Bucurii de sept-oct 2006 (113)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

quote:
Originally posted by lilina


Gety, la multi ani mamei tale, sa fie sanatoasa !!!





Multumesc!
Si bine ati scapat de ghips!


quote:
Originally posted by Microbu



Gety, mamei tale.

Pupici si tie!

Asa creste Maria Diana



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Lilina, senc iu! Asa-s eu, mai

Gety, sa-ti spun sincer, Xan s-a delectat cu un "Chicken premiere", mie nu-mi prea place ca e prea "ierbos", adica are prea multe condimente pe chifla. Eu am halit un Fish. Si-o inghe.

Shame on me, in liceu am avut mai mereu nota scazuta la purtare .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Buna dimineata si haideti la luta matinala.

Lilina yupiiii ce bine ca ati scapat de ghips.Ce dulce e Vladut cum papa el singurel , si cu mina imobilizata saracu.. Am vazut si faza cu matura, are mama baiat vrednic numa sa-l tina parca ii vad cind or mai creste si ii punem sa-si faca curat la ei in camera ca nu vrea nicunul..

Am vazut toate pozele anuntate cu Sandra la Paris, sa-ti fie de bine. Am fost si eu pe la 12 ani dar nu mai tin minte prea multe. Cu Maria tunsa cheliuta,ii creste ei perisorul si ii face mami codite.

Am vazut si pozele Tasiei, le asteptam pe cele cu piticul tuns.

Ignatica imi pare rau pt pierderea suferita, fi puternica si optimista, DD te va ajuta sigur sa mai faci un fratior sau o surioara lu David.

POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Noi suntem bine. Ieri am fost iar la un loc de joaca ( la Auchan)unde Cosmi s-a distrat de minune, asta pt ca era urat afara. Cind ii zicem Cosmi vrei la bile ....ea da "a bile" si nu mai scapam toata ziua de ea pina nu mergem. Azi noapte pe la 4 s-a trezit ca vroia lapte dar mai vroia si "itzi" adica la desene ca asa le-a botezat

POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Neatza! vin si eu la , cu tot cu maraiciul din dotare . Oare o sa ajung si eu la perioada cand n-o sa-mi mai maraie pruncul asta?

Lilina - tare fain papa Vladis!!! Ce curat ii in jurul lui! La noi e mancare peste tot cand mananca Vladic singurel!

MamiLili -erai si tu campioana la pozne de aveai nota mica la purtare Nici mie nu mi-a placut chicken premiere, tot fan fishmack am ramas. Mai nou nici din asta nu-mi trebuie, in schimb as tot manca placinta cu cirese.

Mami 35+ cu Daria si Vladic (17.10.2006)
Vladic
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna dimineata! Multumesc pentru cafea, Monique!
Noi ieri am fost plimbarete si cand am ajuns acasa, nu am mai deschis calculatorul. Am tras un pui de somn, in schimb. Cum v-a spus si Lili, eu am papat "Cicken Premiere", imi place tare mult gustul chiflei. Si o inghetata
Gety, la multi mamei tale! Ieri a fost si ziua tatalui meu. Sa ne traiasca!
Lilina, felicitari lui Vladone, mananca foarte frumos!
Beatrix, multumim de intrebare, cretzolina e bine, face pozne, iar eu fac fata Sau cel putin incerc. Multa sanatate lui Eric!
Am admirat pozele cu Maria de Gety si Mario de Tasia. Acum ma pregatesc de-o fuga la Paris, multumita Sandrei.
Lexi, ma bucur ca Maria a inceput sa doarma mai bine. Sunt si eu fericita ca a castigat Don Costel; pe de alta parte regret ca am ramas fara Ovidiu Iuliu Moldovan.
Cristina, Vladut, sa nu mai fie maraici.


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

neatza, am dormit nashpa rau, Vlad s-a trezit pe la 4 si a plans de mama focului, a trebuit sa-l iau de la el din patut si sa-l aduc la noi in pat, apoi am dormit taaare rau, s-a foit intruna....am ochii cat cepele....vreau si eu o noapte normala in care sa doooorm, ca in timpul zilei nu pot dormi pt.ca ma simt mai rau

xandrutza, la multi ani pt.tatal tau

monique, asa faceam si eu cand eram mica, spalam vase, faceam curat....apoi se ruga mama de mine si eu ma fofilam....acum n-am incotro

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

am si eu o intrebare !!!! Vlad are la un ochi, spre interior, o umflatura mica rosie, cred ca e "ulcior" sau ceva...nu stiu ce...
ce pot sa fac ? cu ce as putea sa-i dau ?

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Iete-te! S-a reanimat forumul!

Neata, mamici!

Monique_new, multumim pentru cafea. Eu sunt in forma de dimineata, vad ca mai rasare si soarele de dupa nori, ca ieri a fost cam urat afara si a si plouat spre seara.
Chiar nu stiu daca o sa se indeseasca parul, o sa verific pe pielea Mariei. Mamicile pe care le-am intrebat aici pe forum au zis ca "da", ieri a venit o fosta colega de facultate de-a sotului si mi-a zis ca si ea l-a ras cu lama pe cap pe primul baiat si tot nu i s-a indesit.

Mai ce Bucurii vorbarete aveti!

Maria inca "tace si face"!

Xandrutza, La multi ani tatalui tau! Cumva nascut in '49?





Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Lilina, eu cand ii faceam masaj Mariei la ochisor, foloseam Kanamicina, deci nu dauna la ochisor de copil de 5 luni. Si in tineretile mele am folosit Kanamicina pentru urcioare.


Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput