Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (107)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luy spune:

A fost odata ca niciodata, ca de n-ar fi, nu s-ar mai povesti; traiau 4 feti frumosi cu stea in frunte, mandri si curajosi, de li se dusese faima in lume. Afland ei unii despre altii, au vrut sa se cunoasca si sa se masoare intre ei, sa vada care este cel mai vrednic de admiratia celorlalti. Si-au trimis soli si au stabilit sa se intalneasca in prag de primavara, cand da coltul ierbii, iar natura se trezeste la viata si sangele tanar clocoteste in vene.
Si iata ca veni si ziua in care se intalnira; 4 mandri feciori, falnici ca brazii priveau unii la altii, fiecare gandindu-se in sinea lui ca infruntarea se va dovedi mai grea decat crezuse. Caci toti erau frumosi si bine claditi.
- Ei, cum vreti sa ne masuram, intreba unul dintre ei. In buzdugane sa ne lovim, in sabii sa ne taiem, ori in lupta sa ne luptam ?
- Ba in iubire, caci ea te face mai puternic, iti da taria sa sfarimi muntii, sa treci marile si aripi sa zbori peste cele mai adanci prapastii ! zise altul.
Ceilalti se privira mirati, caci nu mai auzisera de asemenea intrecere. Dar avand minti luminate si inimi curate, le placu propunerea si acceptara pe loc.
- Dar suntem tineri inca, si poate nu am cunoscut cu totii focul mistuitor al dragostei… Pentru ca sansele sa fie egale, haideti sa vorbim despre dragostea pentru cele care ne-au dat viata, caci toti am fost binecuvantati cu mame care ne-au socotit comorile lor cele mai de pret, zise din nou cel ce propusese aceasta inedita intrecere.
Si cei patru feti-frumosi isi deschisera inima pe rand.
frumosul cu parul balai Michael de Piciulika
grai primul, purtand o lumina calda in priviri:
“Eu, pentru mama mea, as fi in stare sa ma imbrac zilnic in corail, doar ca sa fiu asortat cu ea; m-as catapulta din scaunul de masa pana la cer, sa culeg o stea si m-as intoarce sa i-o prind in par; as sta tot timpul in gura cu suzeta inscriptionata “ I love mama”; de mi-ar cadea vreunul din cei doi dinti, as ruga-o pe Zana Maseluta sa-mi dea in schimb 100 de ani fericiti petrecuti alaturi de mama si tata; toate meciurile de baschet pe care le-as castiga i le-as dedica ei; iar de as fi un faraon, i-as inalta o piramida, sa ramana peste milenii ca semn al imensei dragoste pe care i-o port”
atlleticul Tudor de Yaia
spuse purtand pe buze un zambet irezistibil:
“Eu as dansa in fiecare zi samba, doar pentru placerea ei de a ne distra impreuna; as infrunta nametii, oricat de mari, sa ajung la ea, doar sa o privesc si sa-i spun ca o iubesc; as traversa inot oceanul si m-as scufunda in adancul lui, sa caut cea mai frumoasa perla si sa i-o aduc in dar; de l-as intalni pe Mos Craciun, l-as ruga sa vina in fiecare zi la ea si sa-i aduca tot ce isi doreste”
voinicul Mihai de Raluca
prinse a vorbi si el:
“Mamei mele i-as impleti in fiecare zi o cununa de flori si i-as pune-o pe frunte, caci ea este regina mea ! Alaturi de sora mea, i-as canta cele mai frumoase cantece si i-as recita cele mai frumoase versuri, sa-i umplem inima de bucurie”
curajosul Alexandru de Adhnana
rosti cu o voce plina de intelepciune:
“Daca as prinde pestisorul de aur, l-as ruga sa-mi indeplineasca o singura dorinta: sa-i dea mamei mele tot ce si-a dorit vreodata, iar eu as inconjura-o cu dragostea mea si as face-o sa se simta cea mai binecuvantata mama de pe lume.”

Si astfel se convinsera feciorii mandri ca fiecare dintre ei era cel mai bun, cel mai frumos, cel mai curajos si iubitor pentru mama lui. Si se intoarsera la casele lor, sa le stranga tare in brate si sa le spuna “La multi ani de ziua ta, mama !”

Le uram si noi celor patru sarbatoriti La multi ani ! , sa fie sanatosi, fericiti, neinfricati si sa nu uite nici o clipa ca mamele lor le-au daruit cel mai de pret dar pe care-l vor primi vreodata : viata.


Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Luy...mi-au dat lacrimile:)
eu zic sa te mai mentii asa la inaltime pana implinesc toti mandrii 6 luni, dar dupa aia sa iei o pauza ca sa ai inspiratie in august, sept si oct cabnd fac puii un an



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Mai mamica Luy,s-a zbarlit pielea pe mine si m-ai facut sa plang pt. a nu stiu cita oara!
Michael de preafrumoasa mami Piciulika cu oki de peruzea!
Tudorde harnicutza-furnicutza-dansatoare-inotatoare mami Yaia
Mihai de mami Raluca clujeanca(daca nu fac vreo confuzie!)
Alexandru de mami Adhnana,pt care-ai fost cel mai pretios dar venit de la Doamne-Doamne printr-un FIV reusit!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Inainte de miezul noptii vreau sa urez La Multi Ani, sarbatoritilor de azi!!!!!


Michael de Piciulika
Tudor Cristian de Yaia
Mihai de Raluca
Alexandru de Adhnana


Sa fiti sanatosi si sa le umpleti viata parintilor vostrii cu cat mai multe bucurii!

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by Sabina



Nana, tu ce mai faci mamico? cum mai e rana de la picior?



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.




Groaznica, in sensul ca puroiaza si se prelinge cand stau in picioare. Mentionez ca iau antibiotic, ma dau cu apa oxigentata si rivanol, desi astia au zis sa nu iau nimic ca nu va fi nevoie.Marti ajung la control si vad atunci. Acum ma focusez pe fluturas care azi a papat toate mesele cu lingurita,mai marait, il mai facea tati un avion, si tot asa. A papat 535ml plus 6 lingurite de budinca de orez si o lungurita de supa crema de cartof, morcov, pastarnac si patrunjel. >Sa vedem maine ce va fi.

Yaia, la multi ani lui Cristian.
un ursulet scump de Pciulika.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)

Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veroboroda spune:

Luy, esti fenomenala cu urarile tale. Te tuc dulce de tot.
Erina, frumoasa foc bebelina ta si tare zanbareata.
Betty, am citit si eu retele tale si mi se par interesante; sigur le voi incerca si eu zilele astea.
ANdreea 11, ce harnicuta esti ,mamica. Eu abia mai am timp sa gatesc pe fuga cate ceva de papa pentru noi, dar sa mai fac si mucenici...
Fug la nani ca mi se inchid ochii.Noapte buna, copiii!
Mami de bebe Bianca Elena(29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Ne-am intors si noi din oras:a fost o seara suuupppeeerrrbbbaaa!Am ras de ne-am prapadit,am papat calamari,peste dorada si alte delicatesuri,superprajiturele numai bune de pus pe popou!Nu ne mai venea sa plecam.Daca nu ne-ar fi asteptat copiii akasa,dadeam iama si printr-un club

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Cuscra,n-am eu timp sa incarc niste poze,sa vezi tristete si pe fatza lui Mihnutzu!
Plus ca in seara asta a stat cu soacra mea cit m-am dat eu in barci prin oras,si mi-a raportat ca numai a suspinat:acu' c-o fi dupa Teo mama,sau Teo a ta,nu mai stiu!Ca soacra ii tot repeta:gata mamaitza,vine Teo acum
Va tzuc dulce si pe tine si pe nor'mea!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Sabinelu':succes total cu Gheo!Vad ca haleste baiatul fara pb!Si sa nu uit:esti fff dulcica tunsa asa!
Nana,ma bucur pt Andreiutzu,da-mi pare rau pt piciorul tau!Offf ,imi inchipui ce greu iti este!Dar ti-au smuls unghia la spital,sau e un panaritiu?Am pierdut patania asta,imi cer scuze!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Io bananai singura pe-aici?
Eeeeeeeeee,schimbul 3?
Am intrat si eu binedispusa de la 3 Stella fara alcool si voi a-ti dat bir cu fugitii?

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput