Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (27)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

quote:
Originally posted by Ank83

Jasmin nu mai are febra.... acum doarme... o sa mai ii bag termometrul in poponet cand se trezeste ... nu i-am mai dat nurofen.... oare mai trebuia sa continui.Voi vorbi cu neonatoloaga mai dupa masa

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito




eu stiu ca cel putin 3 zile se da tratament pt febra - raceli

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

Dany, nu mai stiu, tu ai incercat si lass baby si duphalac?
Ce laptic papa Andrei?
Doctori poti consulta cati vrei, alta solutie nu cunosc nici ei, termometru, supozitor, debridat, lass baby si duphalac...de alte nu stiu...sigur ca sucul de para ar trebui sa-l ajute, dar poate are el digestia mai inceata sau un fond genetic mostenit(varianta din urma e si la noi...cand luam supozitoare radea farmacista ca iau si de adulti si de copii). Medicul meu e tot la medlife si insista pe varianta termometru, dar la mine nu a iesit niciodata, decat absolut intamplator o data cand ii masuram temperatura si cu ocazia asta mi-a stricat si bunatate de termometru.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelamaria spune:

Buna!

Daca ajuta cu ceva, si de la mine un VOT PENTRU alaptat in parc Eu deja am comis-o o data cand fata plangea rau si am crezut ca-i e foame sau macar ca se va calma asa...N-am reusit, da' macar am socat-o pe soacra-mea, a meritat ...Pe bune acum, eu sunt pentru alaptat...Cu un prosopel pe umar sau in wrap...sau cum o fi...pe o bancuta mai ferita...cum s-o putea...Da' am o mare nedumerire: bebe nu trage aer prea rece daca alaptam in parc de exemplu?...Ca mie de asta mi-e teama, altfel....
Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Ciao!!!!!!

anka.san - multumim frumos de urari . Nici nu-mi vine sa cred ca avem 4 lunite ... parca mai ieri eram cu burtica, ce mai trece timpul !!!!
Noi am sarbatorit ieri cu tortulet, am fost in vizita la nasi .

jasmine, adina, bb - mi se par discutii copilaresti. E normal sa nu fim de acod toate, dar asta nu-i motiv de cearta si discutii de genul "imi iu jucariile si plec". Si eu m-am simtit exclusa si am luat o pauza de forum, dar din cauza indiferentei. Scriam 2 randuri, intrebam sau nu cate ceva si ninemi nu-mi raspundea macar cu un ciao, ce mai faci. Dar mi-a trecut si am pus-o pe seama grabei, a lipsei de timp liber a fiecareia din noi. Deci, eu vreau sa va citesc in continuare pe toate ... chiar daca suntem sau nu pe aceeasi lungime de unda cu ideile.

*************************
Petronela si Silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelone77 spune:

Eu nu sunt ptr alaptat in locuri publice si asta e parerea mea...
Eu in general stau cite 4 ore afara cu Andrada si daca chiar ii e foame am pregatit biberon cu ceai si o linistesc inca o jumatate de ora cu el...
Sincer imi vin in cap tigancile care isi alapteaza pruncii peste tot...asa ca evit sa fac asta afara...

Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

De la mine un vot pentru alaptat oriunde, si asta pentru mamicile care au avut vointa sa alapteze exclusiv, ca pana la urma asta tine doar de vointa. Pe mine ma mai prinde masa de la 4 afara, ca si azi, dar atunci la noi e masa de bibe, dar daca ar fi de san, tot i-as da. E un lucru atat de natural si atat de emotionant! Si cand eram mai tanara, cand vedeam o femeie alaptand, imi dadeau lacrimile...chiar si tiganca daca era. Sunt mandra ca sunt femeie, mama, si ca inca mai alaptez, atat cat alaptez! Na!

Si terminati cu certurile si "mea culpa" ca va dau o mama de bataie!!! Cu pliciul!
Au mai spus-o si alte fete: suntem diferite, gandim diferit si in consecinta ne crestem copii in mod diferit. Asta nu inseamna ca e mai bine sau mai rau, doar altfel.


Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Eu am alaptat in parc, intr-o zona mai ferita. Nu siu daca sunt pro sau contra alaptatului in public, n-am stat sa ponderez asupra subiectului, pur si simplu ii era foame. Dar nu s-a vazut nimic

mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

MAI DA CINEVA LACTOGEN BEBEULUI? VOI CUM FACETI DC DATI BIBE AFARA , NU STA PREA MULT TIMP LAPTELE PREPARAT? AM VAZUT CA PE LACTOGEN SCRIA CA NU SE OPRESTE PANA LA CEALALTA MASA. AM INTELES CA LA MILUMIL E ALTFEL?!


Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by nelone77
Sincer imi vin in cap tigancile care isi alapteaza pruncii peste tot...asa ca evit sa fac asta afara...



Nela,vezi ca acus ma supar si eu ca-mi faci fata pui de tigan
Sunt persoane care sunt mai timide,mai cu frica despre ce zice lumea,care au nevoie de intimitate...probabil ca faci parte dintre ele.Si e de inteles ca nu vei face asta in parc sau oriunde.
Nici Robert n-a papat cu biberonul.Si nici Amira.Nici macar suzi.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

quote:
Originally posted by ellis

MAI DA CINEVA LACTOGEN BEBEULUI? VOI CUM FACETI DC DATI BIBE AFARA , NU STA PREA MULT TIMP LAPTELE PREPARAT? AM VAZUT CA PE LACTOGEN SCRIA CA NU SE OPRESTE PANA LA CEALALTA MASA. AM INTELES CA LA MILUMIL E ALTFEL?!


Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII


eu ii dau milumil si scrie ca nu se pestreaza, la mine se intampla sa il mai tin cate 30 min...

Mergi la inceput