Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (27)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

La multi ani !pentru noi,mamaicile,primul 8 Martie in calitate de mamica...anul trecut pe vremea asta stiam ca sunt insarcinata,ma durea burtica putin( o calatorie pe un drum accidentat din jud Salaj pana la Arad)am ajuns seara si aveam impreuna cu prieteni rezervat la un restaurant,dar inainte m-am dus la matetrnitate la urgente,unde dl. dr.imi spune ca e sarcina oprita in evolutie...evident falsiar in 10 martie am vazut punctuletul pe monitor ,tot la un medic ,dar in Timisoara unde am si nascut

Sa fim sanatoase alaturi de copii nostri frumosi,sa-i putem creste si sa le umplem viata de bucurii!

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by Jasmin012


BB si Ank, copiii sunt cat de cat pregatiti sa fie pusi pe olita in jurul varstei de 2 ani... mai devreme ar putea sa-l afecteze enorm dpdv emotional... poate fi chiar dezastruos, chiar daca pe moment nu-ti dai seama... daca va grabiti asa tare puteti incerca pe la 1 an jumate... pana la urma sunt doar niste mogaldete, nu se poate cere prea mult de la ei...


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza







jasmin, imi pare rau dar nu sunt deloc de acord cu tine. am o gramada de bebei in jurul meu si am vazut diferenta intre un bebe pus la olinta mai devreme si altul pus la 2 ani.....oricum depinde si de bebe sa vrea sa stea la olita!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

AnneMa,sa-ti traiasca mica crestina !

Amandoua sunteti niste frumoase...
Softurela,intradevar, mama mea si acum pastreaza felicitarile ce le faceam la scola (1 martie ,8 martie)ale mele si ale fratelui meu

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anne_Ma spune:

Jasmin, nici cu voi nu mi-e rusine. Lucas este un dragut. Ce zici, ne incuscrim?
Bianca, multumim mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

softurela, bebelusul meu suge in tipul zilei cam la 2 ore, dar noaptea mai trec si 4 ore intre mese, dar in general cam 3 ore jumate; Lucas doarme cu mine si avantajul hranitului direct la san este ca nu trebuie sa te scoli sa prepari biberonul...asta ar insemna sa-l ridic pe bebe si sa se trezeasca... eu il vad cand i se face foame pt ca se agita si cauta sanul si atunci i-l dau direct, nici nu se trezeste... asa pot spune ca doarme noaptea intreaga si invata sa faca diferenta intre noapte si zi... Iar despre cantitati nu trebuie sa ma stresez, ca=l las sa suga cat vrea, fara sa ma preocupe cat si cum; asa suntem amandoi linistiti, vad ca lui bebe ii merge bine si e fericit. Am pompita dar nu prea o mai folosesc... am refolosit-o acum cateva zile, de curiozitate, sa vad cat lapte mai am, ca mi s-au mai micsorat sanii, dar am scos fara probleme un paharel de 180 ml si asta fara sa-mi golesc sanii complet. Oricum bebe nu suge la amandoi sanii la o masa, deci se satura cu ce e intr-unul. Asta e cazul si experienta noastra, poate alte fete procedeaza diferit..


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:


LA MULTI ANI! O PRIMAVARA FRUMOASA! SA NE BUCURAM MAI ALES CA UNELE DINTRE NOI SUNT PT. PRIMA DATA MAMICI... E O ZI SPECIALA

VICTO nu vreau sa te panichez si nici nu stiu daca am inteles bine, ce mi se apre anormal nu e scaderea in greutate cu cele 70 de gr. ci faptul ca n-a luat nimic in 2 sapt. .... eu asa am priceput. Trebuie sa mergi la dr., sau sa-ti dea ceva pt. crestea poftei de mancare, sau sa verificati vreo infectie:urocultura, exudat faringian... Nu stiu, tu alaptezi exclusiv? Un motiv trebuie sa existe.
bb am fost la farmacie .. dar cele din zona mea sunt no name.. si nu aveau ce cautam eu.
lala e o idee cu pilota, dar am gresie pe jos in bucatarie si se intra si incaltat



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by Anne_Ma

Jasmin, nici cu voi nu mi-e rusine. Lucas este un dragut. Ce zici, ne incuscrim?

MAMI DE IOANA (03.12.2007)
www.flickr.com/photos/22197252@N07/" target="_blank">POZE PERLUTA MEA


Anne_ma, eu n-am nimic impotriva pt incuscreala, dar sa accepte si ei...

Bb, cine sunt eu ca sa va spun cum sa va cresteti copiii? Fiecare face cum crede de cuviinta. Doar imi exprimam si eu parerea...



Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by pussi

bb am fost la farmacie .. dar cele din zona mea sunt no name.. si nu aveau ce cautam eu.



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!



de care cauti???

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

pussi eu il puneam in sufragerie si mergeam singurica la facut papa in bucatarie.
Nu avea cum sa pateasca nimic, ca nu putea sa cada iar jucariile le alegeam din soiul celor cu care se juca nesupravegheat.

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

La subiectul "olita" eu nu ma bag

Bogdan a convietuit fericit cu pampers pana la 2 ani jumatate.
Nu m-am stresat nici eu nici el . Cand a fost sa trecem la olita, am facut-o frumos intr-o saptamana, fara urlete sau stress.

Asa ca si la Andrei eu una astept sa am cu cine sa ma inteleg nu sa alerg cu mopul prin casa.

Dar am o verisoara care de la un an nu a mai facut pe ea. Insa a sters saraca matusa dupa ea de i-a venit rau 6 luni.
Nu-i de mine experienta asta.

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput