***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (56)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Carstea, Mara nu are nicio masa solida de cereale, asa ca eu nu pot sa-ti raspund. Ii dau o masura dimineata, un cu iaurtul de la 17.30 si ultima seara, la culcare, adica pe la 9. Dimineata si seara i le dau in 210 ml lapte (210 e numai apa, deci ar fi vreo 230 ml in total), asa ca nu e solida masa.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

buna seara,

vreau sa va spun ca , de cand l-am luat de tot acasa, doarme din ce in ce mai bine, adica se trezeste de 2-3-4 ori/noapte si nu mai plange, ci doar bea putina apa si adoarme la loc.


Pepsi, ai avut dreptate, copilul meu simtea ca nu sunt cu el...mi-e cel mai drag dimineata cand ii dau bibe cu laptic si el sta lipit sau in orice caz aproape de mine, si-si pune strengar un piciorus pe mine iar eu pot sa-l iubesc in voie, ca e singurul moment din zi cand nu e argint viu si eu pot sa-l pup fara sa fuga; doar pentru momentul asta si cred ca toata oboseala merita...si mai cred ca totul e o investitie (afectiva) pe termen lung.

Si tot de saptamana asta merge tinut doar de o manuta si se enerveaza foarte tare daca vreau sa-l tin de amandoua

pun si eu poze de azi si din saptamana ce-a trecut:
http://picasaweb.google.com/cinca.clementina/PozeDavid2/photo#5178438976033848498


acum la somn, ca maine la 6:30 trezirea!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Ella, ce bine ca ti-ai adus bobita acasa, chiar vroiam sa te intreb de ce nu-ti faci soacra navetista, dar m-am gandit sa nu te superi . Asa e, si Mara adorame mai bine cand ma stie in camera. Nu vrea neaparat in bratele mele, ci sa stie ca sunt in camera, ma mai foiesc eu de colo-colo pana adoarme. Noapte buna, ca si eu mi-am pus ceasul la 6.10. De maine sper sa fie bine, ca am schimbat echipa si o sa ma ocup mai mult de imobiliare.

Edit: am uitat, ca vreau sa va intreb de mult. Princhindeii vostri sunt fascinati de picioare? Mara se uita mereu la picioarele noastre, le studiaza, ne trage de pantaloni sa le vada mai bine... E f haioasa. Si, daca vreau sa o linistesc, ii arat picioarele. Imediat ii captez atentia.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Ella - foarte frumos si vesel Bobitza. Ma bucur ca doarme bine acum. Felicitari pentru progrese!

Gravidutza - al meu nu e fascinat de picioare, dar de baby einstein da.

Pepsi - am uitat sa iti zic ca si eu am pastele saptamana viitoare.



Michelle mamica lui Mario Dominic 15.05.2007

POZE


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns timur spune:

Multumim mult pt urari!

O alta intrebare la voi: cum mai stau puiutii vostri cu ochisorii? Mai este vreunul cu strabism? Al meu are un ochisor care nu face toata cursa, ca sa zic asa. Adica ajunge pana in dreptul nasului, dar nu se misca si inspre tampla. Dr ne-a zis ca dupa un an se poate merge cu el la oftalmologie. Ce parere aveti? A mai patit vreuna dintre voi asa ceva cu bebitul? Multumesc!

Maine ma duc la dr cu podoaba flacaului. Dr lui e in concediu, asa ca vom merge la alt dr.

Laura, mami de Alexandru (16.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninutza spune:

Eseea, Lara Georgia

Tudorcatalin, Tudor Catalin


Michigan, Octavian Andrei

Pozici de martie
Pozici de februarie
Pozici de ianuarie
Filmuletze

Miruna Maria, 5 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

quote:
Originally posted by timur
O alta intrebare la voi: cum mai stau puiutii vostri cu ochisorii? Mai este vreunul cu strabism? Al meu are un ochisor care nu face toata cursa, ca sa zic asa. Adica ajunge pana in dreptul nasului, dar nu se misca si inspre tampla. Dr ne-a zis ca dupa un an se poate merge cu el la oftalmologie. Ce parere aveti? A mai patit vreuna dintre voi asa ceva cu bebitul? Multumesc!


Fina mea avea problema asta si a fost cu fata la Sanador, nu stiu cum se numeste dr. I-a spus ca e totul in regula. Cand au fost la ctrl, fetita avea 9/10 luni. Eu zic ca un ctrl la un dr bun nu strica, macar sa stai linistita.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns timur spune:

Graviduta multumesc de raspuns. Cum adica era totul in regula? Urma sa se corecteze de la sine sau cum? Acum cum este ochisorul? Se misca ok?

Laura, mami de Alexandru (16.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

quote:
Originally posted by timur

Cum adica era totul in regula? Urma sa se corecteze de la sine sau cum? Acum cum este ochisorul? Se misca ok?

Laura, mami de Alexandru (16.06.2007)



Laura, la varsta asta ei au fatza mica si nu focalizazea bine. E ca si cum ai ai o pereche de oghelari cu rama mare. Dar numai un dr iti poate spune exact.
Daca e strabism se poate actiona mult mai repde/ bine la varsta mica.

Miniutza, chiar ma gandeam sa te buzz-i.
Cat despre tatal tau, io cred ca nu ati gasit un numitor comun. De o seama de timp, io nu ma mai cert cu nimeni (ma pastrez doar pt nivelul virtual ) pt ca imi dau seama ca-s departe si nu ajuta cu nimik sa pierd energii aiurea.
Asa ca ma intalnesc cu unii cu altii doar in masura in care imi face placere si, nu mai am timp sa le schimb io parerile/valorile (nu mai stiu daca ale mele is bune, darmite ale altilor) mai ales la rude, pe care oricum nu le schimbi.

Chichi

Ella bravoooooo

Ce mai..... o minune Pepsica la casa omului

io is cu amandoi acasa, R are vacantza de Pasti..

Revin cu un mesaj pt Angiutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

'Neata!

Am lipsit cateva zile si nu mai am timp sa citesc tot ce ati scris. A avut sotul un week-end mai lung, de joi la pranz pana aseara. A fost asa de bine sa petrecem mai mult timp impreuna
Mai tarziu intru sa pun cateva poze noi, ca acum trebuie sa hranesc piticul

Valentina, mamica lui Andrei - 24.04.2007

Mergi la inceput