Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (107)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Multumesc Maria. Teo e o dulceata! Am vazut pozele un pic mai devreme. A spus Daria ca vrea si ea o banderola ca a ei!!!

Diwana, sanatate multa lui Rares. Tinem pumnuletii strinsi sa se faca repede bine.

Fug la somnic pentru ca miine devreme am program de mers la piata.
Daria fornaia un pic in seara asta. Sper sa nu fi gresit ca am iesit cind a fost mai rece.
Noapte linistita tuturor!!!

www.flickr.com/photos/23256333@N02/sets/" target="_blank">Poze Daria ianuarie-februarie
www.flickr.com/photos/26805627@N00/sets/" target="_blank">Poze Daria
www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Multumim Erina, tinem si noi pumnii stransi pt. Daria

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Iar citesc prostii pe net si imi fac griji cat casa Daca are aia sau ailalta? Cred ca o sa inchid calculatorul, ca si asa nu sunt in forma. Va pup si va doresc sa aveti o noapte linistita cu bebelusi cuminti si fara mucisori

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Buna seara si de la noi. Pupam mamicile frumoase!
Acum am terminat mucenici. Azi Cris a fost sa duca cadouri lui stramamaie si lui mamaie. Mamaie (adica mama) are un buldog francez, o scumpete. Nu va pot descrie ce entuziasmat a fost Cris de Cookie. Nu l-am vazut in viata lui asa de entuziasmat. Radea in hohote, dadea din manute, voia sa sara pe ea. Cred ca peste un an ajunge catelul la mine....
Mai nou face PA daca ii face cineva.
Annisia daca vrei iti dau nr de telefon al unui dr de la IOMC Dumitru Matei se numeste, f bun. Eu am fost la el si m-a ajutat cu Cris cand a avut gastroenterita. Poti sa-l cauti pe net sa vezi ce CV impresionant are.
Betty nu am vrut sa supar pe nimeni cu filmuletele acelea. Nu imi venea se cred ce tragedii se pot intampla intr-un moment de frustrare. Si ca sa iti treaca supararea uite:

andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Am venit si noi de la nasi, Cristi a fost super vesel, chiar i-am dat buchetul de flori sa i-l dea el nasei, l-a prins si nu i-a mai dat drumul....in rest cuminte,a papat, a dormit si ne-a povestit la greu. Am venit acasa, i-am facut baita si cand ziceam ca e super obosit si ca nu apuca sa pape o tatzi, a papat tot(cereale) si acum povesteste in patul mare singur....nici gand sa doarma.
La capitolul papa la pranz, am reusit sa-i dau sa pape azi cam 50g piure( l-am facut asa:am pus la fiert: jumatate morcov, jumatate dovlecel, jumatate cartof, radacina patrunjel, 1/4 telina, jumatate ceapa, iar spre final putin brocolii si frunza patrunjel si putin usturoi.Azi am renuntat la piept de pui am pus pulpita fiarta separat, am pus in blender doar telina, cartof morcov, dovlecel, putin brocolii , putina carnita si putina supica strecurata cum au fiert legumele, maine am sa inlocuiesc supa cu apa plata. Baiatul meu e indragostit de apa, ar bea apa continuu, l-am mai pacalit azi cu cateva lingurite de piure cu apa si chiar i-a placut) nu l-am fortat, a papat cat a vrut.
Incercam reteta lui Betty, dar am o mare problema, nu mai merge cuptorul la aragaz, merge doar grilul si nu m-am riscat( sunt tare suparata, mi-e greu fara cuptor...il mai las pe tati sa vad daca gaseste piesa respectiva, daca nu altul, macar ca asta e aproape nou, nu cred ca are 2 ani)


uffffff, ce de bebici bolnaviori , uite cate un de la noi sa va faceti bine cat mai repede.

sarbatoritilor de azi.



Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Ma retrag si eu la nani, maine am musafiri, vin finii si trebuie sa mai pregatesc cate una alta.....daca nu am cuptor la aragaz.....fac totul pe aragaz...ufffff

Noapte buna.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

CECILIA un baietel vesel si cumintel.
NOAPTE BUNA copii.
DEVYLLA de doua zile vreu sa-ti spun TEODORA mea papa spanac si chiar ii place .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Va doresc ca ziua de 8 Martie sa fie asemenea unui buchetel de ghiocei, care sa va umple sufletul de bucurii, iar pasii vietii voastre sa fie parfumati de mireasma florilor de primavara.

mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:



La mai multe lunite pentru:

Michael de Piciulika
Tudor Cristian de Yaia
Mihai de Raluca
Alexandru de Adhnana



mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

Mergi la inceput
Mergi la inceput