***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (56)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelabv spune:

Doxinu, imi plac retetele, o sa-i fac si eu din ele, multumim mult !

LA MULTE LUNISOARE :

Lulu26 pentru Alessia Ioana
Mihamora pentru Dominic
Kid pentru Mihail Vladimir
Alina25 pentru Darius Andrei
Katthy pentru Bianca Elena
Ralucami pentru Maria
AlexAlice pentru Alice !!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

LA MULTE LUNICI SARBATORITILOR DE AZI!!!!!!

Lulu26 pentru Alessia Ioana

Mihamora pentru Dominic

Kid pentru Mihail Vladimir

Alina25 pentru Darius Andrei

Katthy pentru Bianca Elena

Ralucami pentru Maria

AlexAlice pentru Alice

Fetelor ma bucur ca v-au placut retetele.Le adun de mult.Mi le trimite "mami" pe mail.

Ioana mamy de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

TRICOURI BUMBAC FETITE SI BAIETEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudorcatalin spune:

Lulu26 pentru Alessia Ioana

Mihamora pentru Dominic

Kid pentru Mihail Vladimir

Alina25 pentru Darius Andrei

Katthy pentru Bianca Elena

Ralucami pentru Maria

AlexAlice pentru Alice

magda,mama lui Tudor Catalin

http://community.webshots.com/user/tudorcatalin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motannel spune:

Buna dimineata!!!!


LA MULTI ANI SARBATORITILOR ZILEI!!!!


Cine bea o cafea si o sticla cu lapte cu noi?

Ah ....Kid ... mi-am dat seama ca am scris sticlele cu lapte fara sa specific si cantitatea ... Teodora bea cam 150-180 ml de lapte o data. Mai mult nu vrea ... Sunt copii care trec de 200ml!!!

Intrebari.... 1. Cum procedati in legatura cu glutenul? Ii mai feriti pe bebei sau le dati si produse/cereale cu gluten??? De miercuri i-am cumparat biscuiti cu gluten (valabili dupa 8luni) de la nestle si nu stiu daca e bine sa-i dau ... pana acum i-am dat o jumatate si se pare ca-i plac ...

2. Cum se prezinta fontanela? La noi inca e deschisa, dar micuta!

Mai aveam cate ceva, insa acum nu-mi amintesc ... poate dupa cafea!


Asa creste Teodora-Iubita fotografii

Asa creste minunea noastra ticker

Motannel si Teodora Elena (07.05.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

motannel intr-o zi au terminat tot de pictat pe pereti. Eu i-am dat Mayei biscuiti cu gluten de la 8,5 luni. Fontanela si la noi mai e deschisa dar e micuta.

ralucami faci vocalize? Unde esti acum? Poate ne vedem daca mai esti prin Buc.

poohy a revenit tati de Manu din America? Ce v-a adus?

mihamora voi sunteti iar singurei? Pupici pentru Domi.

Mica cu Maya Alexandra (10 mai 2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank"> Sa o ajutam pe Sonia
Poze/Poze intalnire
www.youtube.com/watch?v=mXhigPz-PX8" target="_blank">Filmulet/www.youtube.com/watch?v=PAJHlaXKGGs" target="_blank">Maya rade in hohote
Hainutze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudorcatalin spune:

motannel,beau eu cafeaua cu tine,nici eu n-am terminat-o pe a mea.eu sunt treaza de la 5 dim,a fost matinal rau de tot, de mult nu s-a mai trezit asa de dimineata.a baut putina tzitzi,a dormit cam o ora,de la 7 la 8, pe urma i-am dat putin cereale cu lapte si acum doarme iar,sa vedem pana la ce ora.
dar,ce eu mai pot dormi,somnul de noapte nu e la fel cu cel din timpul zilei.si ziua nici nu pot sa prea dorm.cand ma bag in pat si zic ca as vrea sa stau putin, se trezeste el si mai rau ma ametesc.
el nu bea lapte mult in timpul zilei,putin tzitzi, asa il adorm,are 4 mese solide, doar noaptea bea 200 ml lapte formula, se trezeste cred, ca de sete, sau doar simte nevoia sa suga ceva.

magda,mama lui Tudor Catalin



http://community.webshots.com/user/tudorcatalin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauradi spune:

Neatza!
Multumim pt ,Motannel!

Michelle, multumim!Si noi speram sa se recupereze repede.Nu stiu ce sa zic cu Domi…Tu mai ai lapte mult?Ca daca nu mai vrea deloc, nu e bine sa tii laptele acolo.
Timur, eu am fost la dr la Buc,la Laura Topor.E chirurg ortoped pediatru, dar e specializata si pe aparatul urinar si opereaza tot ce tine de acesta.
Motannel, o pupam si noi pe Teodora!Da,cam asta e concluzia la care am ajuns eu,ca nu prea te poti baza pe dr,adik ,cel putin pe unii,nu.
1.Eu i-am dat gluten de la 6 luni.
2.Fontanela la Ducu a fost f mare si este inca si acum.Avem 6 pic de Vig si Ca lunar.

Referitor la acrit ciorba ,mie mi-a recomandat dr lamaie,daca nu am bors facut in casa sau facut de cineva de incredere.

Domi
Alessia Ioana
Mihail Vladimir
Darius Andrei
Bianca Elena
Maria
Alice



Laura si Ducu (29 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

quote:
Originally posted by chiquitita

kid, de mult vroiam sa iti scriu de bietul Vladut zambaret dar la spital. Ce cuminte era, si la festivalurile care l-ati luat! Nu ti-a fost greu???? Despre lapte nu stiu ce sa iti zic...

Am mai pus si noi poze, putinele, ce-i drept

Mami de Livia (08.06.2007)



Multumim. In spital a fost mai greu pentru mine, ca nu suport sa stau inchisa, dar juniorul nu a avut nici o problema.
Cu festivalurile si petrecerile de weekend noi eram obisnuiti si cred ca mai greu era sa stam acasa decat sa luam juniorul cu noi. In plus, am avut noroc ca a fost foarte cuminte si noi plecam de obicei cu nasii juniorului, care erau si ei in asteptare de bebe, nasii lor, nasii nostri, deci mai avea cu cine sa stea.

Am admirat-o si noi pe Livia. E si ea foarte vesela.


Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut

Filme Vladut
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Motannel Merci de raspuns. Stiu ca laptele e de baza, de asta ma stresez eu asa tare ca nu vrea sa il manance. Si el de obicei bea 200-210 la o masa. Aseara si astazi dimineata vad ca l-a baut, sa vedem dupa masa daca binevoieste domnul capsunel sa-l serveasca sau nu
Eu i-am dat gluten de pe la 8 luni si ceva, nu mai tin minte exact. Fontanela si noi inca o mai avem, dar destul de mica. Am inteles ca are timp sa se inchida pana pe la 1 an jumate, deci nu-mi fac probleme.

angelabv, doxinu, tudorcalin, Motannel, lauradi Multumim pentru urari! Nu-mi vine sa cred ca au trecut 10 luni!
Uram si noi toate cele bune sarbatoritilor zilei, sa fie sanatosi si voiosi!

Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut

Filme Vladut
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Multumesc pentru urari. Am implinit 33 de ani, dar acum, din cauza de bb, nu am avut depresii din cauza asta.

Noi evolaum bine, a inceput sa doarma noaptea fara treziri, adoarme singurel si ziua si seara, dar nu stiu cum am reusit, pur si simplu, in patut, mai cu laptic, dar in ultima vreme, bea laptele si adoarme invirtindu-se prin pat, il gasesc in diverse pozitii.

Maya e fff frumoasa si princippessa. Rochita aia e pictata de cei care au facut si camera?

am vazut si Ducu pletos, frumos si mincacioas.




Ioana mama de
Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput