Bucurii de sept-oct 2006 (113)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Eu am topait de zor pana acum. Ma bucur ca a inceput un nou sezon Dansez pentru tine.

Elenia, bine ai revenit cu noutati despre tine si Darius!
Gety, eu i-am dat urzici Narcisei, tot cu mamaliguta. A mancat, nu foarte mult, dar a mancat.
Sanatate multa lui Luca!
Ramo, spor la invatat.

Va doresc o noapte frumoasa!


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Buna dimineata . E gata -luta.

Flavia LA MULTI ANI ! ( scuze pt intirziere) Sa fi sanatoasa si sa ai parte numai de bucurii si impliniri.

eleņia bine ai revenit. Infarix se gaseste la farmaciile Dona, daca poate sa ajunga bunica.

Gety eu ii dizolv oscilo in putina apa intr-un biberon dupa care il dau sa-l bea.


Bafta viitoarelor soferite (Alina si Ramo) la condus si invatat legislatie.

POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:



La multi ani

Flavia

Imi cer scuze ca nu te-am felicitat ieri, dar n-am intrat deloc pe net.

Am vorbit cu Andra , n-a avut net, sper sa scrie cat de curand.

Multe incurajari din partea mea viitoarelor soferitze.

Ma bucur ca Eric si Luca sunt mai bine!

Eu i-am dat urzici si spanac. Urzicile nu i-au placut, dar spanac a mancat doua portii. Cu mamaliguta.

Elenia, da, se gaseste Infanrix injectabil in farmacii. In ce oras sta mama ta?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana01 spune:

Buna fetelor!

Am revenit si eu dupa o saptamana de lipsa (motivata de faptul ca am fost singura, sotul a foast plecat, Daria ma obosea fooooarte mult). eu nu va pot scrie decat cand ea doarme si saptamana asta am stat si eu in pat cat ea dormea.

nici n-am apucat sa citesc din urma, dar sper sa nu va suparati. am intrat sa va dau vesti despre noi.

am fost ieri cu Daria sa vedem o gradinita. fetele din titan o stiu, cea din vila de langa parc. am plecat plina de speranta, ziceam ca, gata, mi-o si inscriu pt la toamna. in curte cand am intrat mi-a placut ce-am vazut, curticica de joaca, cladire frumoasa. Copiii tocmai soseau, mi se parea mie ca sunt genul cu care as lasa-o pe daria (ce sa zic, fac si figuri!!!!). Inauntru, frumusel ce vedeam, copiii erau fericiti ca ajunsesera la gradi si ca scapa de parinti. cand sa vb cu directoarea, poc, aflu ca s-au terminat inscrierile din ianurie!. mai ramasesera cateva locuri in febr dar nu mai erau disponibile nici alea. imi zice ca imi da nr ei de tel, daca se retrage cineva s-o mai sun. intreb de la ce varsta primesc si, poc din nou, primesc doar de la 3 ani!!!! ii multumesc si plec, ce sa mai fac!

si imi spusese o vecina cu mandrie ca o daduse pe fetita ei (de varsta cu Daria) la o gradinita tot la titan, la complex. Eu stiam de la Itzy ca nu au spatiu de joaca afara, lucru pe care mi-l doresc. Dar asa de incantata era vecina (nu o dusese inca pe fetita, din aprilie) incat am zis ca merita sa o vad, mai ales ca primea de la 1.5 ani. de la inceput nu mi-a placut ca urcam niste scari destul de multe pt mine, dar trec cu vederea. ajung inauntru, erau vreo 6 copii de toate varstele (de la varsta dariei pana la 6 ani) care se jucau, intr-un spatiu care mie mi s-a parut cam parfuit. am vb cu o tipa acolo, timp in care o fetita avea un pachet de biscuti cu crema de visine sau capsuni, la care toti atentau si pe care se bateau toti (si cea de varsta dariei). ca sa se poarte ca o gazda, doamna respectiva ii da dariei o ciocolatica kinder, la care eu refuz repede, ca nu i-am dat niciodata ciocolata Dariei. Nu mi s-a parut deloc profesional, vorbim de faptul ca era si 9.30 dimineata. fii-mea-i pofticioasa, o si vedeam toata ziua mnacand prostii de la alti copii pe acolo (ca dupa a scos niste sticks-uri alt copil si s-au pus iar pe mancat). si pt programul scurt, de la 8-13, fara mic dejun si pranz, pretul este de 600 ron. m-am crucit si am plecat. acum sunt cam ingrijorata, ca nu prea stiu unde sa ma mai duc.

asa ca, fetele din Titan, daca mai aveti vreo idee, spuneti-mi si mie. mi-a zis o verisoara ca o prietena de-a ei are copilul de 1 an la o cresa de stat si ca e foarte multumita. ca au foarte mare grija de el, atata timp cat si ea are grija de ingrijitoare si educatoare. asa incat iau in considerare si aceasta varianta, ca oricum sunt dispusa sa dau 500-600 roni, ii dau ori personalului, ori directoarei, mi-e indiferent. voi ce credeti?

hai ca vorba multa saracia omului. va pup si revin.

Roxana & cocutzel Daria (06.09.06) + Burti- bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Scumpik_lui, prin cate ati trecut si voi! Multa sanatate lui Luca in continuare!

Eu i-am dat ieri o portie de urzici cu spanac, prima oara s-a uitat mai atent la culoare si a inceput sa dea din cap a "nu", dar pana la urma a mancat. Azi ii amestec cu piure un pic.

Pana la urma i-am dizolvat Oscillo in apa si l-am tras cu seringa de la Nurofen si i l-am dat.

Cuscrele, ce faceeeeeti?



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Elenia, bine ai revenit cu vesti.

Roxana01, bafta multa sa gasesti o gradinita asa cum trebuie!

Puteti sa ma ajutati?
Eu ma confrunt cu niste problemute in privinta Mariei: pe langa ca nu prea vorbeste, cand se intalneste cu ccc copii de varsta ei nici nu-i baga in seama. In casa este de capul ei, nici nu prea ne baga in seama, este cam distanta si "rece" ii zicem noi. Nu-i mamoasa, nu-i pupacioasa, daca o iei de mana primul lucru: vrea sa si-o elibereze. Nici nu stim cum se ne mai purtam cu ea.


Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Gety m-a lasat memoria si am uitat sa-ti raspund la intrebarea cu olita, cat a fost bolnavior am lasat-o moarta si de curand am inceput din nou, mare succes nu avem, adica sta pe olita dar nu face nik. Mai aiurea este ca sotul nu prea il pune, desi face la ore cam fixe, eu nu sunt acasa sa-l pun... s-o invata el pana la urma.

Despre Maria, din cate am vazut-o eu zic ca e super ok, era foarte vesela si se juca, mie mi s-a parut un copil normal. Acum nu stiu evolutia ei de la inceput dar pot sa-ti spun ca si David a avut perioade cand se purta ciudat cu mine, ceva de genul ca pe la 1 an se ducea la toata lumea numai la mine nu... ma simteam oribil, parca ma pedepsea ca l-am lasat... acum i-a trecut si ma pupa toata ziua, ma striga prin casa cand sunt la serviciu. In concluzie, nu stiu ce sfat sa-ti dau, poate mai sunt copii care se comporta asa, David urla daca vreun copil atinge ceva ce e al lui, chiar ii bate pe copiii care se ating de carut sau vreo jucarie.


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Roxana01 si Cristina pot lipsi cat vor de pe forum ca-s gravidutze din nou. Dar restul lumii unde e? Nemotivat, nemotivat, nemotivat!

Mirabelac, eu ce sa zic, s-ar putea sa fie si de la maselute, ca vad ca sta cu manutza in guritza isi verifica gingiile. Eu stau toata ziua cu ea acasa, poate o fi si ea o fire mai independenta, cine stie?



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Roxana imi pare rau de experienta avuta cu gradinitele. Uite aici o lista cu toate gradi din sect 3 ...cred ca tb sa le iei la vizitat .
http://www.util21.ro/invatamant/crese-gradinite-Bucuresti-3.htm. Incerca sa vb cu Roxana ( cu Deea). Ea are in fata blocului o gradinita cu o curte mare...arata bine din exterior. Vezi ce stie de ea.Altei idei nu am momentan .Pupici.

POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Buna seara!
Raportam o zi foarte "umblata"...dar si copil cu febra 38. Cauza o banuiesc, dar nu sunt sigura. Are gingia umflata rau, cred ca ies o masea si un canin.
La noi nu a fost dinte fara 3-4nopti agitate si fara febra . Off, de i-ar iesi odata toti. Ce bine de Eloise si Itzy...dorm linistite fetele.
Raportam si o intrevedere scurta de 5min cu printzisorul Matteo, daca a fost bolnavior nu am mai iesit impreuna asa des ca inainte si ne era tare dor de el si de mamica lui cea super ocupata .
Pe Ruxa am dus-o ieri in vizita in aeroport si tare i-a mai placut, a vazut si avioanele...v-am zis ca suntem plimbarete. Dar pe plan local noi, nu o intrecem pe Mamilili cu al ei Mathias .



*************************ANDRA, mami de gargaritza (10oct2006)
15kg lost 8kg to go until the NEW ME!

Mergi la inceput