*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (4)*

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

Irinouka, doamne ce frumos e palugelul cel neaormit, pupe-l mama pe el! Si ce freza de dandy are el, cu parul dat pe spate . Si ce lungan eeee.........nu degeaba se cheama Palugel cel frumusel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

si noi pe aici..intrucat cred ca ii trece piticei frica "de patut"..ca sa zic asa...scanceste ea..dar adoarme..singurica..azi a stat destul treaza..in centrul de joaca...si la plimbare in cora s-a uitat la luminile de sus..deci e timpul sa doarma...

Irinouka..frumos tare Rares..si iti seamana leit
Si apropo de dresaj..te anunt cand reusesc..in schimba sa stii ca dupa prima repriza de plans in care il lasi sa se potoleasca singur..urmatoarele vor fi mai usoare..adik..psihic..prima e grea rau..apoi..mai usor..sa vedem cu e si in noaptea asta..

Miri..tinand cont de faptul ca ti-am ascultat sfaturile pana acum..voi incerca din rasputeri sa o fac si acum cu dresajul asta...
Imi pare rau sa aud ca Bruno e bolnavior...si sper din suflet sa se refaca repede repede...

Noi le-am facut cadou mamelor..a mea si a sotului cate un album frumos frumos cu poze cu Stefi in el:)..nu le-am dat inca deoarece sunt la ploiesti (mamele)..dar abia astept sa le vad reactia...

aa..Miri..mai vroiam sa iti spun ca mi se pare tare greu cu un copil sa faci si ceva treaba prin casa..dar cu doi..iar eu am casa mica..nu e mult de facut...cum te descurci mama?...ca eu cred ca sunt din generatia celor nascuti obositi! oricum, tot respectul pentru ca reusesti sa fi o mama buna si o sotie la fel...

aaa..si sa nu uit de sotie..eu nu am chef de ..ma simt obosita in permanenta..iar cand vine seara abia astept sa dorm..offff..mental as vrea dar nu ma tin bateriile...la voi cum e fetelor...


Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlc_sandor spune:


LA MULTI ANI,MAMICI DE CLOPOTEI!





Raluca,,Sonia

http://community.webshots.com/album/562661491vXXSNd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlc_sandor spune:

KALOSALINA




Raluca,,Sonia Andreea

http://community.webshots.com/album/562661491vXXSNd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Raportam rezultate dresaj: Se pare ca puiul meu e un ingeras, de obicei nu adoarme din pricina de colici... Altfel, doarme singurel, mai ales noaptea... Acum 10 minute l-am bagat in cosulet, a plans in doua reprize de cate 2 - 3 minute, dar din pricina de burtica. Se zvarcolea tare... Acum a adormit. Fie e foarte obosit, fie revin la parerea ca nu vede Nu stiu ce sa mai cred... Sper sa nu il deoki si chiar sa fie el asa de adaptabil...

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

da, sa zicem ca a mai trecut o masa...si tot nu doarme. a scancit putin imediat ce l-am pus in pat. i-am dat-o pe suzi, l-am mangaiat pe cap, am vorbit cu el, am plecat. m-am intors, atipise cu suzi in bot. dupa 10 minute, l-am auzit forfotind prin pat. inca nu plange. sper sa nici nu inceapa. tare as vrea sa atipesc si eu macar jumatate de ra dar, iata, n-am cum. macar daca nu eram singura, atunci poate il trimiteam pe dragos afara cu el. sau pe mama.
cum ziceam...vreau inapoi programul de acum 5-6 zileeeeeeee!!!

miri, inteleg ce zici cu panica. dar daca toata lumea ar aborda la fel fiecare lucrusor din viata de zi cu zi a bebeilor nostri, poate n-ar mai fi atat de amuzant si de interesant sa vizitam forumul. :-) lasa, ca e frumos asa: unele fete sa se agite ceva mai intens, altele sa fie calme si sa le explice ce si cum. imi dau seama insa ca, uneori, rolul poate exaspera.

mama-mama, ce mai scanceste din camera cealalta...a mancat, a ragait, e uscat, ar cam avea tot ce-i trebuie...nu facea asa inainte, ce l-o fi apucat, de cateva zile?

vena, aliatudor, fetelor, multumesc mult pe aprecierile legate de palugel! un de martisor de la el pt voi si piticii vostri!

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

bishu, s-o tina baby C tot asa, sa fie tot mai cuminte!

alina tudor, eu nu stiu ce sa iti raspund la intrebarea legata de sex pt ca inca nu e cazul la mine...controlul de 6 luni va fi la 8 saptamani, din motive ce tin de doctor. asa ca sunt inca la capitolul cand totul se intampla in capul meu si e extraordinar de bine. :-))))))) dar stiu ca trezirea la realitate bate la usa.

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Yeah, right! Da' ce, credeam eu ca vand castraveti gradinarului! A atipit si el cateva minute, acolo, sa isi refaca fortele! Nu vreti sa stiti cum face! Sau cred ca stiti... Chiar ca 5 minute sunt infernal de lungi! Au trecut 2 si imi vine sa plang, ma consider o imbecila, raguseste baiatul! Oooof, de ce sunt bebeii asa de dificili?!

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Dar sunt hotarata sa merg pana la capat. Cate zile o fi nevoie. O sa ii spun si bonei sa nu il mai legene... Sa il "arunce" direct in cosulet, right after the big burp... Si voiam sa ma uit si eu la niste Sex and the City... Ma vad nevoita sa imi pun castile, ca nu inteleg nimic

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Nu stiu ce sa fac - sa rad sau sa plang?. M-am dus la el acum, e mult spus dus la el, avand in vedere ca locuim amandoi in aceeasi camera de 3 pe 3 - m-am ridicat de pe scaun sa ii dau si eu suzeta, poate-poate; sa vedeti ce fata a facut, a luat-o pe suzi in coltul gurii, o tinea intre gingii si cu jumatea cealalta de gura urla in continuare, ca un marinar cu pipa lui! Oooof, greu mai e! Ma duc sa fumez o tigara, ca prevad ca o sa intram in prelungiri si ma ia capul deja...

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput