***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (56)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corap spune:

hellou, fetelor!
tre sa recunosc ca n-am citit nimic din urma ca am fost tare ocupata, in special cu plozii mei cataratori, plus altele, multe.
am venit sa dau raportul la o luna de la inceperea campaniei de slabire - 94 kg. tre sa-mi fac loc sa inghesui si o sala in program, ca nu mai tine.
sper ca voi sunteti toate bine si copiii asisjderea. ma apuc acum sa citesc din urma.
iaca cu ce am fost eu ocupata dupa miezul noptii in ultima vreme
si poze cu copiii , bineinteles

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pauly spune:

buna fetele,

Am intrat si noi un pic sa va spunem ca nu v-am uitat si ca ne este dor de voi, dar din pacate sunt foarte, foarte ocupata si nu am mai avut timp sa intru.Am licenta anul acesta, am firma pe cap, casa si toate cele......dar un lucru imi lumineaza suletul..faptul ca printesa inimilor noastre creste , e sanatoasa si frumoasa.
Are 9 luni jumate, 8 kg si un pic, 75 cm inaltime, se joaca toata ziulica , papa foarte bine si umbla tinuta doar de doua degetele de ma cocosesc de spate.
Are parul lungut, ii fac deja trei codite , trebuie sa fac baita des ca isi pune papa si laptic in par...dar nu ii oproblea ca ii place baita la nebunie..are o gramada de pestisori cu care se joaca si nu prea sa mai iasa din baita..
In rest ce sa va mai zic, iesim in fiecare zi in parc stam o cateva ore daca e vreme frumoasa, iar daca e mai rece iesim pe langa casa..dar ii place foarte mult la plimbare..cred ca la orice copilas iiplace la plimbare...
Spune mama clar si foarte des, dar mai spune si tata din cand in cand..si cam atat cu cuvintele..
Am sa va pun si cateva poze sa o vedeti pe fetita noastra draga...
va pup

Ps :ma duc sa vad daca mai stiu sa pun pozele la semnatura

Paula de bebe Riana Alessya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Buna ziua mamici de capsunici!
Am intrat sa va mai spunem cateva si despre noi.
Suntem bine, sanatosi(Slava Domnului), nu avem astampar si umblam peste tot(mai ales prin sertare) si strang si de cate 20 de ori dupa el pe zi sa pun ce scoate de prin sertare!Nu poate sta locului nici 1 min, sta, se uita in stg si dr si parca spune"Acum ce sa mai fac?Unde sa ma duc si de ce sa mai trag?"
Dormim bine noaptea dar ne trezim 1 data sa bem ceiut si apoi dimine la 5-6 sa bem lapticul.Am inceput sa adormim singurel seara langa mami in pat .
De papat....am avut cateva zile in care a cam facut greva foamei si n-a prea vrut decat laptic insa si-a revenit si acum papam bine, uneori si cate 250 ml supica/ciorbita sau ce-o fi la masa de la ora 14.Papam cam de toate, preferatele lui sunt cirobita de persiaore de pui, supa de galusti si pilaf cu ficatel.Mai papam cereale, iaurtel cu biscuiti, fructe cu biscuiti sau simple sau cu branzica, galbenus in diverse combinatii si....altele care nu-mi vin acum in minte !Gustam din orice ca suntem un mare pofticios si chiar daca am papat si vedem pe mami sau tati ca mananca, mai vrem si noi ceva!Nu-i mai gatesc separat ca parca stie si refuza categoric!Asa ca...fac mancare pt noi(fara prajeli, carne de porc, f condimentat, fasole, varza) si ii dau si lui !noi ne adaugam ce ne mai trebuie ca sa mancam.
Am inceput sa mergem de o singura manuta si stam in picioare singurel si mai facem cate 2-3 pasi dar nu mai mult ca ne e cam frica, se pare!De-a buselea e viata lui deocamdata!Daca ar fi dupa el...si afara ar merge in 4 labute.
Am invatat sa ne strambam intr-un fel tare haios(o sa vedeti un filmulet in poze), facem "Pa" cand vrem noi, "Bravo" tot timpul dar mai ales cand face cate o prostioara.Umbla pe sub mesele din sufragerie si bucatarie, pe sub scaune, se baga sub pat sa-si ia cate o jucarie aruncata de el.Am observat ca este f sociabil(desi nu parea acum ceva timp).
Dimineata cand se trezeste, ii place sa ne iubim, sa ma pupe, sa il strang in brate si sa-l pup!Asta e alintul lui!
Asteptam cu interes mersul in picioare si dintisorii (ca tot stirbi suntem la aproape 11 luni)!

poze noi si cateva filmulete sunt de aici:http://community.webshots.com/album/562602984gINujr?start=24

Va dorim numai bine si o saptamana frumoasa!



www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4a6d3bdb13f907e3635902&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">SARBATORI

DAVID
Alyna si David (22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninutza spune:

DOXINU, multumesc mult pentru retete.

CORAP, foarte frumoase margelele.

PAULY, nu am reusit sa vad pozicile din semnatura.

ALYNA24, ce frumos sta David pe bancuta in parc. SI am vazut ca si-a facut si o prietena.

Pozici de martie
Pozici de februarie
Pozici de ianuarie
Filmuletze

Miruna Maria, 5 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pauly spune:

Acum cred ca am reusit sa pun pozele.va pup si va doresc o zi frumoasa sa aveti.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

quote:
Originally posted by Ninutza
ALYNA24, ce frumos sta David pe bancuta in parc. SI am vazut ca si-a facut si o prietena.


Miruna Maria, 5 iunie 2007



Mersik. Prietena este chiar Antonia de Monytza.

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4a6d3bdb13f907e3635902&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">SARBATORI

DAVID
Alyna si David (22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninutza spune:

ALYNA, mi s-au parut mie cunoscuti ochii aia albastri si frumosi.

PAULY, ce frumos conduce Riana mazda.

Pozici de martie
Pozici de februarie
Pozici de ianuarie
Filmuletze

Miruna Maria, 5 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

buna fetele.va multumesc mult ptr mesajele voastre(cu intarziere,dar nu am mai apucat sa intru pana acum)si intradevar au fost niste momente groaznice si ,si acum cand plange mi e tare frica si tot suflu pe el...daca ma vede cineva sigur zice ca sunt nebuna dar mi e tare frica...
carsteaeu cred ca se scoala bebe mai mult sa pape ptr ca ai inceput sa reduci mancarea(dupa cum ai spus)si eu tot asa am patit cu rafi chiar daca nu am tinut o cura drastica...poate ca deja ai maiprimit rasunsuri si poate nici nu se mai trezeste dar eu abia acum am ajuns la pagina 2

poze rafi hi5sipoze rafi
alina mamica lui rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

corap, ce bijuterii frumoase faci. Sunt dupa un model anume sau e doar inspiratia ta? Am vazut si pozele cu copiii tai - sunt tare scumpi!

Pauly, sa va traiasca micuta printesa! E asa de dulce! Ma bucur sa mai aud vesti de la tine

Alyna24, am vazut pozele cu David. Si filmuletul - e haios foc!

Am pus si eu cateva poze noi cu Andrei, incepand cu ASTA

Valentina, mamica lui Andrei - 24.04.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

Eseea, Lara Georgia

Tudorcatalin, Tudor Catalin


Michigan, Octavian Andrei




Lauradi multumim. Si Ducu ne face concurenta la plete , si e scump rau!

Graviduta si Ana e foarte interesata de picioarele noastre si de ale ei si de sosete. Si eu cand vreau sa o distrez, ma descalt si incep sa ma joc cu degetele iar ea incearca sa mi le prinda si e taree fericita!

Ella scump foc Bobita cu mustati portocalii. Si imi mai place mult poza in care dormiti amandoi.

Corap deosebite lucrurile pe care le faci tu dupa miezul noptii, si puiutii tai sunt tare frumosi!

Pauly ce scumpa si mare s-a facut Riana!

Alyna ce frumos se joaca David cu Antonia!

Vali imi vine sa il pap pe Andrei-utul tau.



Am mai pus si eu 2 poze cu Ana mea, sa o vedeti cu codite: AICI SI AICI



Madi si Ana Teodora (27 aprilie 2007)

Asa creste Ana


Maturitatea omului este de a reusi sa gaseasca seriozitatea cu care se juca cand era copil.

"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput