Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (27)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

un buchet urias de flaori pt noi femeile, mamicile!!!

anul asta chiar simt si eu ca e ziua mamei.....

soztul meu m-a dat pe spate inca de ieri, cand a ajuns acasa cu un buchet mare de cale si un cadou frumos! e un scump, un sotz si un tata perfect!!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

la multi ani! ..sa avem o zi cat mai frumoasa..sa fim pline de dragoste si fericire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by Victo

tu fetelor, iar mi/a slabit copilu..ufffffffffff...
acu 2 sapt avea 6,24...acu o sapt 6,35...
acu are 6,28..
cantarit in cdt similare...adica de foame, inainte de baie...is suparici.

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)


victo, iti spun si tie ce i-am zis ancai d: la controlul de 3 luni am intrebat-o pe doctorita daca e normal sa se ingrase doar 600 g intr-o luna si mi-a zis ca atat si trebuia sa ia si ca in lunile 4 si 5 poate chiar sa slabeasca, mai e ales bebelusii care au luat bine in greutate. Stefanut a intratin luna a 5-a, deci se incadreaza...si nu poti sa zici ca bebe al tau e slab....


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

In primul rand sa spunem si noi buna dimineata si mai ales, LA MULTI ANI TUTUROR MAMICILOR!!!! Suntem MAMICI... hehehe, ce bine suna, nu exista fericire mai mare decat sa stiu ca sunt mamica... cred ca si voi simtiti la fel. Simt ca e ceea ce ma defineste cel mai bine, nu ma mai intereseaza nici ambitiile mele personale (ma refer aici la cele de ordin profesional, ca asta era important pt mine inainte)... acu' sunt doar mamica... mamica lui Lucas... Asa ca, nu pot decat sa va doresc (si mie la fel) sanatate ca sa va puteti creste puisorii; si stiu ca sanatatea si bucuria lor va vor face implicit fericite...
Asa ca, inca o data LA MULTI ANI, MAMICI... Iar din partea lui Lukis, cate o floare... virtuala, din pacate....



Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anne_Ma spune:

Cum pun si eu poze in albumul comun?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Jasmin, bine spus, si eu ma regasesc implinita in postura de mama, chestie care inca ma surprinde uneori.

Dany26, multumim de aprecieri, si tu ai un bebelus tare frumos, cum era de asteptat, de altfel! Iar tu zici ca nici n-ai fost vreodata gravida...

mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Petro, multumesc pt pagina cu bisericile... foarte utila... tot la Madrid sau poate la Burgos e mai aproape, sa zicem, dar noroc ca am adresele si fff important: numarul de telefon....

Adra si Aralia, multumesc pt sfaturile de ieri...

BB si Ank, copiii sunt cat de cat pregatiti sa fie pusi pe olita in jurul varstei de 2 ani... mai devreme ar putea sa-l afecteze enorm dpdv emotional... poate fi chiar dezastruos, chiar daca pe moment nu-ti dai seama... daca va grabiti asa tare puteti incerca pe la 1 an jumate... pana la urma sunt doar niste mogaldete, nu se poate cere prea mult de la ei...

Anne_ma, am vazut poze cu bebelina Dora cea frumoasa... si mamica e...

Alina, cum a iesit tortul? I-ai dat si Mariei pe la nasuc, asa, ca sa-i faci pofta? Ca noi n-avem sanse sa primim o portie...






Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by mihuta

Jasmin, bine spus, si eu ma regasesc implinita in postura de mama, chestie care inca ma surprinde uneori.


mami de Sophia



Mihuta, da, si e ceva ciudat: ca stau toata ziua cu Lucas, Dan vine si la 9 seara cateodata de la servici, si cu toate astea nu ma satur de el si nici nu ma plictisesc... Inainte nu mi-as fi putut imagina ca o sa am atata rabdare sa ma joc, sa ma prostesc, sa cant... doamne, ce de-a mai cantece inventez!... Zilele trecute am fost nevoita sa incep sa cant intr-o librarie, ca sa-l fac pe Lucas sa se opreasca din plans... alta data a trebuit sa dansez intr-un magazin de copii, ca urla tare... noroc ca nu eram decat noi si vanzatoarea... Dar mai cant si pe strada uneori, ca fiu-meu e innebunit dupa asa ceva...



Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

fetelor eu ma pregatesc sa ies cu mamicile din cluj
sunt mai bine azi, ca a mancat puiul si aseara si azi cele 2 mese de pana acum.
va pupacesc.

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns softurela spune:

Se pare ca doar la evenimente speciale mai postez si eu ca in rest va citesc in fiecare zi.
Deci "La multi ani dragi mamici" si sa va bucurati de noua sansa pe care viata v-a oferit-o. Chiar ma gandeam ca acele femei care trec prin viata fara a avea un copil nu stiu ce inseamna fericirea adevarata. Eu abia astept sa vina 8 Martie, acel Martie in care fetita mea sa-mi aduca un mic cadou, facut cu manutele ei. Cred ca va fi cel mai frumos 8 Martie.
In rest ce sa mai zic, fata mea e o cumintica, nu am mai auzit-o plangand de multisor, de la vaccinul de 2 luni.In rest se joaca, rade si gangureste foarte mult, chiuie de fericire ...e o minunatie. Sambata viitoare implineste 3 luni si are de o luna un program regulat de papa,pe care si l-a facut singurica. Papa la 3 ore si de 2 zile si-a marit cantitatea la 130 ml. Ii dau doar la biberon, lapte muls si mi se pare ca e mai bine. Am fost fortata de imprejurari sa-i dau la biberon de la o luna jumatate, dar acum odata instalat regimul acesta mi se pare mai comod asa si nu prea mai vreau sa revin la san..desi ea e cam nostalgica dupa el. In 5 min mulg 130 ml si mi-a crescut si productia de lapte. De cand folosesc pompa am renuntat la completare cu formula. Noaptea se trezeste la 3-4 si intr-un sfert de ora termin de muls ,de hranit si de batut pe spate. Cand ii dadeam la san papa din 2 in 2 ore noaptea iar ziua din jumatate in jumatate de ora. Acum ziua papa din 3 in 3 ore.
O intrebare pentru mamicile care hranesc la san:
Copilasii lor la cate ore papau la san ziua si noaptea si ce cantitati? Vorbesc de un bebe de 3 luni. As mai putea sa revin sa hranesc la san, ea pare dispusa sa-l accepte, dar nu stiu daca se merita.

La multi ani ! inca odata

Mergi la inceput