Bucurii de sept-oct 2006 (113)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

ce liniste pe aici? pe unde umblati mamici?

am vazut toate pozele, Tasia si Mario, care e leit taticu' (sper sa nu se supere mamica), Sandra la Paris, tu arati foarte bine, se vede ca ai slabit si Maria cheliutza cu ochii mari!
Lexi, tinem pumnii sa-si fi revenit Maria cu somnul! am citit si eu vestea trista despre Ovidiu Iuliu Moldovan!

Noi continuam tot cu febra si lipsa poftei de mancare! azi sper deosebire de ieri am reusit sa mancam fructe dar de la borcan! cele proaspete nu le-a vrut! Sa vedem cum evoluam ca daca o tinem asa mergem la o intalneala cu domna doftor!


Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

Noi am fost la ortoped azi si am scapat de gips. Vladone si-a mangaiat si scarpinat manutza dupa ce i-a scos gipsul, ca un catelus care isi linge rana. In fine, vad ca isi foloseste bine mana...sper sa fie ok. Asta inseamna ca la noapte o sa am parte de

Gety, la multi ani mamei tale, sa fie sanatoasa !!!



Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:



Cred ca incep sa pun absente ca la scoala si apoi fac sedinta in cancelarie daca scadem sau nu cate-un punct la purtare. Unde sunteti, fetelor?

Am vazut toate pozele si m-am delectat: Tasia arati f bine si la nas si la corp. Si eu cred ca Mario seamana cu tati, poate doar culoarea parului s-o fi luat de la tine. SAndra, olala, ce pooooooze! Chiar daca sejurul a fost scurt ai avut timp sa bifezi o multime de obiective. Gety, abia astept sa vad si live noul look al Mariei.

Noi ne-am intalnit azi cu Cretzolina la un loc de joaca. Ne-au alergat copiii de-a trebuit sa ne refacem energia la McD. Am pacatuit, recunosc, dar sunt inca in cursa pentru slabit pan' la Pasti.

Lilina, ce bine c-a scapat Vladone de ghips, ma bucur mult pentru voi! Somn usor pana dimineata!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Lilina - ce bine ca ati scapat mai repede de ghips! Imi imaginez ca a fost tare induiusator sa-l vezi cum isi pipaie manuta dupa atata timp.

Beatrix - voi cum sunteti? sper ca mai bine decat erati dimineata.

Am vazut si eu pozele! Bucuriile au crescut, asta-i sigur!

Mami 35+ cu Daria si Vladic (17.10.2006)
Vladic
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Lilina, ce ma bucur ca ati scapat de chin.

Am vazut toate pozeleeee anuntate; sunt niste minunatii de copii frumosi si e o mare placere sa-i privesti cum cresc.

Lexi, tare mult as vrea sa ne vedem cum sa nu. Dar sa stau si eu mai mult de 2zile, fii sigura ca data viitoare va fi si gargaritza cu mine.

Gety, mamei tale. Cum sa se incheie shoppingul? 5-6 rochite, 2 pantaloni smecheri, 3-4 tricouri si ceva carticele colorate si frumoase. Piesa de rezistenta este o rochita alba cu multe gargaritze pe ea .

Beatrix, sar'na pt compliment. Esti o draguta .

Tasia, ce bine ca ne-ai adus noutati si poze cu voi.



*************************ANDRA, mami de gargaritza (10oct2006)
15kg lost 8kg to go until the NEW ME!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

pap singurel

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Lilina, bine ca ati scapat de ghops si va dorim sa nu mai aveti parte de cazaturi serioase! Ce fain papa Vladutz!

fetelor, gluma gluma, acum serios vorbind, sper ca sunteti bine cu toate si bucuriile la fel!



Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Eeeeei asa da, v-ati animat!

Lilina, ce fain papa Vladone singurel! Avem si noi castronas ca al vostru! Ce-ti pasa, ai baiat descurcaret,iese la agatat, da cu matura, papa singur!

Beatrix, sper din tot sufletul sa se insanatoseasca Molecula cat mai repede!

Sa ma laud si eu cu pruncul: de cate ori m-aude ca stranut vine repede c-un servetel si mi-l indeasa sub nas, imitand in acelasi timp ce-ar trebui eu sa fac. Lui ii iese ceva de genul respiratiei Lamaze dar eu-s tot mandra ca stie cum trebuie suflat nasul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

MamiLili, ce haioasa eshti :))))

beatrix, multumim

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Haideti, ca n-am avut niciodata nota scazuta la purtare (era o mare rusine pe vremea mea), asa ca raspund la apel.

Sandra si Maria a primit niste hainute de la o verisoara de-a sotului cand a venit din strainataturi si mi-s asa de dragi, abia astept sa o imbrac cu ele, dar sunt de vara.

Lilina, bravo! lui Vladone.

Eu mi-am propus de maine sa o invat sa bea cu cana cu pai, sa-mi tineti pumnii. Cred ca am sa pun lapte in ea, ca-i singurul lichid pe care-l iubeste la nebunie.

MamiLili, v-ati delectat cu un "Chicken Premiere"? Vii in Iasi curand?

Lexi, felicitari pentru caninutz
!


Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput