Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (27)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Originally posted by anka.san

Bine v-am regasit!

un "la multi ani" intarziat tuturor mamicilor si, daca tot suntem la urari:

LA MULTE LUNITE SILVIA, sa fii sanatoasa si sa-i aduci multe bucurii mamicii tale
pet.cost2005 !!!

La multi ani si pentru Stefan (lumi_b) !!!!


Dragele mele, am si eu o dilema si mi-ar prinde bine sfatul vostru.
As vrea sa stau mai mult cu Andrei pe afara, dar il alaptez exclusiv si nu stiu ce sa fac daca i se face foame: sa-i dau sa pape in parc?
Pana acum scumpelul a tot dormit, chiar si 4 ore... M-am gandit sa ma mulg inainte, dar prefer sa evit cat pot biberonul.

Voi ce faceti?

Anka, Sorin si Andrei (17.12.2007)

poze Andrei




eu am vazut multe mamici in parc care isi alaptau bb ;dupa parerea mea este absolut firesc.


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

cream, esti o draguta ca intotdeauna! si eu sunt singura cu bebe toata ziua pana vine tati acasa.... cu voi ce ma mai sfatuiesc.
acum inca e frig, n-as sta nici eu mai mult de 3 ore afara, ma refeream la zilele mai calduroase....

Dar tu ai alapta in parc, intr-un loc mai ferit?

Anka, Sorin si Andrei (17.12.2007)


poze Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

quote:
Originally posted by anka.san

Dany, s-ar putea ca organismul lui Andrei sa se fi obisnuit sa faca kk cu termometru si atunci mai dureaza pana devine independent. Ai rabdare si, daca poti, mai astepta o zi fara sa-i bagi termometrul.
Tu il ajuti in fiecare zi?


Anka, Sorin si Andrei (17.12.2007)

poze Andrei





l-am lasat si 48 ore singur si degeaba.....iar cand ii bag termometrul nu face imediat...se screme mult.....
cred ca fiind asa tare d'aia nu poate singur....

www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

Multumesc Amy, deci un vot PENTRU alaptat.

Incerc sa-mi fac curaj....

Anka, Sorin si Andrei (17.12.2007)


poze Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

Uff Dany, nu stiu ce sa zic...
Daca vrei iti dau tel dritei si o suni inainte sa o intrebi. Vorbesti cu ea, vezi ce impresie iti face si apoi iti faci programare.
Iti tin pumnii sa-i treaca repede puisorului

Noi iesim pe afara, desi e cam urat, dar n-am stare in casa....


Anka, Sorin si Andrei (17.12.2007)


poze Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Cred ca dracul m-a pus sa citesc fragmentul ala in care BB spunea ca o s-o puna pe Iasminuta pe olita la 6 luni... si tot dracu' m-a pus sa-i spun ca un bebe doar pe la 2 ani e pregatit. Regret din suflet ca am citit si regret ca mi-am exprimat ideea... e adevarat cred ca la varsta de 6 luni pusul la olita inseamna sa-ti chinui copilul... pusese Cami pe-aici o pagina cu o carte de psihologia copilului si am citit ce dezastre se pot intampla... dar ma rog, asta e numai parerea mea, nimeni nu e obligat s-o impartaseasca... Regret ca mi-am imaginat ca suntem prietene... chiar daca numai prietene virtuale... ca doar ne-am mancat amarul pe-aici un an de zile si am fost alaturi una de cealalta la bine si la rau. Si ca o prietena ce sunt mi-am exprimat si eu parerea fara sa oblig pe nimeni sa fie de acord si mai ales fara sa banuiesc ce va urma. Eu m-as bucura ca o prietena sa-mi spuna ce crede, chiar daca nu prea mi-ar conveni ce spune... si m-as bucura sa-mi impartaseasca ideile ei pt ca ar insemna ca II PASA... Regret ca m-am considerat pritena si regret ca imi pasa... N-o sa se mai intample...


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Hai mai Jasmin! Si tu... Nu va mai suparati, ce Dumnezeu, ca doar fiecare isi creste copilul cum crede ca e mai bine. E normal sa existe diferente de opinii, ca doar suntem diferite intre noi, ne-au crescut si pe noi altfel parintii. Si nici nu putem sa luam toate sfaturile ca atare, unele ne plac altele nu. Dar nu e motiv de suparare asta.
Si eu cred ca suntem bune prietene, chiar daca nu v-am vazut niciodata decat in poze.
Inainte sa plec la spital mi-am luat doua numere de tel de pe mail si primul mesaj pe care l-am dat ca am nascut a fost pentru voi, si stiu ca multe au facut la fel. Nu pot sa cred ca uitati prin cate momente grele impreuna am trecut in sarcina, si cate ne mai asteapta! Avem deja incredere unele in altele mai mult decat in dr, de multe ori.
Hai pupici! Nu mai pot sa scriu acum dar cred ca ati inteles ce vreau sa spun!

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Amy..ia inceput diversificarea? Cum e? Vrea puiul sa pape? Pe ce schema mergi?
Vaccinul de 4 luni l-ati facut? S-a manifestat in vreun fel?
Noi o sa incepem cu diversificarea dupa vaccin, asa ne-a zis dr.



Creem,am inceput diversificarea constransi de situatia in care ne aflam (regurgitarile dese );puiul vrea sa pape si in acelasi timp nu vrea,adik treb sa-i distrag atentia mereu cu ceva..si atunci binevoieste sa inghita.
sincera sa fiu,nu urmez o anumita schema...eu fac asa cum cred eu ca e bine si mai ales ma adaptez la ce ii place si lui(spre ex sucul de morcovi nu l-a acceptat si nici nu i-am mai dat);

vaccinul il facem sapt. asta,sper sa fie ok dupa

Mariei!


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by anka.san

Multumesc Amy, deci un vot PENTRU alaptat.



Inca unul si de la mine...
Si pe Robert si pe Amira i-am alaptat in parc sau pe unde ne-au mai prins vremurile. Pentru mine este mai important copilul meu decat vreun prost care se holbeaza sau vreo baba idioata care n-are ce face.
As soca prea tare daca as spune ca Amira si-a luat masa de seara in Selgros? Ce sa fac daca ne-a prins ora pe acolo...Robert nu se mai putea dezlipi de masinute si trenulete...?! Asa i-am impacat pe amandoi.Pe Amira am "ascuns-o" in wrap si i-am dat sa pape,iar Robert a putut sa stea in voie.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

noi iesim sa ne plimbam p`afara caci in casa ``miscarea`` a devenit imposibila,,m-a zapacit cu maraielile
revenim




AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput