Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (109)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by alinus_25

Of, nici nu vreau sa socotesc cat a dormit Lisa ta. Uite ca am pus cu rosu...
Teo a adormit aseara aproape la 11, si s-a trezit sa pape la 1, 3, 5si 15 cand nu mai vroia sa adoarma, apoi iarasi la 7, 8 si la 9.15 s-a trezit de tot.
Insa de oboseala am comis-o rau de tot noaptea trecuta... am uitat sa-l schimb la 5 cum faceam de obicei (era a3a trezire!!! si eu aveam ochii lipitzi), si atata ce s-a foit saracutzul, normal ca nu mai vroia sa adoarma.

Alinus de Iulius Teodor (10.10.2007)



Alinus, dar ziua doarme mai mult Teutzu' tau?? Ca Lisa doarme cate 20-30 de minute, cel mai adesea in repprize de cate 3 ori! Daca doarme 1h in una din alea 3 reprize sunt de-a dreptul in extaz, ca apuc si eu sa mananc fara gogalz, sa ma duc si eu la buda fara sa urle dupa mine copilul . Si mai sta si numai cate 15-20 de minute intr-un loc. Deh, fiecare cu personalitatea lui. Azi m-a muncit ca pe hotii de cai. Doar m-a lasat sa dorm azi noapte, nuh?

Din astea cu uitatul de scutec am patit si eu. S-a trezit azi noapte si eu i-am bagat suzeta si nu intelegeam de ce se tot foieste. Si am schimbat-o, i-am scos suzeta si i-am dat sa pape.

Dar mi-e draaagaaaa de imi vine sa o pupacesc toata ziua si toata noaptea!!! Mai comentez eu, dar nu as schimba-o pt nimic in lume!!!!

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiciDe2007 spune:

continuam AICI

Mergi la inceput