***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (56)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

tot eu, ce credeati ca ai scapat? am o MARE RUGAMINTE! scrieti fetelor va rog intrebarile in rosu sau sa fie evidente, asa nu ramin fara un eventual raspuns!

si am uitat sa va zic ca am fost pe la cumparaturi zilele astea de cind a venit soacra ptr ca sint pastele la mine, asa ca duminica viitoare sinteti toate invitate la un ciocanit de oua, sa gustati din bunatatile mele!

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

quote:
Originally posted by Pepsi

doxinu, merci mult de retete mi le-a trimis si mie draguta de angela, ca eu nu pot descarca

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David



MA bucur ca au ajuns si la tinePepsica daca imi zicei iti dadeam si tie mail ca am mai trimis la fete care nu au intrat pe mail-ul comun.Ce zici tu de David este ca si cum ti l-as descrie io pe STEFAN.Asa am ras cand citeam.Ne cresc baietii.Niciopdata nu am fost asa de mandra pana sa-l am pe puiut.

La multe lunici sarbatoritului nostru de azi,sa cresti mare si sa fi sanatos!
Timur, pentru Bogdan Alexandru

Ioana mamy de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

TRICOURI BUMBAC FETITE SI BAIETEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miniuta spune:

buna, fetelor.

recunosc, sunt tare in urma cu cititul, de o saptamana nu am mai intrat pe forum, dar am zis sa va dau si eu de veste despre noi. suntem in brasov de duminica trecuta si mai stam inca o saptamana.

eu nu sunt prea incantata (de fapt nici nu am vrut sa vin acasa) din cauza tatalui meu care se crede ministerul adevarului si pe care acum nu prea il mai pot ocoli cum faceam inainte cand veneam in concediu. lui david ii merge mai bine, a fost racit asa ca am avut ocazia sa vizitez o pediatra de aici (am scapat insa fara antibiotic). cel mai bine e ca de cand suntem aici doarme david de la sapte opt seara pana dimineata (toata saptamana s-a trezit o singura data la trei si ieri la 12 noaptea ca sa manance). alearga toata ziulica, mama il invata sporturi extreme (sa se cocoate pe tablia de la masa si sa se dea jos, de ex). si azi dimineata am descoperit ca a spart un dintisor de jos.....abia astept sa se vada mai bine.

sper sa se incalzeasca sa putem iesi cu el la plimbari...m-am saturat de batista bebelusului dar in acelasi tmp nu vreau sa stiu cum ar fi fost fara ea...

va pup si ma iertati ca nu am scris decat despre noi, am vrut insa sa ma multumesc pentru suportul moral ca sa plec acasa (elteka si didialex, um mare pupic...cu toata sila m-am pus pana la urma la drum, care nici nu a fost asa de rau cum ma temeam! )

nu stiu daca mai reusesc sa intru pe forum pana pleca acasa, unde voi lua capitolele din urma la citit, asa ca va doresc sanatate multa si sa auzim de bine.

desi nu am citit, am vazut ca s-a intors mica! foarte bine!

pupici inca o data si va prind eu din urma!

mamica lui david(21.05.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Pepsi eu nu ii prajesc in ulei nimic. Fierturi. Pun unt in pireul de cartof. Ce bine ca ai un capsunel, astfel putem bebeficia de bunatatea ta, de cunostintele tale si de experienta ta! Vazind cite ne spui la toate pe aici, inteleg de ce faci si treaba la Liga benevol. Si il inteleg si pe sotul tau de ce nu te intelege. Se va obisnui... ce sa faca... si va fi mindru de ce nevasta are si se va lauda la toti cu tine.

Timur la al meu nu ii este vinata... adica eu nu o vad asa. Si La multe lunisoare si anisori pentru posesorul de ... vinetie



Ioana mama de
Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Si eu aici la o

timur pentru Bogdan Alexandru Nu stiu sa-ti spun de "podoaba".

Noi avem alta problema acum: a descoperit juniorul ca are nas prin urmare isi baga tot timpul degetele in el Cum il dezvat?


Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut

Filme Vladut
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

Timur, pentru Bogdan Alexandru


Elteka , uite AICI

Madi si Ana Teodora (27 aprilie 2007)

Asa creste Ana

Maturitatea omului este de a reusi sa gaseasca seriozitatea cu care se juca cand era copil.



"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauradi spune:

Elteka, e bine ca Elias doarme noaptea si nu aveti probleme mari cu iesirea dintilor;cat priveste rasfatul,si al meu e f rasfatat, deci si eu am gresit, dar mi-e drag de el si inca nu-mi fac griji in privinta asta,dar sper ca mai tarziu sa nu fie probleme.Astept si eu poze cu mare si soare, ca tare mi-e dor .
Pepsi, multumim!Felicitari lui David pt mersul in 4 labe si pe langa perete!Vad ca si Ducu a inceput sa se aventureze pe langa pereti si mi-e cam teama.Eu nu-i prajesc nik.Fierb totul.Da,biscuitii Nestle au zahar.Multumim de invitatie!Astept bunatatile
Madi, foarte dulcica Ana ta si ce par des si negru are!

In mancarea pe care i-o fac eu nu-i pun sare, dar asa cum zice Michelle mancarea la borcanele are sare;si i-am mai dat niste covrigi care erau f putin sarati, dar acum am renuntat la ei.Dupa un an o sa incep sa-i adaug si eu sare.
Biscuitii Nestle eu i-am luat din Carrefour(Buc.) sau din farmacii(de la Pitesti ca aici nu se gasesc... ... de niciunele).

Bogdan Alexandru


Laura si Ducu (29 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

kid, exact asa face si Livia, e mereu cu un deget in nas. Ma si gandeam daca a invatat de la cineva...

Mami de Livia (08.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Elteka - bine ca ai terminat si ai si tu timp de vizitat, cat mai stati? Ce pacat ca nu aveti aparat. E super ca Elias sta la soare, ce mare a crescut daca spui ca se plimba tinandu-se de gardut
Pepsi - multumesc,daca era mai grav sigur iti dadeam PM, si-a mai revenit cu suptul, a fost bolnavior(bronsiolita) si a luat antibiotice, acum e bine, a inceput din nou sa manance legume si carnita. Se ridica si el in picioare de cateva zile,dar in fundulet nu stie,si se chinuie sa mearga in patru, mai mult se impinge pe varfuri si sare in genunchi, nu prea ii reuseste
Cu soacra o sa fie bine, ma bucur ca acum ai si tu timp liber pentru tine, cum e la sport?Felicitari lui David pentru progrese!

Michelle mamica lui Mario Dominic 15.05.2007

POZE


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

quote:
Originally posted by Florentina Roman
Sorina, Graviduta, eu cred ca parul fetitelor voastre va creste mare si frumos si fara sa-l radeti. Acum sunt mici si au parul matasos, dar pe masura ce cresc, se va intari si indesi din ce in ce mai mult. Eu nu l-am tuns pe Tudor niciodata la zero si are parul foarte aspru si des. Spre deosebire de o nepoata de-a mea pe care a tot ras-o frate-meu si acum, la 18 ani, are parul mai moale si fragil decat Tudor. Eu mi-am spus doar parerea, voi faceti cum credeti...


Eu nu am nimic cu spusul parerilor, oricare ar fi alea . Din contra, mi se pare super ca pot afla diverse opinii. Vroiam sa o tund nu neaparat ca sa faca parul mai aspru si/sau mai des, ci pt ca e posibil sa se vada ca i s-a luat din par, pt ca nu are prea mult si nici nu stiu cat o sa- creasca pana la inceputul lui iunie.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput