Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (109)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Maruntzico parca mai erau fete care ziceau la fel. Bee spunea ca a patit asa cu fata ei, i-a introdus cereale seara si se trezea ff des din cauza crampelor. Uite pe mine personal ma cam baloneaza laptele cu cereale (musli). Si eu vreau sa incerc sa vad cum se comporta Teo.

Alinus de Iulius Teodor (10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Mai, dar ce rochitza diafana are Yanisa si ce decor campenesc. Si mami ce slabuta e. Auzi, da' tu vrei sa ajungi skiny de tot? Iti sta ff bine asa.

Alinus de Iulius Teodor (10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

quote:
Originally posted by carpatina

quote:
Originally posted by devylla
Vreau sa stiu de ceapa...sa ii bag?Sau nu?Si cand pasez legumele,bag si ceapa la pasat?Am asa o retinere.



Ceapa .. da la fiert (acolo intrebai daca sa-i bagi, nu? ) si nu la pasat.

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Da,la fiert ziceam...i-am pus cam un sfert de ceapa mica,sper sa nu fie prea mult.Multumesc


Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

quote:
Originally posted by alinus_25

Mai, dar ce rochitza diafana are Yanisa si ce decor campenesc. [b]




www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

quote:
Originally posted by alinus_25

dulcetzii Alexia Cristina de mami Gema si papanashilor Andrei Gabriel de mami Valentina22 si Andrei David de mami Andreea_deea Sa fiti cu totii sanatosi si norocosi!

Danuta multzam de tort, ca eu tarie nu servesc, iar cafea rareori. Nu servesti si un ceai???
Petrecere frumoasa!

Alinus de Iulius Teodor (10.10.2007)



Hai ca pun si de un ceai si asa trebuie sa stau pe la bucatarie sa pazesc supa fetei,nu de alta,dar acu vreo doua zile am ars-o..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Yaia si mie mi se face pofta de mers cu bb la bazin cand vad pozele voastre. Se observa ca-i place balaceala.

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

quote:
Originally posted by Yaia
Aoleu, ati vorbit de tort, iar visez indience cu frisca la noapte!



Eu visez la ecleruri din sarcina si am nascut si ecler tot nu am mancat. dar vine mama in 2 saptamani si aduce cu ea, sa vedem daca nu se strica.

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

quote:
Originally posted by adimercedes

quote:
Originally posted by alinus_25
Bee, Adimercedes, eu cu problema asta ma confrunt de mai bine de 1 luna, insa m-am gandit mereu ca merita sa ma sacrific, si in plus, al meu mereu a fost foooarte puturos la supt.
Problema e ca pe aici prin Moldova mereu mi s-a dat peste nas... ca ce idee e asta sa difersific copilul la 6 luni??!, ca mai are nevoie si de hrana solida, nu doar de lapte... Acum parca as vrea si eu sa pot dormi macar 3 ore legat noaptea... Dupa cum imi spunea si Alinus de Iulius Teodor (10.10.2007)



[b]Alinus
, hmmm, te inteleg perfect. Macar eu dorm noaptea chiar ok cateodata. De ex, azi noapte, culcata de la 7:40 s-a trezit doar la 5:55 azi dimineata. Boierie, ce mai?!? Insa am avut si nopti cu trezit si la 2-3, si la 5, ca eram cu ochii in gura dimineata. Sa stii ca cel mai bun barometru e copilul tau.

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."





Of, nici nu vreau sa socotesc cat a dormit Lisa ta. Uite ca am pus cu rosu...
Teo a adormit aseara aproape la 11, si s-a trezit sa pape la 1, 3, 5si 15 cand nu mai vroia sa adoarma, apoi iarasi la 7, 8 si la 9.15 s-a trezit de tot.
Insa de oboseala am comis-o rau de tot noaptea trecuta... am uitat sa-l schimb la 5 cum faceam de obicei (era a3a trezire!!! si eu aveam ochii lipitzi), si atata ce s-a foit saracutzul, normal ca nu mai vroia sa adoarma.



Alinus de Iulius Teodor (10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Maruntzico vizionandu-le pe toate, m-am prins ca ati dus fata la studio foto. Bravo mami, asa amintiri mai zic si eu. Le va aprecia cu siguranta cand va fi mare.

Alinus de Iulius Teodor (10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Eu o sterg, astept sa se trezeasca Teo sa plecam la plimbare. Si in plus nu am chef sa ma aratati cu degetul ca v-am umplut capitolul... ca eu capitol nou nu stiu sa fac.




Alinus de Iulius Teodor (10.10.2007)

Mergi la inceput