Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (159)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns porumbita80 spune:

Am fost la spital la Bambo, care ati trecut prin cosmarul cu spitalele stiti cum este. Roxy e terminata saraca, si fizic si psihologic.Mii ciuda pe mine ca nu am fost puternica sa ma abtin si cand le-am vazut am inceput sa plang si eu si Roxy, Antonia dormea saracuta. Pe fata a inceput sa se prinda rana, dar pe brat e mai nasol. Are bandaj pe brate. Seara ii face calmant, Antonia saracuta e speriata de cei in halate,e agitata, normal la ce stres este pe acolo.Vineri tot posibilu sa vina fetele acasa. Am inteles ca doar cu creme o dau, si antibiotic plus pentru febra supozitoare.Roxy a cerut sa la externeze dar au zis doar pe proprie raspundere, si nu sa riscat.In rest ce sa va zic vai de capul lor, se chinuie ambele.Ma doare sufletu sa le vad acolo.Am sa va tin la curent cu evolueaza lucrurile.

Stela 27s cu printesa Cleopatra+Mario Gabriel(31.10.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

off bambo acum am citit; multa sanatate Antoniei
donia dar cu tine ce e?

eu am inceput de cateva zile sa iau vitamine: "1 a day" se numesc; nu vad inca nici o schimbare, dar saptamana trecut aam fost foarte obosita, si simteam ca nu-mi pot reveni
stephanie s-a culcat aseara la 11:30 - o puneam in pat si dupa 2-3 minute incepea sa planga - o fi fost de la dinti sau de la vaccin, ca a trecut o saptamana

multumim de aprecieri pentru poze: unde sunt fetele cu Tudi pe jos, de fapt ele asa il iubesc si il pupa pe el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luly spune:

Salutare fetelor!
Nu stau mult, vreau doar sa transmit sanatate multa-muuuuulta Antoniei sa se refaca cat mai repede si Bambo- tb sa fi tare.
Donia sanatate multa si tie sa scapi cat mai repede. Ce faci, mai alaptezi?
Madaluta si noi tot Priorixul l-am facut(ieri, si n-am avut nici o reactie la el).

Ma bucur ca v-au placut pozele si va cred ca vi s-a facut dor de mare ca si mie mi se facuse ca n-o mai vazusem de vreo luna (de pe plaja, ca asa o vad zilnic deoarece am portul in fata).

Fetelor vad ca tot pomeniti de Baby Einstein. Am si eu o rugaminte maaaaare la fetele care il au - il vreau si eu. Ma poate ajuta si pe mine cineva?

Luly mamica de Maria Isabela si Diana Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

luly, da, eu am vreo 10 :) unele nu se vad extraordinar, sau poate e doar vina playerului meu.. da' in orice caz, am :) trage-ma de maneca sa nu uit (eventual si de numaru' dentistului :)) ), si de ne-om vedea zilele astea, cu mare placere le inaintez la copiat :)


Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Salutare de la mare... departare!
Am vazut toate pozele cu toata lumea si m-am bucurat de ele, mai ales ca unele dintre voi erati cam foarte restante...!
Eu am inceput de aseara sa iau antibiotic, asta dupa ce ii spuneam sotului ca imi vine sa imi smulg amigdalele si sa dau cu ele de toti peretii... apoi m-am uitat in oglinda si am vazut ca mai aveau putin si-mi sareau singure din gat... deci am hotarat ca trec la masuri mai drastice, intrucat dupa 5 zile de boala eu eram mai rau si mai rau. Asa ca am sperante ca o sa fie bine, oricum azi nu mai simt nevoia sa cad din picioare, ci doar sa ma sprijin de toti peretii.
Din pacate Cristinel e si el mucos, Roxana tuseste din toate puterile... vai de mucii nostri!
Oricum, va multumesc din nou ca va ganditi la noi, de acum ar trebui sa urmeze vesti mai bune

dianav, ai incercat sa ii dai ceva pentru durere? sa-i masezi gingiile cu gelurile alea almante, sau sa-i dai Camomila, poate chiar vreo doza de Paracetamol, Nurofen, sa vezi daca o ajuta? Poate se pregatesc caninii de iesire, la Cristi am observat ca la iesirea ultimului canin a fost singura data cand a avut dureri.

porumbita, multumim pentru vesti! E greu sa se externeze cu arsurile inca atat de proaspete, ca ea nu poate sa ii faca pansamentele acasa. Insa imi dau seama cat de greu ii este! Doamne ajuta sa treaca repede si ajunga acasa sanatoasa papusica mica. Singurul lucru bun e ca arsurile se vindeca mai usor si mai frumos la copii decat la adulti.

ruxandra, saptamana asta e vacanta, macar am scapat de dusul la scoala... oricum nu as fi putut, iar asta ar fi insemnat sa o tin pe Roxana acasa.

luly, da, mai alaptez. Ieri stateam pe jos in sufragerie si Cristi chiar venea la cate o gura tot la 10 minute... de plictiseala, probabil, ca n-am avut putere sa ma joc cu el. Insa ieri am simtit ca a fost un pic cam mult cu suptul, eram la capatul puterilor si a venit si sotul tarziu acasa, ca m-ar mai fi salvat el.



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Doamne.... am citit doar ultima pagina... Bambo, ma gandesc la voi... sper sa se recupereze repede..... nu stiu exact ce a patit nora mea cea frumoasa...am citit ca are bandaje... s-a oparit cumva???? Ma voi gandi la voiYagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006) varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

fetelor , pupici ! ezistam !

D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

quote:
Originally posted by adinazot

Poze Ale

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)

"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"




Ale e superba, superba!

Album
http://picasaweb.google.com/nicole.poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

quote:
Originally posted by luly



Fetelor vad ca tot pomeniti de Baby Einstein. Am si eu o rugaminte maaaaare la fetele care il au - il vreau si eu. Ma poate ajuta si pe mine cineva?

Luly mamica de Maria Isabela si Diana Andreea




le avem noi, cred ca pe toate, spune-ti ce va lipseste si vedem cum vi le trimit.



Album
http://picasaweb.google.com/nicole.poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

bamboimi pare asa de rau pt frumoasa Antonia si saracuta cat o fi durut-o... nici nu-mi vine sa ma gandesc. Sa dea d-zeu sa treaca cat mai repede asta peste voi.
nu am auzit de nici un plasture dar daca exista, eu i-l cumpar si i-l trimit. Chiar o sa merg la farmacie sa intreb daca exista asa ceva.
pe micuta antonia


Album
http://picasaweb.google.com/nicole.poze

Mergi la inceput