Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (107)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Se pare ca numai eu bantui pe aici... Va petreceti, ce va pasa ... Trimit un cate un buchet de pt Gabitz, mami consemnata in casa, pt isabeluta ocupata cu PAGul, pt danyelle005 care zice ca n-a simtit ca-i 8 martie...
Teo, petrecere frumoasa !!! Sa te distrezi si pt noi, da ?

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Buna seara si La multi ani dragi mamici (chiar daca pe ultima suta de metri)
Sa fim sanatoase si sa ne bucuram mereu de copii nostri.

Imi pare asa de rau sa aud de bebelusi bolnaviori.
Betty, sa-i treaca repede rosul in gat lui Mario.
Gabitz, imi pare rau sa aud ca si Eliza are probleme. Draga de ea.
Sabina, nu e vina ta. Nu poti impiedica din pacate sa se imbolnaveasca copii. Tu esti o mama minunata, nu fii trista. Gheorghe e puternic si va scapa usor, mai ales cu super lapticul tau

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Luy, am aparut si eu.
Nu stiu daca e neaparat o placere masa pt Gh, pt ca nu a fost f entuziasmat. Am senzatia ca e pur si simplu cuminte. Ce haios ar fi, eu m-am pregatiot pt un bb mega atomic avand experienta anterioara, si ar fi misto sa dau oeste unu care intelege cu intelepciune din prima

Diwana, ba da e vina mea, pt ca am dus fata la gradinita. Am bagat-o in gura lupului cum s-ar zice, desi stiam ca e perioada cea mai nasoala de viroze in martie, mai e si epidemia aia de scarlatina....[pffffffffff.

betty, gabitz, cum mai sunt copiii? Gheorghe a adormit de la 9 si 10, nu se imntampla niciodata asa ceva. I-am dat totusi 2 ml de panadol, de teama febrei noaptea.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Eu nu ma prea pot concentra acum sa scriu, ma apuca iar ingrijorarea cu boala lui Rares. Acum a primit Sumetrolim, Panadol si Mucosolvan (in curand bebele meu le va fi incercat toate medicamentele de pe piata ) Nu-i mai dau nimic pana ce nu-i fac analize de la A la Z. Cred ca e alergic la Sumetrolim sau la Panadol. S-a facut mai rosu in obraji si in zona ochilor. Nu foarte tare, dar culoarea lui normala nu e asta. Asa ca nu-i mai dau. A fost si ragusit si azi si ieri. Nu stiu zau cand o sa scapam. Asta e, va trece.

Betty, multumim pt.link. Cand o sa fiu mai linistita o sa citesc.

La multi ani sarbatoritzilor zilei. Sa cresteti mari si frumosi

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

Greyeras multa sanatate ADELINEI ,cum se mai simte?
BETTY multumim atat pentru subiect cat si pt primele retete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

DIWANA o mamica ingrijorata,multa sanatate lui RARES

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:


Michael de mami Piciulika
Tudor Cristian de mami Yaia
Mihai de mami Raluca
Alexandru de mami Adhnana


Sanatate multa bebelushilor raciti!!!


Astazi a fost o zi frumoasa. La 5.50 Daria s-a trezit, a papat si ne-am dragalit vreo ora. A purtat pentru mine o pijamape care scria "O iubesc pe mami" si zeci de pupici colorati XXX. Dupa masa de prinz am iesit cu bichi la plimbare. Ploua marunt dar a urmarit cu placere stropii prin prelata transparenta.
Abia la 6 seara a venit si tati care i-a adus un catel tare haios, o pianina si un scaun de baie foarte cool.
Toata ziua a fost vesela si mi-a incalzit inima!!!

Piciulika, multumesc. Am citit ca ai updatata site-ul lui Michael. Am sa caut link-ul sa ii arat Dariei pozele.

Luy, multumim, Daria e foarte dulce, mereu ma vrea aproape si ma topesc cind imi atinge fata sau imi da cite un pupic lipicios. Ma vrea tot timpul in preajma, ne jucam mult impreuna, sunt ca o prelungire a ei. Cred ca e norocoasa ca are o mamica copilaroasa care danseaza si cinta mereu pentru ea.

Nici eu nu am inceput jurnalul pentru Daria chiar de la inceput. Nu iti fie teama iti vei aminti momentele cele mai importante.
Multumim pentru bomboane. E cool poza. Folosesti Photoshopul?

www.flickr.com/photos/23256333@N02/sets/" target="_blank">Poze Daria ianuarie-februarie
www.flickr.com/photos/26805627@N00/sets/" target="_blank">Poze Daria
www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Hnmmmm, Diwana, tu intri la subiectul fetelor din cluj? de la prieteni.
pate stiu ele un medic f bun care sa va lamureasca. biata de tine, va chinuiti de atata vreme :(((

Nana, tu ce mai faci mamico? cum mai e rana de la picior?



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

ERINA e tare frumoasa papusica ta si asa de vesela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Multumesc Mary.
Sabina, nu intru, nici nu m-am gandit, numa voua va spun ofurile mele. O sa ne intoarcem la Cluj oricum si o sa ma interesez, am o prietena care este distribuitor de medicamente si ea ii cunoaste pe dr. din Cluj.
Erina, ce frumoasa este Daria. Te cred ca te topeste.

Luy, uite ca ocupata cu necazurile mele, am uitat sa te pup pt. felicitarea minunata pe care ne-ai facut-o. Esti foarte talentata, esti plina de imaginatie, chiar nu-mi imaginez cum ai ajuns la matematica. Poate ca tu esti fata perfecta, frumoasa, desteapta, sensibila si cu o minunatie de fetitza.
Nana, ma bucur ca ai descoperit ceva ce ii place Andreiutului. Ii tin pumnii in continuare sa pape bine si sa te faca mereu fericita. Mai pune-ne poze cu el, asa de drag mi-a fost in ultima poza cu tine. Cum esti cu picioarele?
Piciule, tu esti din otel, hai ca poti sa le faci pe toate. Azi nu i-ai mai facut vreun tortuletz lui Michael, poate ceva in forma de .... piramida?

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput