Bucurii de sept-oct 2006 (113)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

beatrix multumim dar nu noi aveam pb cu eruptiile dentare. La noi au aparut chiar usor . Avem deja 4 maselute dar nu a facut "urit" deloc...poate s-a mai trezit peste noapte cite o data dar atit in rest ne-am trezit cu ele in gurita.

Eu cred ca toti copii trebuie sa socializeze cit mai mult, chiar daca unor mamici nu le place de "moaca" altor mamici ( am intilnit cazuri in parc). Sa ii tinem cit putem printre copii chiar daca se mai ciondanesc pe diverse jucarele.Acum mai depinde si de personalitatea fiecaruia dar in principiu cred ca astfel se rezolva problemele de genul asta.Noi nu prea avem pb cu Cosmi e destul de sociabila chiar inebunita dupa " pii"= copii.

POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdinaF spune:

Buna fetelor!

ma trag singura de urechi c-am absentat, dar eu efectiv nu mai razbesc cu facutul curatzeniei (aici avem Pastele sapt . viitoare), ingrijit 2 copilasi , curatzat gradina, facut mancare...dar ce sa fac, e singurul job de unde nu ne putem da demisia :)

vad ca unele dintre voi suntetzi ingrijorate da faptul ca nu se joaca kinderii cu alti copii de varsta lor, dar fetelor, la nici 1 an jumate, n-are cum sa se intample lucrul asta in adevaratul sens al cuvantului.
La ai mei - ca de, au varsta apropiata :), jucatul impreuna inseamana: fuga unul dupa celalalt, jocul de cucu-bau!, sezutul in acelasi cos de rufe sau cutie de carton, strigatul dupa ciori si cam atat. Dar e f. normal, cred ca pe la 2 ani, 2 ani jumate poti astepta intr-adevar sa interactzioneze in adevaratul sens al cuvantului.

Gety, si Alex a avut o faza cand se ocupa doar cu el insusi, dar i-a trecut dupa ub timp. Acum s-a facut un pupacios, dar intre timp i-a trecut lui Fabi pupaceala, deci se schumba tot timpul...

Andra, si noi am fost de curand in aeroport, si a fost highlight, recomand celor care au posibilitatea. Acum cand le vad pe cer (si pe la noi trec multe)striga amandoi :UUUUUUUUU!

lexi, mie imi place manacare la Mc aici, poate e doar un caz particular acolo la voi.Si sunt f. des oferte de produse noi, nu acelasi lucru zi de zi. Aici unde stau eu sunt pline tot timpul (am 2 in zona).

roxana imi pare rau de faza cu gradinitzele, si jalnic cu mancatul asta pe care cand il taie capul. Succes la cautat!

va pup si ne mai auzim!




Adina, imblanzitoare de Fabian si Alexander (06.10.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

AdinaF, spor la treburi. Saptamana viitoare mancam cozonaci facuti de tine, nu?

Multumesc pentru raspunsuri. Problema este ca si cu noi este cateodata (in ultimul timp mai des) mai indiferenta. Azi am fost in parc, s-a oprit la tricicleta unui copil un pic mai mare si baietelul s-a oferit sa o loveasca peste fata. N-a patit nimic, dar a inceput sa planga si n-a mai vrut jos din brate cand am vrut sa o cobor langa niste fetite mai de varsta ei.

Ce sa-i faci? Se intampla.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

GETY hai nu mai fi suparata ca se face ea mare si o sa se schimbe....iar astfel de incidente o sa tot fie inca nu sti cum reactioneaza fiecare copil, nici macar propriul tau copil in diferite situatii.

POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:



114





*************************ANDRA, mami de gargaritza (10oct2006)
15kg lost 8kg to go until the NEW ME!

Mergi la inceput