Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (27)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by popbianca

Ma pregatesc pt.diversificare si uitandu-ma prin rafturi am obs. ca Nestle au doar produse de la 6 luni-deci nu se pot fol mai devreme?milupa parca au expres de la 4,e vreo diferenta?adica 6 luni la Nestle e sau nu echivalent cu 4 luni de la milupa?
Stiti careva ceva despre asta?

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)



sunt si de la nestle pt 4 luni...putine dar sunt...am vazut cereale simple... doar orez... si borcanele doar cu fructe.Cele cu legume sunt pt 6.... nu am citi sa vad de ce aceiasi leguma la ei e pt 6 luni si la hipp pt 4 ... nu m-am documentat in privinta asta.Parca totusi aveau carnita in ele .. nu am fost atenta

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

asta seara a inceput si Ana mea vociferarea la modul serios ca pana acuma trebuia sa-i pui amplificator sa auzi ceva sunete

radeam de ea si eu si sotul,ca nu mai inceta ...chiar si ea cred ca s-a bucurat de progres!ca eram deja ingrijorata ca fata mea nu gangureste
am si filmat-o, bineinteles!

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

Ank83,multumesc oricum ...ma voi duce la ceva farmacie si-mi spun doamnele,plus ca mai trebuie sa vb. cu dr.pediatra,cand vine la controlul de 4 luni


mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Bianca ...poate Ana e mai secretoasa
Noi cu rasul si chiotele de bucurie nu avem probleme.. mai nou tipa... si ii place cum se aude si rade si iar tipa ...mandru de ce poate el ... dar cum am mai zis numai gura e de noi... ca la capitolul miscare.... suntem mai lenesi ca multi bebei de pe forum

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonicutza spune:

quote:
Originally posted by popbianca

Ma pregatesc pt.diversificare si uitandu-ma prin rafturi am obs. ca Nestle au doar produse de la 6 luni-deci nu se pot fol mai devreme?milupa parca au expres de la 4,e vreo diferenta?adica 6 luni la Nestle e sau nu echivalent cu 4 luni de la milupa?
Stiti careva ceva despre asta?

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)



popbianca in principiu cescrie pe eticheta e ok, cred ca diferenta dinte Milupa si Nestle e ca ce ai vazut tu Milupa au un singur aliment sau fruct.
REGULI:
1)orice aliment nou introdus se face doar daca sugarul este sanatos;
2)introducerea noilor alimente se face prgresiv,in cantitati mici;
3)nu se introduc simultan 2 alimente noi (nu in aceeasi saptamana);
4)la primele semne de intoleranta (varsaturi,diaree)se suprima alimentatia nou introdusa ptr. cateva zile dupa care se reia,odata cu normalizarea tranzitului intestinal.

Simo fericita de TOBIA 12.12.2007

http://www.flickr.com/photos/12428784@N05/show/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

ma retrag si eu... ca e foarte tarziu... Am tot stat sa il pazesc pe Raul si acum ...ca doarme linistit ma pun si eu cu capul pe perna

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

Mutumim Simonicutza;nu mi-ai raspuns ! esti aceiasi de mai de mult de pe forum?

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

Uitandu-ma la poze eu zic ca da(trebuia sa ma uit din prima)

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonicutza spune:

noapte buna Anka

eu nu dorm ptr. ca am insomnie, am dormit ai dupa-amiaza 3 ore si nu prea imi vine nea Ene pe la gene.

Simo fericita de TOBIA 12.12.2007

http://www.flickr.com/photos/12428784@N05/show/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonicutza spune:

quote:
Originally posted by popbianca

Mutumim Simonicutza;nu mi-ai raspuns ! esti aceiasi de mai de mult de pe forum?

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)



scuze popbianca dar nu am vazut intrebarea ta decat aici,da am mai postat aici anul trecut prin toamna ultima oara cred,am plecat in 20 oct. in Italia ca sa nasc acolo si nu am mai intrat pe net de acolo.

Simo fericita de TOBIA 12.12.2007

http://www.flickr.com/photos/12428784@N05/show/

Mergi la inceput