Bucurii de sept-oct 2006 (113)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Mirabelac, sa stii ca am citit articolul respectiv, este foarte important, ca acum nu se stie daca este din cauze genetice sau alimentatie gresitaaa.
Si Maria mea ajunsese pe la 12,5 kg., dar acum de cand "pedaleaza" a scazut, are undeva intre 12 si 12,5 kg.
Catelul a fost mortal, l-am lasat sa-mi "curete" tot monitorul, o tineam si pe Maria in brate si cand l-a vazut a inceput sa "vorbeasca": mmma-mmma, ga-ga-ga, pa-pa-pa.

Cu seringa de la Nurofen ii dau si vitaminele, sta sa ii dau, acum sa i le plasez direct in gurita e un pic mai greu.

Alina, bafta in continuare. Instructorul daca e asa solicitat, trebuie sa fie si la fel de bun.

Voi ati gatit urzici la copii? Eu i-am dat acum vreo 2 zile cu mamaliguta si i-a placut, acum am gatit din nou, am adaugat si spanac, si astept sa-i dau sa pape.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

quote:
Originally posted by Mirabelac



M-am bagat si eu la dieta, ziua mananac salate de legume sau fructe, dar mai scap si la produse de patiserie cateodata.


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)





Mirabelac, sa stii ca-s bune si gratarele dincarne de vitel la diete.
Maria stii cum se joaca cu mingea? Se apleaca, o rpinde cu mana si o arunca, iar merge in 4 labe dupa ea si tot asa. Mai rau este ca nu o pot lua in parc, ca nu-i da cu piciorul.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

LA MULTI ANI, FLAVIA RAMONA!


Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Beatrix, ma bucur ca este mai bine Eric si ca a inceput sa pape. Inseamna ca este pe drumul cel bun. La noi, dupa ce trece febra de 38 ar trebui intervenit cu antitermice.


Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpik_lui spune:


Eu am lipsit motivat...ca am stat mai mult pe la medic cu Luca si pe la socri, dar in sfarsit au plecat amandoi in anglia si am scapat, suntem mai liberi
Am fost la medic luni, miercuri si joi pentru ai face infra rosu in gat, ca numai nu ii trecea afta.Abia ieri se vedea ca incepe sa se treaca. Azi suntem liberi ca nu mergem la control ci abia maine dimineata. Pe mine m-a terminat de bani dr iar Luca saracul e terminat fara lapte, are o saptamana de cand nu mai bea, iar de macarea asta s-a saturat, ieri a facut greva foamei, iar azi a luat doar 2 linguri de ciorba. Nimic nu mai vrea sa bage in gura, cred ca simte lipsa laptelui. Sper ca de maine sa-i de-a voie sa bea lapte, ca a si slabit 500g in 5 zile

Am vazut pozele cu Maria (Gety) tunsa 0, e dulce, cu SAndra in Franta si cu Vladone cu papa singurel . Am mai vazut niste poze dar nu-mi amintesc cu cine

*************************************************************

Anca, mamica de Luca (17.10.2006)
Poze Luca, www.onetruemedia.com/shared?p=1b1d8202eeec5393b9d6a5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmuletz, www.youngnutrition.net/member/tickers/72401/ticker5.png" target="_blank">Uite ce mare sunt!!!
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpik_lui spune:

mi-am amintit...erau pozele cu Tasia si Mario

LA MULTI ANI!!! FLAVIA, multa sanatate si o zi minunata!

*************************************************************

Anca, mamica de Luca (17.10.2006)
Poze Luca, www.onetruemedia.com/shared?p=1b1d8202eeec5393b9d6a5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmuletz, www.youngnutrition.net/member/tickers/72401/ticker5.png" target="_blank">Uite ce mare sunt!!!
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

FLAVIA !!!


Xandrutza, stiu ca Itzy chiuleste numai daca are treaba. Doar o necajeam un pic...ai vazut cate postari ale ei au urmat .

Lilina, sa va fie de deochi! Filmezi copilul cand e super cuminte? Vrem si-un Picasso...

Gety, urzici nu i-am dat doar spanac si nu i-a placut deloooc.

Alina, mult mult succes la examen.

Ramo, spor la invatat. Hai ca nu-i tare greu...de 2-3 ori ajunge daca citesti regulamentul .

Mira, eu ii dau Oscilo in apa.





*************************ANDRA, mami de gargaritza (10oct2006)
15kg lost 8kg to go until the NEW ME!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eleņia spune:

buna seara
imi pare atat de rau ca am lipsit atat de mult
dar nu mai am net s plus de asta am fff multe ore de lucru
imi e tare dor de voi
sincer nici nu am citit din urma


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eleņia spune:

vreau sa va salut pe toate
cristina felicitari pt bb2(Daria)de asemeni s roxanei (victor)
sa va spun despre darius care e un scump s in sfarsit in decembrie pe 29 am reusit sa il botez(mai tarziu dar asa a fost sa fie)
stam bine la capitolul greutate s daci s cu mancatul nu stam chiar rau(are 13kg s 80 de cm)foarte vorbaret in limba lui s numai cand are el chef spune cuvinte
in rest sanatos s voios
vroiam sa va intreb despre vaccinul infrarix daca se gaseste s injectabil in tara?
pt ca darius e in rom. la bunicasa s zice ca nu a gasit decat din cel care se da pe cale orala
aici in spania a au alt sistem de vaccinare s acum la un an jumate trebuie sa faca pentavalentul s aici e injectabil s vreau sa il fac tot injectabil daca este in tara
va multumesc s va pupez
sa aveti o primavara minunata aluturi de bucuriile s familiile voastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

quote:
Originally posted by microbu

FLAVIA !!!


Xandrutza, stiu ca Itzy chiuleste numai daca are treaba. Doar o necajeam un pic...ai vazut cate postari ale ei au urmat .

*************************ANDRA, mami de gargaritza (10oct2006)
15kg lost 8kg to go until the NEW ME!






Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput