Copiluti de mai-iunie 2005 (69)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns patriciaRO spune:

Monu, Adina, frumoase poze ati facut. Alexia ce tare se uita la animalul ala... A mai crescut sau mi se pare mie. Ce fete au dinozaurii... Nu am mai fost la Antipa din clasa a 5-a cred. Doua mamici frumoase foc si feteite pe masura.

Eu azi serviciu, cumparaturi cu baietii si afara/. Acuma mergem la nani...

Beatrice, mamic de Alex pifos




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patriciaRO spune:

Gusta, frate ce bine arati. Ai slabit. Arati bine. Mara e frumoasa de numa. Vazut pozele cu ea in rochita alba. Doamne ce frumoasa este. Imi plac si cele unde sunteti voi 3. Va sta tare bine. Am vazut ca are si trenulet ca Alex zice, Uite mami, trenu'... Nu scapa nimic fi-miu... hihi!

Beatrice, mamic de Alex pifos




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patriciaRO spune:

Am uitat sa va arat filmuletul cu Pifos cand stoarce portocale:

http://piticii2003.multiply.com/video/item/18/Storc_portocale.AVI



Beatrice, mamic de Alex pifos




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana spune:

OlgaT, lasa nu mai astepta rosiile.....mai bine gindeste-te cum sa te Caraibe-iesti mai bine si mai frumos. Aaaa, si vreau poze neaparat:).

www.geocities.com/iulyana/emma_diana1..htm" target="_blank">Emma si Diana

www.onetruemedia.com/shared?p=2351399f8c46a1ae170a0b&skin_id=0&&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaje 1,www.onetruemedia.com/shared?p=234cdd6e62ba9d04868ae9&skin_id=0&&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">2,www.onetruemedia.com/shared?p=23501567911f18fe8b4543&skin_id=0&&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OlgaTarziu spune:

Iuliana CIA scrie pe tine. Da mai merg in vacanta!!!!!!!!!!!!!Abia astept. Vai greu o sa treaca astea 2 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Olga eu nu-ti arunc rosiile ca n-am decit pentru o salata, adica vreo trei si nu ma indur ...

Monule foarte frumoase pozele, iar fetele si mamicile arata foarte bine

Oana lu'Alex si Isabella s-a comportat la fel dupa ce mi-a facut febra doua nopti, mi se incretise daca nu albise parul. Cred ca imi imaginez ce ai fi vrut sa-i faci copilului, ca si eu am fost pe aproape, dar m-am oprit la timp si am plins zdravan. Incearca sa fii cit mai calma, sa vezi ca o sa-i treaca. Isabella urla si batea din picioare, la inceput m-am enervat rau de tot, ii spuneam sa termine dar ea facea si mai si, pina am schimbat tactica, batea din picior, bateam si eu... acum a devenit un joc si nu mai urla nici ea nici eu

Fetelor, io sint tare mindra de mine , ia uitati numai cit de verde sint , e a doua zi de pace si liniste in casa mea, doar sotul a mai certat-o un pic pe Isabella, insa eu am fost fata ascultatoare, am citit tot ce-ati scris si... surpriza... functioneaza. Doamne ce bine ma simt, iar Isabella parca a devenit mai intelegatoare, bineinteles ca, citeodata o santajez cind vreau sa faca ceva, ba o bombonica, ba un iepuras micut de cioco


Daniela si micuta Isabella
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, poze in casuta galbena de sus , www.dropshots.com/danelutza" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns omustata spune:

Citesc ce scrieti de cateva zile (nu am ajuns inca la zi) si vreau sa va spun ca, daca pana acum eram mandra ca fac parte din acest grup, acum, cu regret imi dau seama ca nu mai sunt mandra deloc. Nu am participat la discutie decat la inceputul ei si ma bucur foarte tare, pentru ca s-a ajuns la ceva incredibil.

Vreau sa va scriu numai cateva randuri si dupa asta nu cred ca voi mai scrie prea des pe acest forum. Nu m-a jignit absolut nimeni cu nimic, am fost doar un cititor, dar efectiv toata discutia mi-a lasat un gust amar.

Ce vroiam sa va spun este ca si Maya stie alfabetul, stie numerele si culorile. Si ce daca? Nu am spus-o pe forum pentru ca nu mi se pare important, nu pentru ca "mi-e frica sa o spun". Nu o cred cu absolut nimic mai desteapta pentru ca stie toate astea, asa cum acum, privind retrospectiv, nu cred ca a fost cu nimic mai prejos decat alti copii pentru ca a mers atat de tarziu si a fost mult timp atat de in urma la motricitate. Acum nici nu se mai cunoaste diferenta. Nu am facut si nici nu voi face niciodata (sper) din Maya o eroina pentru ca a avut o operatie pe inima. A avut un ghinion, sper singurul din viata ei, acum este bine si gata. De ce ar fi mai presus decat alti copii pentru asta? Nu doresc nici unui copil sa treaca prin ce a trecut ea, dar daca un copil nu trece printr-un necaz nu este deloc mai prejos decat altul care a trecut.

babygirl-ai spus foarte frumos ceea ce gandesc si eu de fapt. Mi-ar place sa te cunosc mai bine pentru ca-mi place mult cum gandesti si cum o cresti pe Ema. Cred ca am ce invata de la tine.

Acestea fiind spuse, mi-ar place sa stau de vorba cu multe dintre voi si-mi stiti adresa de e-mail, dar deocamdata simt nevoia sa stau departe de aceste discutii ca sa nu ma incarc inutil cu energie negativa.

Sper sa reveniti la sentimente mai bune.

Olga si Maya (28.05.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana C spune:

Nu stiam ca a ma mindri cu fetita mea este o rusine ... Se pare ca nu mai am ce cauta aici.

Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OlgaTarziu spune:

Hai mai fetelor, ce faceti? Pai da nu se poate sa se intmple asta. Olgaaaaaaaaaaaaaa

In ideea ca necazul vine cand ti-e lumea mai draga.... Azi am fost la mall sa cumparam sandale si alte cele pt vacanta. In Old Navy ii spun lui barbatu-meu sa se uite la Tony cat aleg ceva tricouri pt ei. La un moment dat il vad cautand si-mi spune ca l-a pierdut pe Tony. Incep sa caut in magazin, strig, nu e. Unul sta in fata magazinului, celalalt se uita in jur. Eu ii spun ca a iesit si e undeva in mall. Merg la casierita ii spun ca mi-am pierdut copilul si am nevoie de ajutor. Vine managera, da prin statie la toata lumea, la toti security guard din mall descrierea lui Tony. In 30 minute cat a durat toata faza eram pamantie, eram la un pas de a ma prabusi. Niciodata in viata mea nu am simtito panica si un chin mai mare. Aveam senzatia ca ma strange cineva de gat. Cand l-am vazut pe barbatu-meu venind cu el in brate.... L-au gasit security guards, l-au oprit 2. DD a fost cu noi. Putea sa il ia cineva de mana si sa plece si nu-l mai gaseam niciodata, putea sa iasa pe usi ca stie sa deschida si.... Plangeam si-l tneam strans in brate iar el ma mangaia si spunea "sorry mami", te-am speriat, Te iubesc.

Inca nu pot respira normal.... Cum se poate schimba toata viata in cateva secunde.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

OlgaT, doamne, asta este stresul vietii mele de cind am copii: sa nu pierd sau sa-mi ia cineva copiii (in afara de boala lor, bineinteles)! Nici nu-mi pot imagina prin ce ai trecut!!! Bine ca l-ati gasit, jumatate de ora a fost mult, foarte mult sa nu-ti gasesti copilul!

OlgaM, hai te rog eu treci peste ce s-a spus cu atit mai mult cu cit nu ti-a spus nimeni ceva personal. Se mai intimpla, fetele sint obosite, eu ma inteleg pe mine si pe fiecare in parte. Avem nevoie de confirmarea, mai ales mamicile care stau acasa, ca ceea ce facem e bine si e recunoscut, se vede, intelegi? Si la urma urmei chiar daca s-au aruncat niste vorbe, nu au fost chiar atit de grave ca sa nu se poata uita si merge mai departe. Au fost locuri pe acest forum unde s-au intimplat lucruri mult mai urite. Si mie imi pare rau cind se ajunge la discutii, dar la urma urmelor sintem oameni si oamenii gresesc, chiar daca aici ne desfasuram numai in virtual. Si eu ma laud cit cuprinde, cred ca in viata mea nu m-am laudat ca in planul virtual, si eu imi pun cenusa in cap, la fel, niciodata nu m-am desfiintat mai tare decit o fac in scris, pentru ca in plan fizic nu a curaj sa spun atitea, chiar tot ce gindesc. Normal ca mai dau si cu bita in balta, la fel de normal este sa intru in conflict cu persoanele care au alta parere decit mine si tot la fel de normal este sa primesc atunci cind fac ceva bun si frumos. Si cred ca ceea ce spun este valabil pentru multe fete de aici, daca nu chiar pentru toate. Eu iti scriu si pe email, ca-mi esti draga, dar as prefera sa fii aici, cu noi, asa cum ai fost de la inceput.
OanaC, ce am scris e valabil si pentru tine! A ne lua jucariile si a pleca nu e intotdeauna singura solutie de a rezolva o problema.
Adina, Androix, ajutati-ma!!! Ca restul fetelor au dat bir cu fugitii, Loreen, Elisor si altele. Hai, nu ma lasati asa, ca saptamina viitoare incepe scoala si am nevoie de liniste aici, da!?!

Mai e nevoie sa va spun ca la noi ninge!?! Imi vine sa ma duc in... Caraibe!

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/Aurice#date/2008-02-23/18:30:04" target="_blank">AGATA, www.dropshots.com/Aurice#date/2007-12-02/10:49:08" target="_blank">TUDORA si www.dropshots.com/Aurice#date/2008-01-20/18:33:43" target="_blank">LISANDRU

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia... nu problema.

Mergi la inceput