Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (27)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Jasmin nu mai are febra.... acum doarme... o sa mai ii bag termometrul in poponet cand se trezeste ... nu i-am mai dat nurofen.... oare mai trebuia sa continui.Voi vorbi cu neonatoloaga mai dupa masa

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

quote:
Originally posted by Ank83

Jasmin nu mai are febra.... acum doarme... o sa mai ii bag termometrul in poponet cand se trezeste ... nu i-am mai dat nurofen.... oare mai trebuia sa continui.Voi vorbi cu neonatoloaga mai dupa masa

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito




ma bucur ca totul e bine acum!!!!!

offffffffff...asa organism ca bb ca al meu cred ca nu mai are nimenii-am dat samb 2 lgt suc para si dum 4 lgt suc para si tot NU A FACUT KKieri a facut tot cu termometrul si f tare...ca de obicei...
azi i-am dat 15 ml....si astept sa umple pampers-ul desi ma simt vinovata ca i-am dat asa mult si imediat i-am dat laptedar vreau si eu sa faca kk
peste 5 zile de para o sa adaug morcov sau mar...nu stiu ce e mai bine...si daca dupa o sapt de suc nu face singur deja eu cred ca are o pb mai grava cu digestia....
cum e posibil...la voi bbyasmi, ank, ellis a facut bb kk imediat si al meu....ce areeeee


va pup fetelor!!!!

simonicutz bine ai revenit!



www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Dany...nu mai fii trista. Bebe nu are nimic, dar cred ca n-ai gasit tu inca solutia potrivita.
Nepotica mea tot asa a fost, constipata, si doar cu termometrul a facut mult timp. S-a reglat cand a inceput sa bea mai multe suculete de fructe diferite.
Intreaba dr si poate incerci si cu alte suculete, daca para nu da rezultate.

Pupici pentru Andreiut si pentru mami necajita!

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

dupa 45min am reusit si noi in sf.sa terminam de papat branzica cu pireut de fructe;
zic am reusit,pt.ca eu am ``mancat``cot la cot cu bb....fetelor am luat-o razna,in timp ce sunt cu lgt.intr-o mana si cu o jucarie in alta(ca sa-i distrag atentia)m-am surprins facand aceleasi gesturi ca si bb...(intre 2 versuri,ca deh ii mai si cant)..deschid gura,scot limba,inghit (in sec)etc....si toate astea in mod involuntar

Adra, m-a emotionat profund descrierea bunicii si a mamei tale,ai scris asa frumos!
Felicitari!


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

Bine v-am regasit!

un "la multi ani" intarziat tuturor mamicilor si, daca tot suntem la urari:

LA MULTE LUNITE SILVIA, sa fii sanatoasa si sa-i aduci multe bucurii mamicii tale
pet.cost2005 !!!

La multi ani si pentru Stefan (lumi_b) !!!!


Dragele mele, am si eu o dilema si mi-ar prinde bine sfatul vostru.
As vrea sa stau mai mult cu Andrei pe afara, dar il alaptez exclusiv si nu stiu ce sa fac daca i se face foame: sa-i dau sa pape in parc?
Pana acum scumpelul a tot dormit, chiar si 4 ore... M-am gandit sa ma mulg inainte, dar prefer sa evit cat pot biberonul.

Voi ce faceti?

Anka, Sorin si Andrei (17.12.2007)


poze Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

quote:
Originally posted by creem

Dany...nu mai fii trista. Bebe nu are nimic, dar cred ca n-ai gasit tu inca solutia potrivita.
Nepotica mea tot asa a fost, constipata, si doar cu termometrul a facut mult timp. S-a reglat cand a inceput sa bea mai multe suculete de fructe diferite.
Intreaba dr si poate incerci si cu alte suculete, daca para nu da rezultate.

Pupici pentru Andreiut si pentru mami necajita!

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)




esti o dulce ....mersi de incurajarea frumoasa

www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

anka mersi pt informatia cu dr tau de la medlife!cati bani ia?cati ani are?

www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

Dany, s-ar putea ca organismul lui Andrei sa se fi obisnuit sa faca kk cu termometru si atunci mai dureaza pana devine independent. Ai rabdare si, daca poti, mai astepta o zi fara sa-i bagi termometrul.
Tu il ajuti in fiecare zi?


Anka, Sorin si Andrei (17.12.2007)


poze Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

Are poza la medlife pe site, la pediatrie. in jur de 35-40 de ani - eu chiar am cautat un pediatru mai tanar, dar cu experienta.
Consultatia e 750 de mii

si de la noi


quote:
Originally posted by dany26

anka mersi pt informatia cu dr tau de la medlife!cati bani ia?cati ani are?

www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007




Anka, Sorin si Andrei (17.12.2007)

poze Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Anka, din pacate nu pot sa iti dau vreun sfat, pentru ca puiuta mea nu doarme decat 40-50 minute, chiar si afara. Dupa aceea se trezeste si nu i mai place plimbarea, plange, asa ca fugim repede acasa, in speranta ca i s-a facut foamea si o vrea sa pape. Dar, de cele mai multe ori mai trece o jumatate sau chiar o ora pana papa ea. Daca lui ii place in parc ai putea sa ii iei un biberon cu laptic, dar nuva fi caldut macar, ai putea sa il iei in termos si sa il pui acolo in bibe. Sau poti sa alaptezi acolo intr-un loc mai ferit, dar e cam frig inca, eu una nu m-as incumeta sa ma "dezvalui", mai ales ca la noi unde ma plimb eu sunt foarte multi pensionari.
Vezi si tu cum e mai bine pentru tine si pentru bebe.
Amy..ia inceput diversificarea? Cum e? Vrea puiul sa pape? Pe ce schema mergi?
Vaccinul de 4 luni l-ati facut? S-a manifestat in vreun fel?
Noi o sa incepem cu diversificarea dupa vaccin, asa ne-a zis dr.

Ancuta (ancadragoman) cum merge cu papica? Vrea Maria piureut sau supica?

Dany, doar de aceea suntem impreuna, sa ne spijinim, macar cu un sfat, ca acasa tot singure cu bebe suntem. Cel putin eu il am doar pe tati, cand vine de la servici.

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput