Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (159)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Vad ca parca parca Antonia e mai bine! Porumbito, daca mai vb cu Bambo, spune-i ca ne gandim la ele si incearca sa o incurajezi!
Donia, sanatate multa! Si multa putere mami! E bine ca ai inceput antibiotic, e clar ca deja e o infectie. Ai grija de tine!
Noi suntem relativ OK, fost la dr. cica are punct hernie ombilicala intr-adevar, dar nu n ecesita operatie acum. Se poate retrage de la sine, mai ales ca cica oricum are abdomenul mare si muschii sunt inca in transformare. Cica are si niste ganglioni cervicali inflamati si eczema pe gamba.
Tratament nica, doar niste crema pt eczema, Trixera.
Otita s-a vindecat, a urlat Maria-sa la aparatul ala cu lumina in varf, dupa care s-a potolit si a inceput sa-i smulga dr. hartiile de pe birou.
Sper ca Bambo si Antonia sa aibe noapte usoara si va doresc la toate la fel!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

porumbita, intrebat acasa, mi-a zis mama de chestia www.actavis.com.ro/ro/news/Plastospray_comunicat.htm" target="_blank">aceasta. i-am explicat ca e vb de oparit cu apa fiarta, arsuri de grad 2, a zis ca asta ar functiona in caz ca mai are nevoie sa aplice ceva si acasa, dar nu stie exact de la ce varsta se poate folosi (mama nu e pediatru)... oricum, sunt convinsa ca si medicii ii vor recomanda ceva... doamne, sa se refaca repede!!! bambo, numai ganduri bune pt voi


Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

BAMBO,ma rog sa treceti cat mai repee de faza asta grea!!!Pup frumoasa Antonia!

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)

"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Am intrat sa vad cum se simte micutza Antonia. Vad ca totul merge spre bine, Doamne ajuta! Porumbita, multumim mult pentru vesti.
Toata ziua m-am gandit la Bambo si la micuta ei, frumoasele noastre, prin ce trec....Va fi bine, trebuie sa fie bine.


ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)

David al meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

Bambo, sa aveti o noapte usoara, suntem alaturi de voi.
Sunt inca socata de ceea ce am aflat. Sa dea DD sa se vindece cat mai repede si sa scapati de spital.
Porumbita ti-am trimis pm.

Bebinuta de Ada(30 nov)
poze Ada
varsta Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

ma tot gandesc la fetele nastre dragi,cum or fi...,sper din suflet sa se recupereze repede Antonia si sa uite acest incident...Bambo,fii puternica si nu uita ca santem alaturi de voi,ne rugam la doamne doamne sa fie bine

somn usor dragele mele


Mamica stralucitoare
6+ + Crinuta 1 Nov 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns porumbita80 spune:

quote:
Originally posted by a_deju

porumbita, intrebat acasa, mi-a zis mama de chestia www.actavis.com.ro/ro/news/Plastospray_comunicat.htm" target="_blank">aceasta. i-am explicat ca e vb de oparit cu apa fiarta, arsuri de grad 2, a zis ca asta ar functiona in caz ca mai are nevoie sa aplice ceva si acasa, dar nu stie exact de la ce varsta se poate folosi (mama nu e pediatru)... oricum, sunt convinsa ca si medicii ii vor recomanda ceva... doamne, sa se refaca repede!!! bambo, numai ganduri bune pt voi


Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx



Despre spreyul ala iam zis si eu sa caute sotul ei, ca eu pe net am gasit informatii, i-am zis sa caute al ei sot si sa-l arate la doctori. Oricum Roxy va multumeste pe toate pentru ganduri bune

Stela 27s cu printesa Cleopatra+Mario Gabriel(31.10.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns porumbita80 spune:

quote:
Originally posted by bebinuta

Bambo, sa aveti o noapte usoara, suntem alaturi de voi.
Sunt inca socata de ceea ce am aflat. Sa dea DD sa se vindece cat mai repede si sa scapati de spital.
Porumbita ti-am trimis pm.

Bebinuta de Ada(30 nov)
poze Ada
varsta Ada


Da exact asa aratau, eu stiu ca fartimiu foarte repede sa vindecat cu ele si avea arsuri gradul 3, dar nustiu daca merg si la copii. Am sa-i dau lui Roxy datele sa mearga sotul sa intrebe in farmacii, poate gaseste si in Iasi.Merci mult de info.Roxy la sigur o sa va multumeasca cand vin acasa

Stela 27s cu printesa Cleopatra+Mario Gabriel(31.10.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraco spune:

Of,of,of nu pot sa cred...Bambo sper sa treceti cat mai repede de faza asta si sa uite repede Antonia de durere si de halate albe.Iti urez putere si nervi de otel in spital si sa o pupi si din partea noastra mult,mult si sper din tot sufletul sa se faca repede bine.Nici nu pot sa-mi imaginez papusica ta cu ochii mari bandajata...of
Am vazut si eu poze faine,faine...
Nu stiu ce si cui mai vroiam sa spun...poate maine. Merg la somn ca azi am aflat numai de-ale rele..of,ce zi.Revin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

1000 de pupici pentru Antonia si tot atatea ganduri bune pentru mamica ei sa treaca repede manutza si fatza!

si eu cred ca am deranjat-o dimineata, am sunat-o la primul impuls, abia adormise fata ..dar roxy o draguta ca intotdeauna!


Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput