Bucurii de sept-oct 2006 (113)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

quote:
Originally posted by GETY

Puteti sa ma ajutati?
Eu ma confrunt cu niste problemute in privinta Mariei: pe langa ca nu prea vorbeste, cand se intalneste cu ccc copii de varsta ei nici nu-i baga in seama. In casa este de capul ei, nici nu prea ne baga in seama, este cam distanta si "rece" ii zicem noi. Nu-i mamoasa, nu-i pupacioasa, daca o iei de mana primul lucru: vrea sa si-o elibereze. Nici nu stim cum se ne mai purtam cu ea.
Eu zic ca e doar o perioada trecatoare. Sa o duci mereu in mijlocul copiilor, chiar daca ea nu-i baga in seama. Cu timpul se va juca si ea cu ei. Ruxa a fost la fel de retrasa pana pe la 11luni, nu cauta compania copiilor si se juca singurica mereu. Acum se bucura f tare cand mergem la "piii" si nu prea se mai joaca singura nici in casa. Ne vrea macar in camera daca ea se joaca. La desene nu se uita singura. Mamoasa/pupacioasa nu e de felul ei, seamana cu tati. Eu o pup si fortat cateodata ca mi-e tare draga cand face niste mutritze ale ei. Momentele ei de iubire sunt dimineata la trezire si seara la culcare. Altfel te pupa doar daca vrea ceva . De manutza merge destul de rar, ii place sa alerge singura.




*************************ANDRA, mami de gargaritza (10oct2006)
15kg lost 8kg to go until the NEW ME!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Neataaaaa!

Haideti la , mamici!

Sandra, Mirabelac, multumesc pentru sfaturi. De-acum ies zilnic in parc si o sa ne mai intalnim cu copii si poate o sa ne bage si pe noi in seama mai mult.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna dimineata!
Gety, multumesc pentru cafea. Zic si eu ca fetele, sa o duci pe Maria in mijlocul copiilor cat se poate de mult.
Roxana, imi pare rau de experienta cu gradinita.
Sandra, cum se mai simte Ruxa? I-a trecut febra?


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Neatza! Saru'mana de , Gety! Zic si eu ca fetele, nu cred ca e caz de ingrijorare deocamdata. Vladut e interesat doar de copiii mai mari, dar si acolo doar sa-i priveasca, in rest in parc, la locurile de joaca se joaca mai mult singur. La pupat n prea sta, are doar momente cand vine si ne pupa, mai ales cand ne vede pe noi ca ne pupam.

Sandra - si noi cu noapte agtata , fara febra, dar cu vegheat de la 3.30 pana pe la 5.30. Acuma doarme...performanta rar intalnita la el. Noua ne iese o maseluta sigur,a doua, ca are un hematom sub gingie . Asa zic si eu, ferice de mamicile cu copii mai dintzosi . eu speram sa-i iasa toti pana sa nasc, dar se pare ca nu, o sa tot avem nopti zbuciumate cu amandoi prunci acasa

Mami 35+ cu Daria si Vladic (17.10.2006)
Vladic
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Merci de cafea Gety, asa este cu iesitul la copii, trebuie sa intre in contact cat mai mult sa se obisnuiasca, David plangea intr-un timp cand vedea multa lume, pe timpul iernii nu prea l-am dus in colectivitate si se dezobisnuise, mergea mai mult in carut. Acum iesim mai des si plange cand intram in casa, cum vede scara blocului incepe sa fuga inapoi... de jucat nu prea se joaca cu copii, mai mult urla daca ii iau jucariile sau dupa jucariile lor chiar.

*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Cristina, dar Vladic cati dinti are?

Ca Maria are toti 8 incisivii si 1 singura maseluta. A doua sta sa iasa sub gingie. Si nici un canin.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

neatza.

Gety, mai treci pe dincolo?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

neatza si multumesc de cafea

Roxana01, grea 'lupta' pt.gasirea unei gradinite pt.Daria. Dar cu mama ta nu o poti lasa ? Sau inca mai lucreaza ? Eu incep lucru de luna viitoare si o sa-l las pe Vlad cu mama si cu socrela, in ture, deci sunt super norocoasa ca am 2 bone (fara sa platesc salariu) Dar de la 3 ani il dau si eu pe Vlad la gradi. O prietena imi spunea de o gradinita de stat de pe la Ramnicu' Sarat, daca te incanta zona, suna-ma sa-ti spun detalii

Gety, stai linistita cu pitica ta, ca nu e prea sociabila. Nici Vlad nu pot sa spun ca se joaca cu alti copii de varsta lui, se cam ignora, se joaca mai mult singurel pt.ca asa s-a obisnuit; abia de acum pot sa zic ca incepe sa comunice cu alti copii, de-aia si vreau sa-l duc la gradi de la 3 ani pt.socializare !!!


Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

neata si la noi si multumim de cafeluta.

Oauu Lilina incepi serviciul....ce ai gasit ??Te-ai scos cu bonele .

POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

salutare!

scumpick, sanatate multa lui Luca si sa nu mai aveti nici o problema!
Elenia, bine ai revenit cu noutati depste voi!
Gety, nici Eric nu vorbeste cuvinte pe care sa le intelegem in afara de kk, nu e mamos, pupacios, nu ma lasa sa-l tin de mana decat cand are vreun obstacol de trecut si trebuie sa se sprijine de ceva! cu copii e prietenos, dar ca eu cred ca asta este efectul cresei! nu stiu cum ar fi fost daca sttaea acasa cu mine! as aca zic si eu ca restul mamicilor ca nu cred ca e motiv de ingrijorare si du-o mai des la copii! incet incet o sa se obisnuiasca cu ei si o s-ai bage in seama!
Monique, Cristina, va tinem pumnii cu eruptiile dentare si sa treceti usor peste! asa e si la noi, fiecare eruptie e insotita de febra si lipsa poftei de mancare!
Roxana, mult succes cu gradinitza sa gasesti totusi ceva care sa-ti placa!
lilina, reacomodare usoara si fara prea mult stres la servici!
Mephela, noutati despre voi nu ne spui?
sephora, spor si succes la tot ce faci! te asteptam pe aici! insanatosire grabnica lui Matti.

Noi suntem bine, ne-am revenit complet, doar ceva mucisori dar astia fac parte din decor!

Va pup si o duminica placuta!


Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput