mincare solida ( 3 ori/zi) si de cite ori alaptez acum (in medie 5 ori).Si a zis ca daca voi munci 8 ore si voi reusi sa-i dau laptic seara inainte de culcare si dimineata, inainte de a pleca la munca totul va fi bine, nu e nevoie sa-i bag formula. In schimb dupa fiecare masa trebuie sa-i dau lichide apa de preferinta sau suc dar nu mai mult de 120ml/zi.Cind voi incepe munca ea va avea aprope 11 luni si de la 1 an sa incep sa-i dau lapte de care bem si noi.

Elteka, tu ziceai ca alaptezi din 2 in 2 ore, nu ai incercat sa mai raresti, acum Elias maninca si solide, bea apa? Noaptea NIcole nu se mai trezeste asa des, si doctorita mi-a zis ca peste noapte nu are nevoie de lapte, e chiar numai dorinta de a sta la tzitzi...si eu una o fac cu placere dar ma gindesc ca incep munca si va trebui sa ma odihnesc.

Mica, mi-a placut camera, au talent fetele...si ce frumoasa e Maya cu rochita desenata...superb !

Eu nu am inceput inca cu mincarica cu ceapa, usturoi sau rosii...sunt inca la legume cu carnita/galbenus, cereale cu iaurt si fructe...ii dau biscuiti si brinza rasa, cea din urma mai mult o "modeleaza"cu mina.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Elteka - felicitari pentru dintisor! Ce frumos trebyuie sa fie acum in portugalia, vrem poze neaparat, cand o sa poti tu. Multumesc foarte mult pentru urari.

Mica - e superba Maya , cu rochita pictata este extraordinara! Foarte frumoasa camera.

Laura - ii doresc lui Ducu sa scape cat mai rapid de tratament. Faina mancarea care o faci pt el, o sa incerc si eu.

Chiqui - ce mare si frumoasa s-a facut LIvia.

Androix - sa treaca durerea repede.

Tudorcatalin - foarte tare bancul.

Copilul meu nu mai vrea san, oare ce/cum sa fac?


Michelle mamica lui Mario Dominic 15.05.2007

POZE


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motannel spune:

LA MULTI ANI TUTUROR SARBATORITILOR DIN ACEASTA SAPTAMANA!!!!!


Elteka, ce bine de voi!!!! Vreau si eu plaja si soare!!!
Felicitari pentru dintisor!

Mica, camera Mayei e super! Cat a durat pictatul?

In legatura cu soacra ... si a mea a innebunit .... am mers de 8 Martie ca o floricica (impreuna cu sotul) sa-i ducem un cadou, dar intre timp ma sunase mama ca Teodora se simtea cam rau, era agitata, nu papa nimic (sigur ii trebuia tzitzi) si am intrat, i-am dat cadoul si am dat sa plecam. Da' de ce nu intrati? Pai ... Teodora (si-i explic)... Si, totusi, de ce nu intrati? Eu ... cu ochii cracanatZi ... Pai ... Teodora .... si-i repet povestea ... hm ... faceti ce vreti ... si s-a suparat! De atunci nu am mai vorbit cu ea. A fost sotul la mamica-sa si ea a motivat supararea ca se simte marginalizata, ca nu o bagam in seama ... Hellooooo! Tocmai te bagasem in seama cu un cadou!!!!

Si ca sa fiu rea pana la capat ... tocmai era primul 8 Martie cu mine ca mamica ... mi-ai luat ceva, acolo? Macar simbolic???? Nu ca mi-ar fi luat ceva vreodata ... De fiecare data a uitat ca Teodora a mai implinit o luna ... niciodata nu a pomenit ceva de chestia asta ... (si noi avem tort in fiecare luna). Ma rog ... nu vreau sa-mi bat capul, dar m-ati zadarat!!!

Trimit si revin ... merg sa o adorm pe tzushca!!!

Asa creste Teodora-Iubita fotografii

Asa creste minunea noastra ticker

Motannel si Teodora Elena (07.05.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

aaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns timur spune:

Buna fetele! Dupa o indelungata absenta revin.

Intrebare: in leg cu podoaba baiatului unde sa ma duc la dr? Stiu ca a spus una dintre voi ca a fost cu piciul la dr in Buc. Dr noastra de familie e cam delasatoare si as vrea o parere mai ok decat a ei. Si de vreo 2 sapt jumatate de "coco" e cam vanata... unde sa ma duc sau ati patit si voi asa ceva? De la ce ar putea fi?

Laura, mami de Alexandru (16.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motannel spune:

Am revenit ... Tzushca e tot treaza! edit: trimit raspunsul mult mai tarziu, iar Teodora doarme deja de la pe 22.30.

Mica, am uitat sa spun ca Maya e chiar o printesa cu o rochita deosebita!!!!

Angeltouch, eu ma gandesc sa o chelesc pe Teodora mai spre toamna cand va purta caciulite!

Kid, nu stiu ce sfat sa-ti dau in legatura cu bibe ... Teodora bea cam 5 sticle pe zi ... si papa si masa de fructe dimineata, legume cu carnita/ou la pranz, si branzica+iaurt seara. Nu e prea variata hrana ei si nici nu mananca mult, dar laptele e baza! Oare daca ai incerca sa-i dai cu o canita/paharel ... ?

Vas, ai chelit-o pe Eliza? E o dulce oricum!!!

Lauradi, lui Ducu!!! O voi urmari si eu pe Teodora mai atent. Vad ca in medici nu prea poti avea incredere!

Doxinu, multumim pentru adrese!

Dianalaura, ma bucur ca ai scris cate ceva. pentru Stefanut! Multa sanatate!

Asa creste Teodora-Iubita fotografii

Asa creste minunea noastra ticker

Motannel si Teodora Elena (07.05.07)

Mergi la inceput