Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (27)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

quote:
Originally posted by popbianca

Va urez noapte buna!
mai ales pt Adinag,...sper ca vei avea o noapte mai placuta si micutul Floris nu te va mai solicita atat de des

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)



Bianca, te-ai gandit la mine! Floris chiar a dormit mai bine, de la 22.45-4-15 a marait numai o data, i-am dat suzeta, in rest a dormit. Dupa 4.15.iar s-a trezit, dar macar la ca. 2 ore.
Adica sotul tau e la chef de 8 martie si tu , MAMICA, acasa cu bb?

Pai eu zic ca chiar meriti sa mergi la schiat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

bb cel de la nestle .. care se da de la 4 luni prin tetina si de al humana cu ligurita, cele cu gust de fructe.. tot de la 4 luni.
lala in sufragerie as putea. Mersi si e si pe covor.

sunt crizata ca luni trebuie sa duc medicalul la servici, nu l-am luat de la dr. de familie si nici n-am cu cine sa las fetele...asa ca trebuie sa gasesc o varianta




PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

LA MULTI ANI,mamici, numai bucurii alaturi de famile!

A venit mama din RO si mi-a adus un martisor!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

quote:
Originally posted by bb_yasmi

quote:
Originally posted by Jasmin012


BB si Ank, copiii sunt cat de cat pregatiti sa fie pusi pe olita in jurul varstei de 2 ani... mai devreme ar putea sa-l afecteze enorm dpdv emotional... poate fi chiar dezastruos, chiar daca pe moment nu-ti dai seama... daca va grabiti asa tare puteti incerca pe la 1 an jumate... pana la urma sunt doar niste mogaldete, nu se poate cere prea mult de la ei...


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza







jasmin, imi pare rau dar nu sunt deloc de acord cu tine. am o gramada de bebei in jurul meu si am vazut diferenta intre un bebe pus la olinta mai devreme si altul pus la 2 ani.....oricum depinde si de bebe sa vrea sa stea la olita!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007



BB, nu ai ce diferenta sa vezi, din punct de vedere biologic bb nu este pregatit la cateva luni sa-si controleze muschii din regiune, cel mult il poti dresa (a la Pawlow) sau alerga cu oala dupa el la anumite re, ceea ce nu inseamna nici pe departe ca face singur. Cand bb este pregtit sunt anumite semne, arata si chiar cere/spune singur... Jasmin are perfect dreptate!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Fetelor, copilul meu ma trage de par... am parul mereu legat, dar nu stiu cum reuseste sa-mi traga cate un smoc de cateva fire din ceafa si doare al naibii... si apuca cu o forta...

Adina, ce bine ca Floris a dormit mai bine. Sa fie intr-un ceas bun...Sper ca au reusit si tu sa te odihnesti un pic.



Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by adinag

quote:
Originally posted by bb_yasmi

quote:
Originally posted by Jasmin012


BB si Ank, copiii sunt cat de cat pregatiti sa fie pusi pe olita in jurul varstei de 2 ani... mai devreme ar putea sa-l afecteze enorm dpdv emotional... poate fi chiar dezastruos, chiar daca pe moment nu-ti dai seama... daca va grabiti asa tare puteti incerca pe la 1 an jumate... pana la urma sunt doar niste mogaldete, nu se poate cere prea mult de la ei...


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza







jasmin, imi pare rau dar nu sunt deloc de acord cu tine. am o gramada de bebei in jurul meu si am vazut diferenta intre un bebe pus la olinta mai devreme si altul pus la 2 ani.....oricum depinde si de bebe sa vrea sa stea la olita!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007



BB, nu ai ce diferenta sa vezi, din punct de vedere biologic bb nu este pregatit la cateva luni sa-si controleze muschii din regiune, cel mult il poti dresa (a la Pawlow) sau alerga cu oala dupa el la anumite re, ceea ce nu inseamna nici pe departe ca face singur. Cand bb este pregtit sunt anumite semne, arata si chiar cere/spune singur... Jasmin are perfect dreptate!



Adina, Jasmina (24 iulie 2003) & Floris (23 decembrie 2007)



adina nu m-am referit la vreo diferenta din punct de vedere biologic. am fost mult mai impresionata de bebele unei prietene care de la 7 luni facea singur la olita (dresat sau cum vrei tu sa ii spui) decat de fetita altei prietene care la 2 ani inca facea in pampers si umbla cu pampersul dupa ea!! eu asa ceva nu concep sub nici o forma!!!
eu voi incerca sa "umblu" cu olita dupa ea de pe la 7 luni si sunt sigura ca pana la 1 an voi reusi macar sa o fac sa se "imprieteneasca" cu ea.

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

quote:
Originally posted by Victo

tu fetelor, iar mi/a slabit copilu..ufffffffffff...
acu 2 sapt avea 6,24...acu o sapt 6,35...
acu are 6,28..
cantarit in cdt similare...adica de foame, inainte de baie...is suparici.

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)



wellcome in my world asa si a mea, azi pune, maine daca da un part mai da jos 100 gr, ca_mi vine sa-i bag dop.
Mananca acum mult mai mult decat acum o saptanmana, i-am bagat si papa solida, si fulgi si tot nika, arde tot , de-as putea face schimb cu ea, eu sa pap si sa slabesc la ea sa se puna,,,

Shery si inimioara Alesia (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

si Iulia a slabit 20g si nu mananca bine,am incercat sa bag a 5-a masa dar n-am reusit.

un si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebika spune:

hello fetele
pentru noi toate mamicile de bulgarasi si globulete cu ocazia acestei zile un calduros la multi ani si o primavara plina de bucurii.
luca va trimite la toate mamicile un si cate o
vreau sa va intreb inca o data ce cereale adaugati in biberonul de seara al bb ca sa fie mai satios si sa nu se trezeasaca noaptea sa pape

la toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

eni, nu au venit rez la copro?

azi a mancat bine copilul meu.200 ml la fiec masa.sper sa isi revina.
numa ca n/a mai facut kkuta..nici ieri...si eu nu aveam pb din pc asta de veder.



mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput