Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (107)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Cumatraaaaaaaaaaa,ai ajuns cu bine?50/h,regulamentar?

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Haideti sa va spun o veste dragutza:Mirella76,mami de Raoul,are acum in burtika o fetitza!E fff fericita!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Cred ca-mi iau si eu viraj spre pat,n-am cu cine sa ma conversez,desi chef am....

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Raspund si eu cu intarziere...

Aniast tare dragut Vladi si atent la mami a lui..faina si noua jucarie! Nu m-am gandit sa schimb pediatra,caci pana acum a fost ok...sa mai vedem cum o mai fi pe parcurs.
Roxana si eu ma gandeam ca ar trebui fierte separat,caci legumele sunt gata mai repede...
Celia multumim...dar Andreea ta ce mai face?
Gabriela,Diwana
Adi am zis ca nu ma iau dupa dr.,asa ca nici vorba de sare in papa fetei.
Ana condoleante!
Cecilia Miru a mea ii multumeste lui Cristi pt. urare.
Gabitz,Annisia,Betty,Diwana multa sanatate bebicilor!
Veroboroda eu i-am mai dat banana cu mar,portocala(suc)si de la borcanel mar cu afine,caise.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Teo ma bucur ca te-a binedispus iesirea...eu am iesit cu doua prietene,la o pizza,dar nu mi-a picat prea bine...m-am dres insa cu un suc de grepfruit.Pe mine ma intreba al meu sot cum de am venit asa repede,de ce n-am mai stat?

Nana imi pare bine sa aud ca papa Andreiutul



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Mandarinutza, Isabeluta, Danuta, Roxana, Slippers, Piciulika, Maria, Diwana, Erina, Cecilia, Celia, Teodora, Betty, Nana, aveti toate cate un de la Tudor pentru urari. Si spera ca nu va suparati daca are un special pentru Luy, pentru ca urarea ei pentru el a facut-o pe mami sa planga!

Luy, multumesc din suflet, esti fenomenala. Voiam sa-ti spun zilele trecute ca din confruntarea papanashi vs. dulcetzele eu te-am declarat pe tine castigatoare!

Multumim mult ca ne-ati fost alaturi si ne-ati incurajat in timpul primelor problemute de sanatate. Au trecut acum cu totul si speram sa nu mai vina nici la noi, si nici la ceilalti colegi de odisee. Multa sanatate bolnaviorilor (vad ca numarul celor bolnaviori creste, din pacate).

Scuze ca nu am reusit sa va urez o zi a mamei fantastica. Sper ca asa a fost! Noi azi am fost la ora de inot, apoi am pus de o oala de sarmale si am picat cu totii franti (somn toti 3 in patul mare de la 16 la 19, premiera!) Si cum Tudor adoarme mai tarziu, am ajuns la calculator abia acum. Oricum, multe flori si ganduri bune de la noi.
Noapte buna!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Si am uitat sa uram LA MULTE LUNITE colegilor de sarbatoare! Sper ca ne iertai intarzierea...de, pretrecerea, bat-o vina!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Piciulika, multumim. Imi vine sa-l „pap” tot pe faraon Michael-foarte frumoase foto –amintiri nepretuite. Trece timpul papanas Michael creste si-ti faci tu zulufata ta.
Devylla, multumi de buchet-superbe sunt freziile, ador mirosul lor. Iar de foto cu mogaldeata si mami – sunt super.
Gabitz,sanatate multa Elizei.
Annisia, sanatate lui Yannis, pupam mamica suparata si sa descoperiti de la ce vine pierderea in greutate.
Sabina, sanatate multa copiilor.
Isabela, sanatate multa lui Vlad .Si cu serviciu bine ca ai reintrat in program.
Betty, sanatate multa lui Mario.
Vero , felicitari pentru papacioasa Bianca. Cred ca ar trebui sa faci cum iti dicteaza instinctul de mama.
Ana, sanatate multa Mirunei , sa nu ia si Vlad.
Tomasa , succes cu botezul , sa iasa asa cum va doriti.
Andries ,sa va traiasca micul crestin.
Diwana, sanatate multa lui Rares.... e „diversificat „ cu atatea medicamente.offf....
Andreea, felicitari pentru”pa” lui Cris.
Luy, superbe urari.
Teo , sa va fie de bine iesirea si delicatesele.
Multumim de vesti frumoase ,ii dorim Mirelei sarcina usoara.
Dana, multumim de intrebare.
Andreea e cu mucisori multi, supermofturoasa ...offff...frate-su are o forma mai usoara, stari subfebrile amandoi...sper sa le treaca repede. A fost destul de dificil cu Andreea , ca a trebuit sa ma impart intre bucatarie –copt sfintisori, facut papa si dulceata mofturoasa. Andrei a fost cu tati si a oferit flori bunicilor...


mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Am intrat pe la 2 (1 la noi) doar ca sa vad daca Luy ne-a urat ceva.
Si citeam la vale - vad ca se facea ora 21 si ora 22 si Luy tot posta... dar nimic pentru noi!
Si deja ma gandeam: "hai, nu fi copila: nu are cum sa faca zilnic urari... si ultima lunutza i-a urat atat de frumos - ce-ai mai vrea sa inventeze acum?!" Si ma consolasem.
Si, inainte de miezul noptzii, ca printzesa din poveste, Luy facu vraja. Si-atunci sa vezi plans!!!!!

Luy, esti fenomenala, esti emotzionanta, esti inventiva, esti paranormala cu memoria ta, esti delicata, esti o dulce ca ne dedici atata din timpul tau si ne scrii povesti pentru mamici si pitici... Te rog mult, te rog iar: scrie o carte de povesti! Tzi-l dau pe Michael pe post de "muz", cum toate mamicile itzi dau muze si "muzi" , dar scrie-ne cartzi de povesti! Pliiiiiiz!
Te iubesc, Luy!

Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) www.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Situl lui Michael - parola o stim toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
Nici nu stiu ce e buna (seara, noaptea sau dimineata). Nici nu stiu daca-s schimbul 3 sau 1. DIn punctul meu de vedere (al omului care n-a dormit si nici nu se culca pana dimineata la 6), sunt in schimbul 3, de voie de nevoie. Pazesc una bucata papanash care coace iar bronsiolita. Dar despre asta mai incolo.
Sa va traiasca micutii si sa va bucurati de ei!
Sa fie sanatosi bolnaviorii si sa se faca bine, bine, repede, repede. Si voi sa fiti puternice pe langa ei!
Noi nu avem noutati remarcabile. Razvi nu-i nici diversificat macar. Insa suge la mami, mai bine, mai rau, cum o fi. Uneori ma cam chinuie. Sa mai zic ca nu mai doarme nicicum dupa ora 4? Dar uneori e 2 sau 3? Sta si suge acolo, mai in somn, mai agitat, dar suge. Sa-i scot "obectul" din gurita? Tradare! Nu vrea. Asa ca pana la 6 stau pe baricade, apoi scol barbatul, preia copchilul si dorm si eu dusa pana pe la 8. La 8 cand ma dezmeticesc, baiatul meu tot nedormit si neobosit e. Si asa ramane ziulica intreaga! O fi semanand el cu cineva (cu sora-sa care era la fel). Saptamana trecuta a bagat rasuciri: spate- burta, burta-spate.
Si cum surioara lui s-a imbolnavit de joi, domnul meu a copt raceala si mi-a trantit-o azi: direct haraieli in piept, respiratie urata si tuse. . Maine oi vedea incotro o iau.
Noapte buna si somnic minunat la toti.



Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput